Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Home office munka mellett ti...

Home office munka mellett ti vennétek bkk bérletet,ha csak ritkán használtok tömegközlekedést? Vagy csak egy adag jegyet?

Figyelt kérdés

Home office munkám van,és alig használok tömegközlekedést, így felesleges lett a bérlet. Inkább csak egy adag jegyet szoktam venni. Amikor eszembe jut lyukasztok,de előfordult,hogy elfelejtettem.

Mit tennétek a helyemben? Megvennétek a bérletet 9500 ft-ért,miközben egy hónap alatt max 10-20 alkalommal használjátok,tehát ha minden alkalommal lyukasztotok,az is max 3500-7000ft,viszont fennáll az esélye,h elfelejtitek.


2023. ápr. 3. 00:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
10-es gyűjtőt szoktam venni. Mivel nem kell átszállnom, így havi 15 bejárásig jobban megéri.
2023. ápr. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Te tudod eldönteni hogy neked mi éri meg jobban. Olyan helyen laksz, hogy kb sétával, bringával (bubival) kb minden lérhető akkor kevésbé, ha kíjebb laksz akkor már megéri. Én nem szeretek ezzel foglalkozni így megveszem a havi bérletet mert akkor tuti van, bármikor kell ott van, nem kell foglalkoznom hogy működnek e a lyukasztók vagy nem, beolvassa a telefon a jegyemet vagy nem, keressek QR kódot mielőtt felszálok... áhh halál, inkább a bérlet aztán nyugott vagyok. Most az a 9500Ft nem pénz azért hogy egész budapestet bebuszozhatom ha akarom. Meg ösztönöz is hogy mozduljak ki ha már van bérletem :D
2023. ápr. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Én 2019-ben vettem bérletet utoljára. Akkor a napi munkába járás miatt megérte. Most havi 3x kell bejárni, ami 6 jegy oda-vissza. Veszek egy gyűjtőt és másfél hónapig elég. Máshova meg nem megyek BKK-val, vagy maradok ott ahol a Volánbusz letesz a városhatáron (másfél éve nyílt ott egy pláza, minden van ott, minek utazzak be), vagy ha távolsági vonatra kell felszállnom a metró helyett személyvonatot használok a KöKi-hez. A legtöbb esetben, ha kombinált jegyet veszek a távolsági járattal ingyenes a vonat, mert ott már akkorák a zónák, hogy ez a kis út nem löki át a következő zónába a jegy árát.
2023. ápr. 5. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha az ember Budapesten lakik és nem autóval jár, jegy használat közelít a bérlet árához, akkor a bérlet azért is jobb akkor is ha drágábban jön ki egy kicsit, mert a hó közepén is lehet olyan út, amit hó elején nem tervezed be a jegyárkalkulációba és ezzel az előre betervezett úttal pont átmész a bérlet áron a jegyekkel. Ha jegyeket használnál a hó 25. napján szembesülnél, hogy az eddig költött jegyek ára éppen átlép a bérlet árát, visszamenőleg sajnos nem lehet átváltatni bérletre, az a hónap jeggyel fog végig menni, előre ezt beleszámolva és bérletet vásárolva 9500-ból kijön a hónap és nem kell matekozn :) Az lenne a legjobb ha lenne egy olyan lehetőség, hogy az 1 hónapban elköltött jegyek, ha átlépik a bérletárat, abban a hónapban ne is kelljen új jegyet venni, elektronikus jegyeknél, aminél QR kódozunk, annál megoldható lehetne (papíralapúnál körülményes lenne, ezért maradna ami van). Én ezt úgy valósítanám meg, ha én lennék a döntéshozó, hogy nézném, hogy az elmúlt hónapban hány utazás volt csippantva és ha eléri a bérletárat, akkor már kapnál egy elektronikus bérletet automatikusan, aminek az érvényességének kezdete megegyezne az első jeylyukasztás időpontjával és onnan indulna az 1 hónap és az lenne a vége, persze az aplikáció szólna a határ elérésénél, hogy mostantól x dátumig bérletet van, nem kell lyukasztani, bérletként kell kezelni (vagy ha lyukasztasz nem könyveli el jegyként).
2023. ápr. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

14-es nagyon fordítva ülsz a döglött lovon. :D

Te meg a hozzád hasonló kérdező gyakorlatilag ingyen használjátok a főváros tömegközlekedését. Ami néhány hasonló méretű európai városhoz képest kiváló!

Aztán néhány100 forintonnyafogtok, hogy jajjmá ennyivel több nemáááá. Egy ilyen városban simán el lehetne kérni 30000 forintot is a bérletért, azért sem szólhatna senki és még úgyis bőven deficites lenne a bkk.

Pécsen 7300, Szegeden 8800 forint a bérlet, a többi várost nem nézem meg, de gondolom hasonló. És sokkal-sokkal kevesebb szolgáltatást kapnak alig kevesebb pénzért.

Szóval ne nyavajogjatok!

9500 pénzért kb 2 ember jó ha megkap egy menüt. Ti meg ennyiért orrvérzésig utazhattok. Hálátlanok vagytok!

2023. ápr. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Mikor kilépsz az ajtón már legyen a kezedben a jegy. Így a járművön eszedbe fog jutni lyukasztani.
2023. ápr. 6. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

[link]

Tessék összegyüjtötték helyettem.

Lehet örülni, gyakorlatilag ingyen utaztok budapesten.

2023. ápr. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
#17 sokra megyek vele ha minden más drágul, ráadásul Pesten is volt burkolt áremelés. Ha valaminek növekszik az ára, máshol azt meg kell spórolni, így hiába nem emelik az árát, idővel tömegesen vagy gyalog mennek az emberek, vagy olyan szintű bliccelés lesz hogy az ellenőrök se tudnak majd mit kezdeni vele. Még nem tartunk itt, de a reálbér már évek óta csökken és egyre gyorsabban, hiába emelkednek a bérek is. Talán idén még nem, de ha így folytatják jövőre simán eljutunk abba az állapotba, hogy luxus lesz a mostani árú bérlet is. Ha meg még emelik, ahogy vidéken teszik pláne, Szegeden például mérhető utasszám visszaesés is történt, amire még tovább emelnek, ahelyett hogy csökkentenék és több embert vonzanának be, akik összesen többet fizetnek, mint kevesen a megemelt tarifát. 470 Ft-os vonaljegy egy átlag szegedi távon, jobban megéri autóba ülni 600 Ft-os benzinár mellett is, ha legalább ketten vagyunk, ha többen méginkább.
2023. ápr. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!