Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Főútvonalra kitolatásos...

Főútvonalra kitolatásos balesetnél ki a hibás?

Figyelt kérdés
A minap történt, hogy főútvonalon szabályosan haladtam és egyik pillanatról a másikra kitolatott elém egy autós.Én vészfékeztem,ennek következtében megcsúsztam és karamboloztunk. A kiérkező rendőr egyértelműen engem védett,mivel én haladtam a felsőbbrangú úton és a kitolató autósnak elsőbbséget kell adni a főútvonalon közlekedőknek. Ennek ellenére az autós nem ismerte el a felelősségét. Próbált kibúvót keresni azzal pl hogy: Én nagyon gyorsan jöttem,és ő már épp elindulni készült. Szemtanúk nem voltak, az anyagi kár nem jelentős személyi sérülés nem történt. Szerintetek kit fognak kihozni a rendőrök sértettnek? Kinek fognak hinni? Kamera sem volt a közelben.

#Kitolatás
2013. febr. 6. 20:20
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Ne aggódj kérdező,pont így jártam a Nagy Lajos király úton zuglóban...

A dolog pikantériája azvolt,hogy elém egy rendőrautó jött ki:)

2013. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 sni ***** válasza:

Cak hogy megnyugtassalak: helyszíneltem már pár balesetet, és hidd el, a másik lesz a hunyó...:)

annak van elsöbbsége, aki főútvonalon halad, bármilyen manővert is végez.

pontosan nem tudom mikor, de volt egy bírósági határozat, amiben leírták, hogy a főútvonalon közlekedőnek elsőbbsége van, a baleset szempontjából nem releváns a sebessége! bár Magyarországon nem létezik precedens értékű ítélet, azért megnyugtató.

2013. febr. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Hát ma megérkeztett a hír: (végre 55. napra) Hogy a tolató lány volt a hibás. Azonban ő fellebbezett hogy nem ért egyet, így most további 3-24 hónapot kell várnom a pénzemre! Mit szóltok ehhez? Most bíróságon van az ügy,a rendőrök azt mondták nekem hogy minimum 3 hónap de egészen 2 évig húzódhat! Mért nem lehet egyszerűen elismerni ha már mindenki alátámasztotta hogy én voltam a sértett? És teljesen tehetetlen vagyok most,egy törött autóval járok.
2013. febr. 7. 16:34
 14/31 sni ***** válasza:
csak kitolnék vele! Ha már nem ismeri el, igazságügyi szakértőt kell kirendeltetni, ő sem fog neki igazat adni, de legalább kifizettetik vele a 105ezer forintos díját! Ha van cascód, arra meg lehet csinálni, a határozat után a biztosítójával kifizettetni!
2013. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Üdv sni!

Ön rendőr hogy így tudja a dolgokat?

Az igazságügyi szakértőt hogyan tudom elintézni? Nagyon gyorsan szeretném az ügyet felgyorsítani,bár nem vagyok smucig az autómra nézve,de nem szeretnék saját zsebből költeni úgy hogy rosszul járjak. Az igazságügyi szakit hol kell keresnem? Mennyibe kerül ez nekem? És ha nekem ad igazat akkor a lánynak ki kell fizetni 105 ezer ft-ot ? Erre értetted hogy ki tudok vele tolni?

Ahogy látom eléggé ért ön a dolgokhoz örülnék ha adna tanácsot még hogyan tudnék előrébb jutni.

2013. febr. 7. 17:57
 16/31 sni ***** válasza:
igen, az vagyok! Elvileg, ha nem ismerte el, akkor hivatalból kellene kérni, ha nem teszik meg, akkor írásban az eljáró hatóság felé kell kérni, azt már nem nagyon kérdőjelezheti meg, és igen, ha bukja, neki kell fizetnie! De javasolnám a kapitányságon érdeklődj a pontos menetéről, valószínűleg tudják! Hogy ez mennyire gyorsítja meg, azt nem tudom, de egy próbát megér!
2013. febr. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:
Akkor holnap bemegyek a kapitányságra,és utánnaérdeklődök a dolgoknak. Remélem hogy le lehet ezt az ügyet gyorsan zárni.
2013. febr. 7. 18:35
 18/31 anonim ***** válasza:

...-ha ez ilyen egyszerűvolna,akkor nemlennének évekig húzódó perek...

Egyszer már "megszakértették",ő megfellebezte.

Sajnos ez Magyarország,akármeddig el lehet szórakozni egy egy ítélettel.

Igazságügyi szakértőt pedig nem fognak bevonni egy koccanásba.

2013. febr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 sni ***** válasza:
ha ez így van, akkor nem szóltam! Akkor ne próbáld meg, hülyeséget írtam, ehhez biztos kevés a pár száz baleset, amit helyszíneltem! Vannak hozzáértőbbek, mint mindenhez ebben az országban! Amúgy ha az egyik fél kéri, nem választható opció, ki KELL rendelni!
2013. febr. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
Akkor most érdemes megpróbálni vagy sem?
2013. febr. 7. 19:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!