Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tényleg ilyen rossz érettségik...

Tényleg ilyen rossz érettségiket írt az átlag?

Figyelt kérdés

Ismerőseimtől hallom, itt is olvasom, hogy milyen rossz érettséginek is hogy tudnak örülni néhányan... az érettségi nagy részéhez a józan eszedre van szükséged, hogy tudj szöveget és forrást értelmezni (OLVASNI BAKKER), hogy középfokon tudj angolul/németül, meg hogy tudd használni a függvénytáblát, amiben ott van minden képlet. Oké, a matekhoz minimális matekórai odafigyelés és pár régebbi érettségi átnézése nem árt, ezt elismerem. De ez nem egy nagy erőfeszítés. 1-2-3 nap készülés+ odafigyelés órán.

És olvasom, hogy 50%-70%, néha-néha 80% körülieket írtak egy csomóan... Ez milyen színvonal?

//90%-os a legrosszabb érettségim, a legjobb 98%, és kb annyit készültem, amit fent leírtam.//


Bocsánat, ha sértőnek vagy esetleg beképzeltnek tűnök, nem állt szándékomban.


2011. jún. 2. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, kedves kérdező, nem mindegy ám, hogy az ELTE Trefortba jársz, vagy egy kis vidéki gimnáziumba. Ezzel senkit nem szeretnék megsérteni. Én tudok vidéki iskolákat, ahol pár diák , ismétlem páran! emelteztek valamiből és a 70%nak úgy örültek, mint majom a farkának, és ismerek városi sulit, ahol csomóan emelteztek mind 90% felett. És aki vidéki iskolába járt, az nem feltétlen volt rossz tanuló, sőt abban az iskolában eléggé kiemelkedő tanulónak számít. Ez a különbség kedves kérdező. És egyetemen is, meg lehet nézni mennyit tud az aki városból kerül oda és mennyit aki vidékről (tapasztalatból beszélek). Senkit sem akarok lehúzni ezzel, és nyugodtan le lehet pontozni, de ez az igazság. Aki nem veszi észre az vagy vak, vagy nem akarja észrevenni.
2011. jún. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
15%

Ja és még annyit a hátrányos helyzetről, hogy én nem vagyok hátrányos helyzetű. Mindkét szülőm érettségizett plusz szakmája is van, még sem tudtak nekem segíteni a tananyagban soha, inkább lejárattak magántanárhoz, ami rohadt sok pénz ám. Azok az emberek meg akiknek anyuci apuci otthon ül, 8 általánossal a zsebében, nem csinál semmit, odajöttek az orrom alá dörgölni hogy ők kapnak 25 meg 40 pontot mert ők hátrányos helyzetűek. Miért is azok? Talán mert lusták a szülei?? Arról mi nem tehetünk higgyétek el, és szerintem nem így kellene a diákokat ösztönözni, hogy ingyen pontokat osztogatunk nekik. Lehet hogy egy tök lusta ember majd tőled veszi el a helyet csak mert qa plusz 40 pontocskájával éppen becsúszik az egyetemre, te meg majd sírhatsz.

Én nem így ösztönözném a diákokat hogy tanuljanak. Meg ha annyira hátrányos helyzetű, könyörgöm minek megy egyetemre? Úgy sem fogja tudni fizetni (legtöbbjük) és ott kell hagynia. Csak elveszik a helyet a többiektől...

2011. jún. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak:

Tehát a gazdagok járjanak egyetemre?Nem gondolod,hogy ez óriási diszkrimináció?Én nem azért kapom a hátrányos helyzetet,mert anyám meg apám túl lusta volt...anyum nevel minket egyedül a tesómmal,főiskolai végzettséggel és 85000 forintból.Hidd el,hogy egyáltalán nem könnyű,egyszer lennél a helyzetünkben!12 pontot kapok,mert annyi hiányzik,mégsem ezért fogok bekerülni az áhított szakra,hanem azért mert szarrá tanultam magamat,már bocsánat!Azért mert hátrányos helyzetű vagyok,nem emiatt leszek egyetemista,mellesleg szerintem egyáltalán nem vagyok hülye.18/L

2011. jún. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
0%
10:20 Nem pest a világ közepe, inkább az számít vidéknek. Pl. nem ott vannak a legjobb egyetemek, ott csak aki nyomorékok okoskodnak, akik mondjuk eltére vagy corvinus vmely büfészakára jelentkeztek. Szeged például sokkal jobb, és elismertebb. És pest a vidék nekünk...
2011. jún. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem kérdeztétek, hogy mit gondolok, csak a gazdagok járjanak?

Válaszom: Nem, ne csak a gazdagok járjanak egyetemre, hanem az aki megérdemli. Én sem vagyok gazdag, ezt ki is fejtettem. És te például meg is érdemled. Csak tudod, hozzám volt már hogy odajött egy olyan gyerek aki végigbukdácsolta a négy évet, az orrom alá dörgölte hogy ő úgy is bekerül valahova mert kap 40 plusz pontot. Miért? Mert anyuci apuci nem dolgozik, segélyekből élnek és az én szüleim tartják el a 7 fős családot! Meg a te anyukád is... szóval egyáltalán nem azt mondtam hogy csak a gazdagok menjenek. Szerintem a plusz pont azoknak járna, akik tényleg tanulnak és megérdemlik. Pl. neked jár, de egy olyannak aki a 40 pluszpontja miatt a 2es 3as érettségijeivel éppen bejut valahova, hát attól én nyugodt szívvel megvonnám a plusz pontot, mert nem érdemlik meg.

2011. jún. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
28%
Ja és még annyit szeretnék elmondani, hogy nekem van egy ismerősöm aki autóval jár egyetemre, saját lakása van és ő is megkapta anno a plusz pontot, mert az anyukájának nincs érettségije. Apukája meg gazdagé. Ő megérdemelte a plusz pontot? El lehet gondolkozni
2011. jún. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
72%
azért nem kap vki plusz pontot, mert az anyjának nincs érettségije...
2011. jún. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%
hát ilyen nincs, hogy azért nem kap valaki mert nincs az anyjának érettségije. akkor kap esetleg ha egyik szülő sem jutott tovább 8 általánosnál. akkor már halmozottan hátrányos helyzet van
2011. jún. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%
Hát... igen, igazságos a rendszer. Nekem apukám reggeltől estig dolgozik, édesanyám meghalt, és tulajdonképpen én csinálom az egész háztartást, mégsem kapok nemhogy 40, 1 pluszpontot se... Akinek meg 8 általánosos háztartásbeli a szülője, és csak annyi lenne a dolga, hogy leül és tanul, az simán kap a semmiért 40 pontot, míg másnak emelt szintet kell ahhoz tennie... Jah, és így természetesen nem csoda, hogy hiába van meg a 100 pontom a tanulmányi eredményemért, a 8 hónapos éjfélkor fekvés, fél 6kor kelés meghozta a gyümölcsét, és sikerült az idegességgel párosítva egy hihetetlenül borzalmas érettségit írnom... Holott rengeteget tanultam...
2011. jún. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, sajnálom. :(
2011. jún. 11. 02:38
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!