Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyvezetői fizetések?

Mozdonyvezetői fizetések?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van itt esetleg olyan, aki ténylegesen tudja, hogy Mozdonyvezetőként a MÁV-nál, mennyit lehet jelenleg keresni? Gondolkodtam már a képzésen, elenleg csak a MÁV indít, de nem sok jót hallottam. Mindenki a Rail Cargo-t preferálja, főleg fizetés terén, de ők sajna nem indítanak képzést.



2023. júl. 24. 14:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/84 anonim ***** válasza:
36%
Megadják. De helyedben nem hangoztatnám
2023. júl. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/84 anonim ***** válasza:
92%

Mi az, hogy ne hangoztassa? Ha kiderül, nagyon megüti a bokáját, nem a gyógyszerért, hanem a titkolózásért. 1 vagy max 2 évre kapja meg az orvosit ilyenkor. Életkortól is függ.

Sokat kell ám tanulni, ez nem olyan, mint a közúti közlekedés. Volt már ilyen "minden voltam már, csak még ez nem és kipróbálom"-típusú gyakornok, amelyik 17. menetfokozatban fékezett sorral és csodálkozott, hogy miért nem lassul...

2023. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/84 A kérdező kommentje:

#11


Biztos, hogy nem fogom eltitkolni, semmi értelme. Egy fél szemet szedek, 2,5 mg és teljesen rendben van a vérnyomásom. Mi értelme lenne hazudozni róla? A világ lakosságának kb 60%-a magas vérnyomásos, szóval minek róla titkolózni?


#12


Nem félek a tanulástól, az egyetemet is kijártam, ott sem érdekelt, hogy mennyit kell tanulni. Ha úgy érzem, hogy érdekel a dolog és megéri csinálni, akkor bármennyi anyagot képes vagyok megtanulni. Nem olyan nagy ördöngősség azért, le kell ülni és meg kell tanulni.

2023. júl. 26. 11:11
 14/84 anonim ***** válasza:
77%

"Nem csak megtanulni, hanem alkalmazni is tudni kell.." Laajtoos Dööme:DD bocsi, ezt nem hagyhattam ki

Aki nem tudná, miről van szó: [link]

2023. júl. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/84 A kérdező kommentje:
Hát, ha 300 óra gyakorlat után se megy valakinek valami, akkor azt ott kell hagyni. Az elején meg mindenki balfasz, csak néhányan behazudják, hogy ők már az első nap Moszkváig mentek a Szergejjel.
2023. júl. 26. 11:49
 16/84 anonim ***** válasza:
91%

Az egyetemet bármi félnótás meg tudja csinálni, de a vasút, az, kérem, más tészta! :)

A vasútnál a hasznos és értelmes dolgok helyett egy rakás felesleges dolgot kell bemagolnod, amikről azt se tudod, mi micsoda, mert kb. az életben nem fogsz vele találkozni, és amiket az életben nem fogsz használni. Mozdonyvezetőként valószínűleg abból fogsz vizsgázni, hogy a pályamunkásnak hogyan kell végeznie a munkáját, meg a forgalmi szolgálattevőnek hogyan kell vezetnie a naplót. Esetleg még azt is beleveszik, hogy az állomás csapadékvíz-elvezetését hogyan kell megoldani. (Engem konkrétan már erre is oktattak egy időszakos tanfolyamon, pedig az égvilágon semmi közöm hozzá...)

2023. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/84 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond nem lesz a vérnyomáscsökkentő miatt, és dicséretesnek tartom ezt a korrekt hozzáállást, hogy nem akarod eltitkolni sem. Sok sikert kívánok.
2023. júl. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/84 A kérdező kommentje:

#16


Az egyetemen is bemagoltam szóról-szóra egy olyan anyagot, amivel soha többet nem találkoztam, konkrétan még jegyet se adtak rá, csak az volt a beugró, szóval ettől a részétől nem félek. Ha kellőképp elmagyarázzák és van időm megtanulni, akkor tuti, hogy megfogom tudni tanulni. Azt nem mondom, hogy jó szájízzel fogom tenni, valami bugyuta témában, de ez van. Nem lehet mindig csak érdekes és hasznos dolgot tanulni.


#17


Köszönöm szépen és köszönöm a részletes leírást, augusztus 3.-án megyek felvételit írni a keletihez :)

2023. júl. 26. 20:41
 19/84 anonim ***** válasza:
100%

18


Ha megvolta félvételi, letudnád írni kb mi volt benne ? Előre is köszi, és sok szerencsét.

2023. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/84 anonim ***** válasza:
64%

Általánoságban igaz, hogy ha akarsz dolgozni fogsz is keresni, ha abbol áll az életed, hogy a kötelező minimumod meg legyen akkor fogod azt keresni amit ide leirnak.


Nálunk a belföldi sofőrök keresnek 400k körül, akik a minimumot nyomják.

Van aki pörög megy, az 1 millió felett.


Ez kb mindenhol igy van.

2023. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!