Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ennyire öreg embereknek...

Az ennyire öreg embereknek miért kell vezetniük?

Figyelt kérdés

Tegnap egészen sokáig ment előttem egy 106-os Peugeot, amit egy nagyon idős néni vezetett.

Alapesetben teljesen indokolt lett volna ha végig a dudán hasalva megyek mögötte, mivel a hót üres körforgalomnál a macisajtot stopként értelmezte, 35-ös tempónál minden kanyarnál intenzív fékezésbe kezdett, hisz nehogy kisodródjon ekkora sebességgel.

Ha 600 méteren belül fordultak ki a mellékútról elé, arra szintlén úgy érezte,hogy indokolt fékezni.

Mindezt úgy,hogy folyamatosan tartotta a 35 de max 40-es tempót.Szemből pedig végig jöttek.

Igazából semmit nem csináltam, mentem mögötte, igyekeztem visszafogni magamat, a saját érdekemben.Ez sikerült is, nem toltam, nem dudáltam rá egyszer sem, nem villogtam, mert nem lett volna értelme, és csak rontottam volna a helyzeten.

Egyszerű megváltásként éltem meg mikor balra indexelve egyenesen elhagyta a kanyarodó főutat, de mostanáig sem jöttem rá,hogy miért hosszabbítják meg egy ilyen ember jogosítványát?Nincs családja aki rászólna, hogy figyelj mama, a legátlagosabb sofőrből is idegbeteget csinálsz a közlekedési moráloddal, ne csináld?!Vagy esetleg ő nem érzi úgy hogy ezt már nem kéne?

Vagy legalább a szerelője szólna rá a heti fékbetétcsere periódusnál...és még mennyi ilyen van?!


2019. márc. 20. 04:14
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
44%

"#10 akkor menj mentővel, nem azért vettem a presztizs autómat, hogy lassan menjek, 265 a vége , nem azért vettem mégegyszer mondom, hogy az autó döcögjön, akkor vettem volna csoroSwiftet , megélni sem fogok ha betartok minden szabályt, el kell.felejteni ezt a tolerancia butaságot, vannak a mazsolák és a kirájok az utakon én mivel drága autóm van kiráj vagyok. "


Ezt írná az akit fenntartasz. , de igazad van :)

2019. márc. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
82%

6: pont az ilyen helyzetekre találták ki a motoros tolószéket.

ne relativizáljuk azt, hogy ki alkalmas autóvezetésre. aki alig tud járni az nem fogja átrakni a lábát a fékre belátható időn belül egy vészhelyzetben....

nem alkalmas a vezetésre, vannak alternatív közlekedési lehetőségek. vagy otton, gondozó, stb...

2019. márc. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
86%
alapvetően nem a lassú haladás a probléma, hanem az indokolatlan fékezgetés, és az, hogy AZÉRT HALAD LASSAN, MERT NEM FOGJA FEL A VILÁGOT MAGA KÖRÜL.
2019. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom melyik verzió jobb idős embernél, pl apám, isten nyugosztalja 76 éves korában vezetett úgy, hogy országúton 110, városban 70, körforgalomban meg repült minden a jobb oldalra az autóban, mindig mindent vissza kellett pakolni.

Este meg nem látott, akkor meg azért ment gyorsabban, mert utál vezetni, és hamar haza akar érni...

2019. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
48%
33 évesen ki vagyok akadva, hogy mennyire szidják az öregeket. Ti 70 év felett mit fogtok csinálni? Kiváncsi vagyok, hogy leadjátok e majd a jogsitokat, tudván, hogy utána sehova sem tudtok majd eljutni, illetve a tömegközlekedésen is mindenki titeket szid (lásd nyugdíjasok a buszon című téma).
2019. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

#12. Menjél télen a mínusz 10 fokban motoros tolószékkel bevásárolni. Hallottál már a Hikomatról? Nyilván a bácsinak olyan van, és vezetheti. Sőt nála jóval fialatalabbak is vezethetnek ilyent, ha hiányzik a lábuk, karjuk vagy akármi bajuk van.

#10. írta meg a frankót, és ezt kéne megérteni, a megengedett sebesség csak alapszabály, senkit nem kell letolni az útról mert bizonyos okoknál fogva valamiért lassabban halad, azzal semmi bajt nem okoz, max idegbajt a mögötte haladónak.

#11. is igazat írt, csak mindenki lepontozta, mert nem olvasta el az utolsó mondatát. :-)


Engem már akkor is előzgetnek közúton ha a megengedett sebességgel haladok. Van az ember néha olyan passzban, hogy jobb nem vagánykodni. Amikor elém vág dühösen, mert a 60-as táblánál 60-al megyek, akkor csak röhögök mikor beérem pár száz méter múlva a következő lámpánál, és kilométereken keresztül semmivel nincs előrébb nálam néhány tyúklépésnél. Türelmet kéne gyakorolni leginkább.

2019. márc. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Értem,hogy nem szabad általánosítani, és diszkriminálni az öregeket, de közvetetten ez is okozhat balesetet.

Ha egy idegbeteg mögé kerül, tolja, megpróbálja minden áron megelőzni annak könnyen rossz vége lehet, és jogilag nem lesz hibás a néni, tök szuper, de a baleset megtörtént, azért mert ahogy írták nem tud alkalmazkodni, és ezért a többi sofőrnek kell hozzá alkalmazkodnia.Miért?

Régen is megoldották autó nélkül a bajaikat az öregek, ez ma már csak elkényelmesedés.De nem is ez a probléma, joga van hozzá, a baj,hogy egyszerűen nem lehet így közlekedni, ezt senki ne mondja nekem,hogy normális vagy hogy el kell nézni a századik ilyen sofőrnek is,hogy így vezet.

Teszem hozzá, az autó fenntartásának költségéből mehetne taxival is.

Nem csak üzemanyag, meg biztosítás, hisz bármilyen igénytelen autó, vannak szerviz költségek.

2019. márc. 20. 11:08
 18/26 anonim ***** válasza:
41%
Akkor a balesetet nem az öreg fogja okozni, hanem az idegbeteg mögé kerülő :-)
2019. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

A PÁV pont ezt szűri, szinte az összes kérdésük erre utal, mennyire hajlamos idegbetegnek lenni a sofőr.

Naná, hogy egy olyannak nem adnak CE jogosíványt.

Bizonyos fuvarozó cégeknél jelentős előny az idős kor, éppen ezért.

Ergo NEM az idős emberekkel van a probléma, ha mögötte idegroncs a sofőr...

2019. márc. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
59%
“Régen is megoldották az öregek a bajaikat autó nélkül” Aha. Például mert együtt laktak a fiatalabb generációval, nem Hollandiából szkájpolt haza a gyereke, unokája, hogy hellómama. A tömegközlekedési hálózat sem lett sűrűbb az utóbbi évtizedekben, nem beszélve a járatsűrűség csökkenéséről. És bizony könnyebb volt még lakáshoz is jutni, nem kellett a halál fåszára költöznie az időseknek ahhoz, hogy megoldják a fiatalabb generáció lakásgondjait.
2019. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!