Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kerékpárosok miért hajthatna...

A kerékpárosok miért hajthatnak előre a dugóban a kocsik között?

Figyelt kérdés
Nem biciklizek, nem ismerem a KRESZ ide vonatkozó előírásait, de ez nem balesetveszélyes? Meg ugye azért bosszantó is, hogy akit már megelőzött az autós, az visszajön és bejön elé a pirosnál, majd újra és újra meg kell előznie ugyanazt a biciklist. Ami - tegyük hozzá - nagy forgalomban nem is egyszerű, ha az oldaltávolságra is figyelni kell.

2018. aug. 21. 11:20
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
68%

1. mert a KRESZ megengedi

2. mert elfernek

3. mert pl. jobbra kanyarodaskor miert varja vegig a sort, amikor siman elhuz mellette es eltunik, senkit se zavarva

4. mert a lampa utani dugoban is siman gyorsabb, ergo nem tartja fel az autokat

2018. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
80%

"A forgalmi okokból álló járművek mellett vagy között a motorkerékpárok és a segédmotoros kerékpárok előrehaladhatnak, míg az álló kocsisorok mellett a kerékpárosok csak az út szélén, jobb oldalon tehetik meg ugyanezt."

[link]

2018. aug. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
28%
A kresz megengedi. De csak balról előzve. És mivel nem szennyezi a környezetet a dugóban állva, így ennyi előnye legyen.
2018. aug. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
66%

a kettes jól mondja

szerintem nem vészesebb mint mikor egy 125ös motorral elhúz melletted, a kresz viszont engedi

engem bicikliseknél az szokott zavarni, mikor kanyarba nem húzódnak le, hogy biztonságosan meg tudd előzni

meg nőknél van az a tipikus felszállás mikor rá lép a pedálra egy lábbal, lökdösi magát majd átrakja a lábát és kezd tekerni, csak ez akkor a legszebb mikor úgy kezd egy ilyen műveletbe, hogy a felező vonal felé halad és mikor átrakja a lábát még akkor is kacsáz

hiába vezetek felelőség teljesen ebbe az esetbe már majdnem ütöttem el pár biciklist, ha egyenesbe csinálja nem vészes

de mikor lakott területen kívűl jössz befele lakott terület felé, de még odébb a tábla, kanyar, lassítasz 70 re, és mikor kiérsz a kanyarból 70el azt látod, hogy egy biciklis az út közepén lökdösi magát a felező vonal felé még ha akarnád se tudod kikerülni, ha fékezel még akkor is bele pukkansz, ha satuva megállsz akkor meg a mögötted lévő megy beléd

szerintem ez nagyobb probléma, mint az, hogy lámpánál előrébb megy

2018. aug. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
2: Mi számít - nem forgalmi okok miatt - álló kocsisornak?
2018. aug. 21. 12:05
 6/37 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó: Gondolom a parkoló autók lehetnek ilyenek
2018. aug. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
43%
meg szerintem a műszaki okokból álló autók amik nem vesznek részt a forgalomban
2018. aug. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
70%
Nem balról, hanem jobbról lehet előre sorolni. Nem értem mivel balesetveszélyes 2X megelőzni egy biciklist? Sok autós ha már autóba ül, ne csak magára gondoljon, a bicikli is jármű, meg kell tanulni kielőzni, bár ahogy elnézem sok autós csak nagy ívbe képes kikerülni a biciklist, nem tudja felmérni az oldaltávolságot.
2018. aug. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%
Ha a kerékpárosnak is végig kéne állnia a dugót, szted kerékpárra ülne legközelebb? Frászt, kocsiba ülne ő is, és még nagyobb lenne a dugó.
2018. aug. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%

A kérdésed olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a gyalogos miért mehet el a bedugult kocsisor mellett a járdán. Azért, mert dugónál áll a kocsisor vagy max. 5km/h körül totyognak. Aki ilyen sebesség mellett képes elütni egy kerékpárost, attól el kell venni a jogsit. Az egyedüli veszély az lehet a kerékpáros számára, hogy anyósülésről rányitják az ajtót, de évente történik kb. 1 ilyen eset a millióból.


Megjegyzem Angliában a motorosok még rendes tempó mellett is kacsázhatnak az autók között, pedig az már határozottan balesetveszélyes!

2018. aug. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!