Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Tényleg ilyen rossz érettségik...

Tényleg ilyen rossz érettségiket írt az átlag?

Figyelt kérdés

Ismerőseimtől hallom, itt is olvasom, hogy milyen rossz érettséginek is hogy tudnak örülni néhányan... az érettségi nagy részéhez a józan eszedre van szükséged, hogy tudj szöveget és forrást értelmezni (OLVASNI BAKKER), hogy középfokon tudj angolul/németül, meg hogy tudd használni a függvénytáblát, amiben ott van minden képlet. Oké, a matekhoz minimális matekórai odafigyelés és pár régebbi érettségi átnézése nem árt, ezt elismerem. De ez nem egy nagy erőfeszítés. 1-2-3 nap készülés+ odafigyelés órán.

És olvasom, hogy 50%-70%, néha-néha 80% körülieket írtak egy csomóan... Ez milyen színvonal?

//90%-os a legrosszabb érettségim, a legjobb 98%, és kb annyit készültem, amit fent leírtam.//


Bocsánat, ha sértőnek vagy esetleg beképzeltnek tűnök, nem állt szándékomban.


2011. jún. 2. 18:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
95%

"A hátrányos helyzetért járó pluszpontokkal nem ők kerülnek előnybe veled szemben, hanem őt hozzák a te szintedre, hogy egyenlő esélyekkel induljatok."

Ez ugyan elég OFF téma, de sajnos nem igaz, amit állitasz. Nem igazságos, hogy hátrányos helyzetért pluszpont jár. Mi igazolja, hogy neki kevesebb lehetősége volt tanulni a hátrányos helyzete miatt? És ha kevesebb is volt, miért nem az ellen tesznek, miért kap kevesebb tudásra ugyanannyi pontot? Ez nem ösztönzés a tanulásra.

2011. jún. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
94%
ez a kérdés szerintem csak "felvágás" céljából íródott. te csak örülsz hogy ha másoknak sz*rul sikerült, aztán meg lenézed őket. nekem konkrétan minden tantárgy 80 és 90 % között sikerült és elégedett is vagyok vele. egyébként nálunk az átlag nem 50-70%. közel sem. úgyhogy annyira azért ne bízd el magad, hogy csak te vagy ilyen marhaokos:)
2011. jún. 5. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
84%

01:38:

Én nem vagyok hátrányos helyzetű. A szüleimnek nem 6 általánosa van csak, így ha vmi problémám akadt a tanulással, akkor tudtam hozzájuk fordulni. Szerinted a szülő mennyit tud segíteni a gyerekének, ha még a 8 osztályt sem végezte el?

Meg pl. nekem van nyelvvizsgám. Miért? Mert a szüleimnek volt pénze arra, hogy kifizessék a különtanárt. Ha vkinek nincs pénze különtanárhoz járkálni, akkor igen is hátrányos helyzetbe kerül.

Egyébként sem értem ezt a nagy felháborodást. Szerinted majd pont a hátrányos helyzetűek fognak kitúrni? Kíváncsi lennék hányan kerülnek be úgy egyetemre, hogy hátrányos helyzetért kapnak pontot.Mert szerintem nem olyan sokan.

De ha meg mégis, akkor ne sajnáld már tőlük. Örülj neki, hogy normális családban élsz. Nem tudom mennyivel lennél boldogabb az ő helyükben plusz 25 ponttal...

Tény, hogy nem pontokat kellene adni, hanem másfajta támogatást, de arra nincs keret. Így maradt ez a lehetőség.

2011. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
50%
00:41: Akkor te ezek szerint a főiskolára melegedni jársz? Mégis hova jársz, ahol nem kell tanulni?
2011. jún. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
6%
11:35 gondoltam, hogy vmi hasonló kaliberű válasszal fogsz jönni, de szánalmas ez az erölködés:D
2011. jún. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
92%

Igaza van annak,aki a hátrányos helyzetet nem előnynek tekinti,mert nem az.Én is hátrányos helyzetű vagyok/voltam,így megkapom a pluszpontokat,de nekem csak 12 hiányzott volna a 80hoz.Egyáltalán nem könnyű az,ha egy szülő nevel téged és a tesódat+szedd össze a pénzt nyelvtanfolyamra,nyelvvizsgára,emelt előkészítőre.Úgyhogy szerintem senkise akarjon hátrányos helyzetben élni,sokkal jobb lenne,ha minusz 12 pont és lenne normális családom.


A kérdezőnek pedig csak annyit:84% lett emelt törim,94% lett magyarom,81% lett angolom,a választottam 90%,a matekom viszont csak 40.Ettől még nem tartom magam butának.A másik pedig az,hogy elég nagy baj,hogyha valakit az érettségi eredménye alapján ítélnek meg.Elismerem,hogy aki 90% fölött ír,az tényleg okos,de én ismerek olyat,aki magyarból csak 60 %-ot teljesített,pedig kitűnő magyaros+magyarfaktos volt.Egyébként neked a 80% kevés?Mert szerintem egyáltalán nem az és nagy teljesítmény azt is összehozni.Az már más kérdés,hogy 80-nal még nem lehet bejutni egy magasabb pontú egyetemi szakra.Ha elmész egyetemre,márpedig gondolom így lesz,akkor lehet neked is problémáid lesznek,nem fog menni,pedig 90 % a legrosszabb érettségid.Szerintem ne bízd el magad ennyire és ne tartsd magad felsőbbrendűnek...később ez még visszaüthet.18/L

2011. jún. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
33%

11:58: Te vagy a szánalmas, nem én. Nem is válaszolsz...vajon miért?

Én legalább érvelek, de úgy látszik, te ahhoz hülye vagy. Csak azt hajtogatod, hogy a másik hülye. Ez aztán magasfokú intelligenciára vall.

Velem lehet vitatkozni, de normálisan. Te nem azt csinálod.

2011. jún. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
95%

stréber (német = ("törekedő") Törtető. Iskolában az a tanuló, aki tudásával szívesen tüntet, a tanárok kegyeit keresi, és társaival szemben érezteti a fölényét (ismert típusa Steinmann, Karinthy "Tanár úr, kérem c. írásában). A munkahelyi stréber feletteseinek hízeleg, készségeskedik, könyököl, munkatársai ellen intrikál. Bizalmas nyelvi szó.


Csak hogy tisztázzuk a jelentést.

Igenis becsülöm azokat, akik tanulnak, tudnak, és az emberiség javára használják tudásukat. A kérdésed alapján úgy gondoltam, illik rád ez a jelző. Ha tévedtem, elnézést.

És mellesleg a suli, amire azt mondtad szar: 150 éve áll a tanítás szolgálatában és megkapta a Magyar Örökség díjat is.


Soha nem voltam igazán kitűnő, és nem is olyan szakot választottam, amihez sok alaptudás kell. Ismerem a képességeim, megpróbáltam a maximumot teljesíteni, még akkor is, amikor begörcsölt a gyomrom angol írásbeli alatt.

Sajnálom, ha megsértettelek, de aki dicsekszik a saját teljesítményével, azt sokkal kevesebbnek tartom, mint azt, aki szerényen, de kitartással véghezviszi az álmait.

2011. jún. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
10%
13:51 Alacsony az intelligenciám, mert nem állok le hülyékkel vitatkozni? hmm.. fura érvelés. De ha te így gondolod hát legyen, tarts hülyének.. leszarom, nekem legalább van életem, és nem vagyok stréber, mégis megfelelek az iskolában. na erre varrjál gombot
2011. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
90%

De miből gondolod, hogy én stréber vagyok? Egyáltalán mit jelent neked a stréber szó? Mert úgy nyilatkozol, minta mindenki stréber lenne, aki hajlandó tanulni.

Hát ha neked a tanulás=stréberséggel, akkor csak gratulálni tudok.

És ki mondta, hogy nekem nincs életem?

2011. jún. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!