Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyvezetői fizetések?

Mozdonyvezetői fizetések?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van itt esetleg olyan, aki ténylegesen tudja, hogy Mozdonyvezetőként a MÁV-nál, mennyit lehet jelenleg keresni? Gondolkodtam már a képzésen, elenleg csak a MÁV indít, de nem sok jót hallottam. Mindenki a Rail Cargo-t preferálja, főleg fizetés terén, de ők sajna nem indítanak képzést.



2023. júl. 24. 14:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/84 anonim ***** válasza:
100%

Ha most megkapod az 500-at, akkor szerintem ne válts. A képzés idejére minimálbér+cafeteria. Nagyjából egy évig. Utána lesz kezdő alapbér. Túlóra nélkül nem lesz meg az 500 nettó. Tény hogy aki dolgozik, az nem keres rosszul, de ha minden nehézséget ismersz előre, akkor talán másképp döntesz. Éves szinten közel +2 havi munkaidő túlórában, lehetetlen időpontban kezdeni, végezni akár ünnepnapokon is. Gyakran előfordulhat klíma vagy fűtés nélkül dolgozni, ami télen áthűlt vagy napon átforrósodott fémdobozban nem ugyanaz, mint egyébként. A lepukkant gépek hibáit neked kell megállapítani, adott esetben megoldani vagy döntést hozni, hogy mi legyen a gép sorsa, ha indulás előtt vagy épp úton vagy. Ez mind időre megy és a felelősség a tiéd, hogy tud tovább menni a vonat vagy sem. Természetesen nem mindent ők javítanak, de ami elvárható, azt meg kell tenni, mert ez a munka része. Műszaki beállítottság nélkül ez biztos, hogy nem megy. A jelenlegi képzésben már nincs olyan gyakorlati oktatás, ami erre felkészítene. Akiknek ez megy, mind évtizedek alatt szerzett tudás, egymás közötti tapasztalatcsere és az elején esetleg néhány év a járműjavítóban. A mai képzésen átesett műszaki beállítottságú fiataloknak is legtöbbször a szerencsén múlik, hogy adott esetben ismeri e a gép általános hibáit, a megoldást rá vagy szükséges esetben el tud e érni valakit, aki segíthet. Ez szerintem nem kis stressz faktor. Az orvosin a vérnyomás és cukor téma elég kardinális kérdés. Legalábbis a mi orvosunk ki van rá hegyezve. Az 50 feletti korosztálynál már előfordul hogy ez miatt szivatva érzi magát. Aki vágányok között végez munkát, náluk a doki felelőssége sokkal nagyobb. A munka nem agysebészet, de tény, hogy akit csak a pénz motivál, azok közül szóródnak ki legtöbben a képzésről. Az elmélet nem egy szimpla kresz vizsga és ahogy én látom a vasúti nyelvezet sem mindenki számára felfogható. Jelenleg nem tudom hogy működik, de régebben úgy volt, hogy aki kibukik, az fizetheti vissza a képzés árát. Nem aprópénz.. Ami biztosan furcsa lesz, hogy a volán buszok után, ahol a járműpark átlag életkora 10 év, a vasúton 40+

Ha komolyan érdekel a dolog, akkor keress egy elmaradottabb térségből mozdonyvezetőt, akinek már évtizedes tapasztalata van és utazz vele egy napot. Van ennek hivatalos módja is. Sokkal többet megtapasztalhatsz, mint az itteni pozitív és negatív hozzászólásokból.

2023. júl. 30. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/84 A kérdező kommentje:

#31


Igen, arról hallottam már, hogy meglehetősen sokat kell szívni ezért a fizetésért, ami felettébb kellemetlen, de egyrészt érdekel a munka, plusz, mint írtam, elegem van a napi 20 órás munkákból, amiből csak 13:30 van elszámolva és cserébe szenvedhetsz a c típusúakkal, este 10-kor.


Az elméleti részétől egyébként nem különösebben félek, eddig mindent megtanultam életem során, amit meg kellett tanulni. Max a műszaki lehet nehezebb, az kevésbé érdekel, de majd ráveszem magam.


Alapvetően szerintem nem egy rossz munka a mozdonyvezetés, persze, nem ettől leszel az élet császára, de azért vannak ezerszer rosszabbak is. Mindegy, majd meglátjuk, 3.-án úgyis megyek arra a tesztírásra, aztán majd okosabb leszek, vagy nem :D De köszi a segítséget.

2023. júl. 31. 07:08
 33/84 anonim ***** válasza:
100%
Na mi volt a teszten?
2023. aug. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/84 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ melyik vonalon vagy.


Nettó 550ezer forint meg van, DE havi 200-210 órával

2023. aug. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/84 A kérdező kommentje:

#33


71%-ra írtam meg a tesztlapot, aztán volt az elbeszélgetés. Azt mondták, majd írnak e-mail-t bármi lesz a végén.

2023. aug. 4. 23:56
 36/84 anonim ***** válasza:
100%
Milyen kérdések voltak,azt megírnád?
2023. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/84 A kérdező kommentje:

#36

Az első részben kaptál egy anyagot, aminek a segítségével kérdéseket kellett megválaszolni, ez szerintem egyszerű.


A másodikban egy számolás volt, szorzás, összeadás, százalék. Szerintem ez sem gáz.


Az utolsóban meg fizikás kérdések voltak, azok szerintem nem voltak könnyűek, legalábbis egy részükkel én sosem találkoztam. De egyébként megoldható.


Nagyjából 30 perc alatt végezni lehet vele. Aztán beszélgetés, majd várhatsz az e-mailre.

2023. aug. 7. 11:50
 38/84 anonim ***** válasza:
100%
Számológépet lehet használni?
2023. aug. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/84 anonim ***** válasza:
12%
Nem. A fizikásban a bakony ic vonat csuszasi surlodasat kellett kiszamolni, 120km/h es 1,5km fektavolsag kovetkezteteben.
2023. aug. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/84 anonim ***** válasza:
74%
Csúszási súrlódás? Akkor ebből már a laposodás mértéke is számolható.
2023. aug. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!