Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mozdonyvezetői fizetések?

Mozdonyvezetői fizetések?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Van itt esetleg olyan, aki ténylegesen tudja, hogy Mozdonyvezetőként a MÁV-nál, mennyit lehet jelenleg keresni? Gondolkodtam már a képzésen, elenleg csak a MÁV indít, de nem sok jót hallottam. Mindenki a Rail Cargo-t preferálja, főleg fizetés terén, de ők sajna nem indítanak képzést.



2023. júl. 24. 14:12
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/84 A kérdező kommentje:
Hát, ez van. Én úgy gondoltam, hogy adok egy esélyt az itthoni tömegközlekedésnek, mert egyébként kilehet bírni a dolgokat. De ha a 71%-os felvételi, diploma, folyékony angol nyelvtudás nem elég, hogy mozdonyvezető képzésre mehessen az ember, akkor köszönöm, de nem kérek belőle. Azért annyira nem különleges munka, hogy minden követ megmozgasson az ember. Nem egy óceánjáró kapitánya lenne az ember....
2023. aug. 8. 15:46
 52/84 anonim ***** válasza:
56%
Én szóltam egy rakás válasszal feljebb, hogy sokat kell tanulni, de le lettem hurrogva, mert a kérdező egyetemet végzett...
2023. aug. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/84 A kérdező kommentje:

#52


És most hogyan jött ide a tanulás. Mindenhol sokat kell tanulni, attól, hogy te azt hiszed, hogy nem. Elhiszem, hogy azt gondolod, hogy valamiféle magastosz szinten vagy, mert egy nyomoronc mozdonyt vezetsz, de azért ez nem így van. Ez nem űrkutatás.

2023. aug. 8. 15:50
 54/84 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól látod a dolgot, a diploma és a nyelvtudás (függetlenül attól, hogy hasznos képességeket igénylő dolog) mozdonyvezetés szempontjából nem szükséges dolog. Simán lehet, hogy sokkal nehezebb összefüggéseket megértesz, megtanultál már, mint ami ehhez a munkához kell, de sajnos a vasút, az nem az általában megszokott módon működik más vállalkozásokhoz képest. Mindenki tudja, hogy lehetne ezt jobban és másképp is, de az elavult vagy értelmetlen dolgokat megváltoztatni nem egyszerű. Annyira összetett minden területen, hogy semmit nem lehet úgy csinálni, hogy gyerekek, ez így nem jó, holnaptól máshogy kéne felvételiztetni, oktatni, munkaidő beosztást készíteni, menetjegyet kiadni, karbantartást, pálya felújítást végezni stb... Minden uniós szabályoktól, kormányrendeletektől, törvényektől, jogszabályoktól, utasításoktól és rendelkezésektől és szakszervezeti megállapodásoktól függ. Egy nyomorult kis apróságban sem tud egy önálló gondolkodású ember dönteni, ha valahol alul, pl a felvételi, képzés vagy a dolgozók szintjén merül fel egy ésszerű változtatásra igény. Van egy szolgálati út, amin keresztül kell verni mindent. Egy őskáosz az egész. Sokszor elrettenti azokat is, akik lelkesedéssel jönnének vasutasnak.
2023. aug. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/84 A kérdező kommentje:

#54


Ez Magyarországon szerintem minden állami ágazatban ilyen. A Volán se volt jobb. Pont ezért terveztem váltani. De már akkor éreztem, hogy a hátam mögött telefonálgatni fognak, amikor a csütörtök 11:30-kor kijöttem a felvételiről és azt mondták, hogy pár óra múlva írnak e-mailt akár felvesznek, akár nem. Hétfő reggel 9-kor jött meg az e-mail :D Szóval jah, a péntekük elment azzal, hogy telefonálgassanak. Mert ha a százalékom lett volna kevés, akkor simán már aznap megírják, hogy szoszi tesó :D

2023. aug. 8. 16:41
 56/84 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező volánnál mennyit kaptál? Melyik megye?
2023. aug. 8. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/84 A kérdező kommentje:
Pest megyében voltam a szigethalmi telepen. Csuklós forda, állandó busszal. 500k nettó alatt nem kaptam, csak ha táppénzen vagy szabin voltam.
2023. aug. 8. 19:11
 58/84 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én maradtam volna, főleg állandó busszal. A beosztott gépes korszak már letűnt a vasútnál:( Egy ablakot sem mosok le, a következő fordulónál úgyis kikerül alólam.
2023. aug. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/84 A kérdező kommentje:

#58


Nem is annyira a körülményekkel volt bajom, hanem azzal, hogy ugye tegnap is megvertek egy újabb sofőrt. Sajnos, mivel a Volán egy beszari cég, ezért egyre inkább a sofőrök lesznek bántalmazva, mivel ugye az utasok a szent tehenek. Ezért nem akarok már helyközin járkálni. Pénz meg csak abban van belföldön.

2023. aug. 8. 19:44
 60/84 anonim ***** válasza:
100%

Gy-M-S megyében (ami elvileg jól fizet) tavaly kaptam volna átlgaban nettó 380-at.


500-ért talán még el is mennék hozzájuk…

2023. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!