Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jól tudom, hogy itt balra...

Jól tudom, hogy itt balra kanyarodáskor indexelnem kell?

Figyelt kérdés

Ha nem, akkor miért nem kell?

[link]


Ami teljesen biztos, vitán felül áll:

Ez nem kanyarodó főútvonal, ahol természetesen nem kellene indexelni, hanem "útkereszteződés alárendelt úttal".

A főútvonalnál ott lenne a sarkára állított sárga tábla.


Másik fix dolog: a felső és az alsó tábla nem áll különösebb ellentmondásban, mert a felsőnek nem muszáj pontos helyszínrajzot mutatni, a KRESZ csak feltételesen fogalmaz, hogy jelezheti.

("a jelzőtábla azt is jelezheti, hogy az alárendelt út melyik irányból torkollik az elsőbbséggel rendelkező útba. A jelzőtábla alatt elhelyezett kiegészítő tábla mutathatja az útkereszteződés alaprajzi vázlatát, vastag vonallal jelezve az elsőbbséggel rendelkező út vonalvezetését")


2018. márc. 4. 19:18
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%

"ami garantáltan nem főútvonal, hanem összekötő út a besorolása szerint."


Nem vitatkozok veled, csak nyugtass meg, hogy nincs jogosítványod.

2018. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%

"Ez egy sima út, kell irányjelezned balra, csak nem a megszokott módon táblázták ki, ennyi a történet."


Na és vajon hogyan alakulnak az elsőbbségi viszonyok szerintetek? Mondjuk a jobbról jövőnek elsőbbsége van? Vajon neki milyen táblája lehet? Hm?

2018. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Jóember, nézd már meg a térképet, ott a link előtted (csak ki kell törölni belőle a 2 szóközt megnyitás előtt)! A szembejövőnek és a jobbra lévőnek macisajtja van, pont ahogyan azt a kiegészítő tábla jelzi. És ez továbbra sem főút, nem tudom miért kell ezen erőlködni. Ha átváltod a térképet, akkor meg is győződhetsz róla.


A magam részéről a vitát lezárom, mert szerintem kitárgyaltunk mindent.

2018. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%
Én sem látok itt semmilyen főútvonalat, ez egyszerűen egy védett út, ami balra kanyarodik. Mivel tehát nem a kanyarodó főútvonalra vonatkozó szabalyok a mérvadóak, hanem a szokásos irányváltoztatasi szabalyok, kell indexelni.
2018. márc. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell indexelni, mivel ez nem főútvonal.


Csak sajnos az a helyzet, hogy az autósok 90%-a nincs tisztában a főútvonal fogalmával és az arra vonatkozó szabályokkal.

2018. márc. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:

"Azaz a főútvonalon haladva - amíg főútvonal vége tábla nincs - jogosan számíthatunk arra, hogy végig elsőbbségünk lesz a keresztező úton érkezőkkel szemben.

Míg a fényképen látható útvonalon a következő kereszteződésben ugyan elsőbbségünk lesz - ezt mutatja a tábla -, de az azutáninál ez már egyáltalán nem biztos."


[link]

2018. márc. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

"Aki esetleg nincs tisztában azzal, hogy mit is jelent a főútvonal: Nem a falvakat összekötő utakat, hanem a viszonylag kis számú kijelölt fő közlekedési útvonalat.

Ezt a párat, ami itt a képen van (mínusz az autópályák):"


Azért ennél azért több van.

Ezen az ábrán csak az első- és másodrendű főutak vannak rajta. Pedig vannak alsóbbrendű (négyszámjegyű) főutak is, amik "főútvonal" táblával meg vannak jelölve.

2018. márc. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
20%

Sziasztok!


Átpörgettem a biztonság kedvéért a kresz jogszabályokat, de javítson ki valaki ha mégis tévednék.


A kérdező képén lévő kettő tábla közül egyik se szól főútvonalról.

A felső tábla az alárendelt útszakaszt jelzi, azaz a közlekedőnek megmondja: "Te haladsz a védett úton, a következő kereszteződésben neked kell elsőbbséget adjanak"


A tábla alatt van egy kiegészítő tábla ami az út vonalvezetését ábrázolja, mivel az eltér az egyenestől. Nem utal arra, hogy bárhol is főútvonalról beszélünk. Annyit mutat, hogy a védett út elkanyarodik, tehát ha elkanyarodunk balra, akkor is nekünk lesz elsőbbségünk.


És nem utolsósorban, ha az oktató vagy a vizsgabiztos arra utasít, hogy haladj egyenesen, akkor el kell kanyarodnod balra.


Az indexet nem kötelező használnod, de nem tiltott, ha nem tévesztesz meg vele senkit. Ha pl sokan várakoznak az alárendelt úton, hogy bejussanak, lehet érdemes balra indexelni, hogy véletlenül se hajtsanak beléd. (főleg olyankor hasznos amikor előtted valaki lehajt az útról, akkor hajlamosak arra gondolni, hogy te is mész vele)

2018. márc. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
78%
Ez olyan hely, ahol szabály szerint kell indexelni, a gyakorlatban viszont senki nem fog. Szóval ha te szemből mész fel egy ilyen útra, akkor ha valaki nem indexszel, még simán kanyarodhat. Tudom, én napi szinten megyek be egy ilyen kereszteződésbe. Őszintén szólva mindenki úgy kezeli, mint egy kanyarodó főutat. Tudom, hogy nem úgy kell. Ez csak jó tanács volt, mire számíts.
2018. márc. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
0%
Melyik szabály szerint kell indexelni ha egyszer forgalmilag egyenesen haladok?
2018. márc. 5. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!