Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az ennyire öreg embereknek...

Az ennyire öreg embereknek miért kell vezetniük?

Figyelt kérdés

Tegnap egészen sokáig ment előttem egy 106-os Peugeot, amit egy nagyon idős néni vezetett.

Alapesetben teljesen indokolt lett volna ha végig a dudán hasalva megyek mögötte, mivel a hót üres körforgalomnál a macisajtot stopként értelmezte, 35-ös tempónál minden kanyarnál intenzív fékezésbe kezdett, hisz nehogy kisodródjon ekkora sebességgel.

Ha 600 méteren belül fordultak ki a mellékútról elé, arra szintlén úgy érezte,hogy indokolt fékezni.

Mindezt úgy,hogy folyamatosan tartotta a 35 de max 40-es tempót.Szemből pedig végig jöttek.

Igazából semmit nem csináltam, mentem mögötte, igyekeztem visszafogni magamat, a saját érdekemben.Ez sikerült is, nem toltam, nem dudáltam rá egyszer sem, nem villogtam, mert nem lett volna értelme, és csak rontottam volna a helyzeten.

Egyszerű megváltásként éltem meg mikor balra indexelve egyenesen elhagyta a kanyarodó főutat, de mostanáig sem jöttem rá,hogy miért hosszabbítják meg egy ilyen ember jogosítványát?Nincs családja aki rászólna, hogy figyelj mama, a legátlagosabb sofőrből is idegbeteget csinálsz a közlekedési moráloddal, ne csináld?!Vagy esetleg ő nem érzi úgy hogy ezt már nem kéne?

Vagy legalább a szerelője szólna rá a heti fékbetétcsere periódusnál...és még mennyi ilyen van?!


2019. márc. 20. 04:14
1 2 3
 21/26 Alex Fly ***** válasza:
51%
Mi a probléma? A néni úgy vezetett, hogy az egészségi állapotából, képességeiből, stb. adódó korlátainak figyelembevételével az élet- és vagyonbiztonságot a lehető legkisebb mértékben se veszélyeztesse. A leírásból ítélve teljesen szabályos volt...
2019. márc. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
49%
Majd ha 60 évesen kötelezően elveszik tőled a jogsit, akkor rájössz, hogy miért. ;)
2019. márc. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 Szecessziós Vájling ***** válasza:
49%
A forgalom tempóját valóban fel kell venni, viszont azt az elől haladó diktálja. Ha az én sávom kihalt, mint a Parlament plenáris ülésnapokon kívül, akkor nyugodtan mehetek lassabban, hogy tudjak gyönyörködni a tájban, el tudjam olvasni az összes hirdetőtáblát, vagy mert nagyobb sebességnél egyszerűen bezavar a szélzaj a Bartók rádió Beethoven koncertműsorának élvezhetősségbe. Ezen nem kell változtatnom csak azért, mert 1-2 autós jön még mögöttem - ez ugyanaz a szituáció, mintha lassú jármű lenne az úton. Tök mindegy, hogy Zetor traktor vagy 106-os Peugeot, ahogy írtad is: a forgalom tempóját fel kell venni. A mögötte haladóknak. A követési távolság betartásával. Mivelhogy átugorni valószínűleg nem fogják tudni.
2019. márc. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk mindenki így vezet, az 50-et senki nem éri el.

Kisváros , sík terep.

Pedig sok fiatal vezető van.

2019. márc. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

'Nincs családod, aki rád szólna, hogy figyelj' fiacskám, akiből egy ilyen eset idegbeteget csinál, ne vezessen! 'Vagy esetleg magad nem érzed úgy, hogy ezt már nem kéne?'

Egy ilyen eset annyira beléd ég, hogy idegeneknek is részletesen leírod? Hány embert terheltél élőszóban a szörnyű élményeddel? Egyébként, az jobb lett volna, ha idős hölgy személyautója helyett egy huszonkét éves fiatalember által vezetett lassú munkagépet követtél volna, ami annyira kacsázik egy keskeny úton, hogy még akkor sem előzhető, ha nincs szembe-forgalom? Nem féltelek a bosszúsághiánytól, biztosan fogsz találni újabb borzasztóságot. Azt nem tudom, hogy az feledteti ezt, vagy összeadódnak?

1970-től van vezetői engedélyem, mostanság is napi szinten vezetek. Autópályán ugyan ritkán – egyszerűen azért, mert a környékünkön nincs, azért meg nem fogok cél nélkül arra járni, hogy rendszeresen haladhassak gyorsabban is -, de egyéb utakon, főutakon is, nagyváros forgalmas, akár 2*3 sávos útján is, gyakran.

Nem tudnék egyetlen esetet sem felidézni, nem hogy ilyesmit, hanem még nagyon veszélyes helyzetet sem. Tartottak, amíg tartottak, nem írok emlékkönyvet róluk. Ha csak egy részük is bennem élne, akkor nem tudnék aludni se a sok emléktől. Én inkább életem szép pillanatait őrzöm a fejemben, szívemben. De hát, kinek mi okoz örömet?

2019. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

A nagyon idős néni teljesen veszélytelennek tűnik sokaknak, mert lassan megy, és ebben a primitív országban mindenki a gyorshajtást ítéli a legveszélyesebb dolognak.

Hozzáértőként elmondom, hogy ez a néni akkor lesz igazán veszélyes, amikor egy olyan váratlan veszélyhelyzet éri, amire a lehető leggyorsabban kell reagálnia. A megnövekedett reakcióideje miatt például egy szabálytalanul hirtelen elé lelépő gyalogost nem fog tudni vészfékezéssel és kikerülő manőverrel megmenteni. Akkor fog elkezdeni a néni a fékbe taposni, amikor már a lökhárítójával nekiment a gyalogosnak.

2019. márc. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!