Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Sofőrök! Hagyjam a vezetést...

Sofőrök! Hagyjam a vezetést ezek után?

Figyelt kérdés

Szóval a történet a következő: Az utóbbi napokban sokat vezettem, nagyvárosban, országúton egyaránt, tehát ültem a volánnál eleget. Ma is már több mint 100 kilométeren túl voltam, plusz egész délelőtt Debrecenben jöttem-mentem, amikor is egy kisváros körforgalma közepén majdnem karamboloztunk. Én keresztül szerettem volna rajta menni egyenesen, és mint két éve mindig, most is ugyanúgy szétnéztem (ez egy alacsony körforgalom is volt, tehát átláttam rajta. Nem jött semmi, mentem is bele. Abban a pillanatban ahogy elfordítottam a fejem vissza előre, csak annyit hallottam, hogy mellettem apa azt mondja, hogy vigyázz és megláttam előttem egy autót. Hogy hogyan? de az én bal oldalamról került elém. Tényleg nem értem mégis hogy mikor előtte egy másodperccel még nyoma sem volt. Egy fiatal srác volt ő is, hatalmas satufékkel megálltunk majdnem egymás mellett a körforgalom közepén.

Annyi volt a szerencsénk, hogy ő is fékezett és próbált kicsit kormányozni meg én is. Kezdő sofőr létemre (2 éve van jogsim) nagyon hamar reagáltam, vagyis fék és még az is eszembe volt úgy hirtelen, hogy satufék közben nem fordul a kerék ezért elvettem és egy nagyon minimálisat tértem jobbra.

Nem ijedtem meg, de nagyon bántott/bánt mert nem volt rám soha panasz az oktató részéről, tényleg. Hülyeségeket sem szoktam csinálni, az ész nélkül vezetés sem jellemző rám. Sikerült is minden elsőre. Mindent úgy csinálok mindig, kapkodni sem szoktam, sőt még azt sem lehet mondani, hogy valami csajjal vagy haverral voltam és gyorsan hajtottam. Mikor apával vagyok olyankor fokozottan vigyázok mert ő még egy véletlen kátyúért is leszid. Máskor is mond mindent, hogy vigyázzak gyalogos, stop stb. De most ő is már akkor szólt mikor majdnem ütköztünk. Nem volt ideges, semmi rossz szava nem volt, de ha tegyük fel én elkapom a másik autó elejét én lettem volna a hibás mert nem adok elsőbbséget a körben lévő autónak. De ha nem is én vagyok a hibás akkor sem jó ha baleset történik. Most így egymást sikerült kivédenünk, de a jó sofőr ugye arról ismeretes, hogy képes megelőzni a másik hülyeségét is. Most így ha netán nem is én lettem volna a bűnös akkor sem lettem volna őt képes kivédeni ha ő is nem reagál gyorsan és jól.

Nem tudom, most eléggé elment a kedvem a vezetéstől. Szerintetek szüneteltessem ha ennyire nem vagyok képes jobban figyelni?

És még én akartam sofőr lenni a későbbiekben...



2018. júl. 1. 22:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Melyik városban van az a körforgalom?

A leírásodból kimaradt a lényeg, honnan került oda a másik autó?

Bent volt a körösben, vagy nagy sebességgel berohant eléd a melletted lévő útról?

Jó lenne egy google maps kép a helyszíntől.

2018. júl. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
linkeld a helyszín sztrítvjúját
2018. júl. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem mi a probléma, egy kellemetlen szituációban volt részed, amit ügyesen megoldottál, miért is kéne hagynod az egészet?
2018. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Arra figyeltem amire kellett és ez bosszant, de valamiert nem sikerült meglátni. A másik autó pedig a körforgalom egy másik bejáratából robbant be, más szót nem tudok használni mert tényleg gyorsan jött.

A körforgalmat pedig tudom használni, tudtam mindig is. Soha nem volt problémám.

Utolsó, ezt nem én oldottam meg egyedül hanem a másik sofőr is kivette a részét belőle. Ettől függetlenül nekem látnom kellett volna, és azért kellene abbahagyni mert mégsem voltam rá képes, hogy időbe megoldjam, csak ilyen vész módon.

Mindegy, ma már nem is vezettem, egyelőre elég volt.

2018. júl. 2. 13:34
 15/20 anonim ***** válasza:
De ha jól értelmezem, a másik sofőr jött akkora tempóval, hogy nem is volt hogy észrevenned, még jó hogy ő is kivette a részét a balesetelkerülésből.
2018. júl. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Igen, csak nem tudom, hogy ha összeütköztünk volna akkor nem-e én mentem volna neki... Ha meg én megyek neki, akkor magyarázhatom én a rendőrnek, hogy ő vágódott be gyorsan meg szétnéztem én, akkor is én lettem volna a hibás.
2018. júl. 2. 13:58
 17/20 A kérdező kommentje:

Nem ez a helyszín, azonban ugyanígy történt.

A piros nyíl volnék én, míg a kék a másik autó. Zöld X-el jelöltem a helyet ahol körülbelül megálltunk egymás mellett.

Most ahol valójában történt nincsenek fák, én akkor néztem szét ahol a piros vonalam kezdődik, akkor még tiszta volt. Mikor az X-hez értem már ott volt.


[link]

2018. júl. 2. 15:34
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem vagy az A-oszlop, vagy a tükör kitakarta az autót.

Elő szokott fordulni néha, hogy a két autó mozgása pont úgy jön ki, hogy a balról érkező autó végig takarásban marad, és csak akkor veszi észre az ember, amikor már olyan nagyra nő közeledés közben, hogy végül csak kibukkan a takarásból.

Főleg olyan esetben történik így, ha az adott autótípusnál vastag és/vagy a sofőrhöz közel lévő az A oszlop, vagy pedig nagy és/vagy magasan lévő a tükör.

2018. júl. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Beviz Elek ***** válasza:
Ahol a macisajt van, ott kell elsőbbséget adnod, nem 20 méterrel korábban. Jól tetted hogy ott is már felmérted a terepet, de onnantól már renfszeresen kell figyelned ha nem tökölve akarsz körforgalmazni. 2 év tapasztalattal már illene tudni úgy megközelíteni a körforgalmat hogy előre is és balra is figyelsz. Ezt te nézted be azzal hogy ilyenre nem számítottál, de emiatt nem kell szüneteltetni a vezetést, menj tovább és figyelj jobban.
2018. júl. 2. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Most már nem bízok magamba...

Képzeljétek el mi történt volna ha ez akkor történik, amikor egy közelibb baráttal, ne adj Isten barátnővel történik. Biztos úgy megijedt volna, hogy többé nem szívesen ülne be mellém. Lesülne a képemről a bőr.

És minden esély meg van rá, hogy még történhetne is a jövőben ha folytatnám.

2018. júl. 2. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!