Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tényleg ilyen rossz érettségik...

Tényleg ilyen rossz érettségiket írt az átlag?

Figyelt kérdés

Ismerőseimtől hallom, itt is olvasom, hogy milyen rossz érettséginek is hogy tudnak örülni néhányan... az érettségi nagy részéhez a józan eszedre van szükséged, hogy tudj szöveget és forrást értelmezni (OLVASNI BAKKER), hogy középfokon tudj angolul/németül, meg hogy tudd használni a függvénytáblát, amiben ott van minden képlet. Oké, a matekhoz minimális matekórai odafigyelés és pár régebbi érettségi átnézése nem árt, ezt elismerem. De ez nem egy nagy erőfeszítés. 1-2-3 nap készülés+ odafigyelés órán.

És olvasom, hogy 50%-70%, néha-néha 80% körülieket írtak egy csomóan... Ez milyen színvonal?

//90%-os a legrosszabb érettségim, a legjobb 98%, és kb annyit készültem, amit fent leírtam.//


Bocsánat, ha sértőnek vagy esetleg beképzeltnek tűnök, nem állt szándékomban.


2011. jún. 2. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem meg neked nem kéne élned, mert mérhetetlenül buta vagy és az élethez sz@rt sem értesz. Senkit sem fog érdekelni a 90%-os érettségid ... Jah és csak hogy tudd, osztálytársamnak matekból 52%-os lett a matekja, attól függetlenül föci emelt írásbelije 88% lett (plusz szóbeli is lesz még) és egyetemre fog menni, és rohadt sok pénzt fog keresni, mert természettudományisok el tudnak majd helsezkedni, te meg majd nézhetsz a h.lye fejeddel, meg a 90%-os érettségieiddel és siránkozhatsz, hogy végezte el az egyetemet, holott 3-as matek érettségit írt. na bummm most mi lesz?
2011. jún. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
83%
És még az itt adott válaszotok is csak 60-70%-os! :D:D Nem szégyenlitek magatokat?! :D:D
2011. jún. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:

7: angolból emelteztem. tudom, hogy ez könnyebb, mint a biosz/fizika/mittoménmi, de nem volt semmi speckóra szükségem, mellesleg felsőfokúm is van más nyelvből. bár ebben nem akartam belemenni, de ha már rákérdeztél, tisztáztam ezt is.

nem kaptam max pontot az esszéimre, mindből levontak 1-2 pontot. nem értem, miért engem kell azonnal szidni, meg biztos csaltam, meg nyaltam a tanárnak, a megoldókulcs alapján javították, ennyi lett. és gratulálok a 90%os emeltjeidhez. :) az pedig szomorú, hogy vannak olyan helyek, ahol nem korrekt módon osztályoznak. ez speciel az egész érettségi rendszer miatt van, de ez nem hinném, hogy változna mostanság.

8: emlékeztetsz az egyik osztálytársamra. :) egy zseni, de csak azzal foglalkozik, ami érdekli. és biztos vagyok benne, hogy jó szakember lesz. és akkor valószínűleg te is.

9: szintén egyetértek. hát ja, nem olyan fekete-fehér ez a történet...


végül még annyit, hogy én csak örülök neki, ha megcáfoltok, tényleg. :D Még ha beképzeltnek is gondoltok. És még1× bocsánat, ha bunkón fogalmaztam.

2011. jún. 2. 19:30
 14/62 anonim ***** válasza:
69%

68%-os (meg még pár kommentelő). Miért nem lehet normálisan véleményt nyilvánítani? Magadat égeted, ha smemi másra nem vagy képes, csak a kérdezőt fikázni.

Egyébként elárulom, hogy kb. az összes természettudományi szakon van matek. Valószínűleg földrajzon is (bár nem földrajzra járok, így nem mondom biztosra). És ha van, akkor bizony nem középiskolai szintű. Ha már az érettségin ilyen "jól" teljesített, mit kezd az egyetemi anyaggal?

A természettudományok összefüggnek. Oké, hogy ha vki földrajzra megy, nem számít a magyar, de vszínűleg a matek viszont igen.

2011. jún. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 A kérdező kommentje:

10: igen, ott fogok ülni az egyik aluljáróban és azt motyogom majd magamban a fagyhalál szélén, hogy 'de nekem 90%os lett az érettségim'

lehet, hogy én sértőn fogalmaztam, de hogy te még bunkóbb vagy, az is biztos.

2011. jún. 2. 19:33
 16/62 A kérdező kommentje:
12: egyetértek.
2011. jún. 2. 19:36
 17/62 anonim ***** válasza:
25%

bunkó vagyok, le@szorm, de az ilyen öntelt kérdezők felcseszik az agyam.

19:32 igen, van matek föcin is például, bátyám is odajár, csak ő már másod éves, és elég jól megy a matek, ahhoz képest, hogy egyik érettségije sem lett kiemelkedően jó (kiv. föci), sőt, gimiben elég sokat lógott, át is ment gimiből szakközépbe végül. Aki érettségin rosszat írt. pl. matekból az nem azért, mert h.lye, hanem 1. mert izgul (ettől még jobban figyelmetlen lesz) 2. a feladatok egymásra épülnek, így ha az egyiket elrontja a többit is.. stb stb. nincs kedvem részletezni, de ne vonjál már le olyan következtetéseket, hogy az csak h.lye lehet, aki nem írt jó érettségit

2011. jún. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
100%

Sztem ez mindenkinek a magánügye. Ha valaki megelégszik vele az az ő dolga. Ezt jó értelemben mondom. Mert lehet, hogy majdnem végig bukásra állt matekból, mert már az elején nem értette és ha az alapoknál elveszik az ember a továbbiakban sok esélye nincs, ezt tapasztalatból mondom. Lehet, hogy épp, hogy eljutott pl. matekból az érettségiig, és csinált egy 65%-ot. Szerintem ebben az esetben igenis büszke lehet rá. ;) De igaz ez más tantárgyra is. Vagy itt vagyok én, aki kiegészítő érettségit tettem, megállás nélkül tanultam éjjel-nappal és kifogtam azt az egy tételt, amit sehogy sem tudtam megtanulni. Hiába tudtam kitűnően az összes többit, nem volt szerencsém és "csak" 78% lett az emelt érettségim. Meg ha valaki nem akar egyetemre menni és szakmát akar akkor annyira nem hajt - gondolom én. Nagyon sokan vannak, akik inkább szakmát tanulnának, nekik ez is elég, majd a szakmájukban jók lesznek, mert az érdekli őket.

Te meg legyél büszke az eredményedre, mert joggal vagy az, de azért szerintem ne szóljuk le a kevésbé jó eredményeket sem, lehet nekik ez is hatalmas siker. :)

Amúgy csak csendben teszem hozzá, hogy mi anno a gimiben semmit nem tanultunk, pl. angoltanárunk évente új volt, mindig újra kezdtük és nem haladtunk. Töri atlaszt az életben nem használtunk, volt aki érettségin látott először. Oké, mindez 2001-ben volt, de maga az érettségi menete hasonlóan zajlott.

2011. jún. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim válasza:
31%
Egy csomó embernél a szerencsén is múlik.Amit az öntelt stílusodból leszűrtem az az, hogy te azt hiszed hogy a jó képességeid majd mindenre elégségesek, megsúgom: nem. Szerencse kell hozzá, meg hogy kicsit kilépj a világba és szembesülj a valósággal: a fél világ bizony szerényebb értelmileg, viszont hasznosabb a világnak termelő munkájával, mint a 92% emelt magyar érettségis leendő bölcsészeink, és képességeire felvágó elkényeztetett nagykamaszok. Remélem majd megtanulod.
2011. jún. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
69%
A matekom 41 % lett,mégis 436 pontom van.Egyetemre megyek.:) Ne haragudjatok!:D
2011. jún. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!