Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az orvostanhallgatók miért...

Az orvostanhallgatók miért vannak így felháborodva, hogy nem mehetnek ki egyből külföldre?

Figyelt kérdés

Több ismerősömet vették fel idén orvosira, de már most sír a szájuk a hallgatói szerződés miatt. Meg legszívesebben már lépnének le.


Egyszerűen nem tudják felfogni ezek az emberek, hogy az állam, a saját országuk fektet a tanulmányaikba több, mint 16-17 millió forintot és akkor ezek ki akarnak menni külföldre a tandíj kifizetése nélkül? Hol éltek ezek eddig?

Iszonyatosan sért, hogy állításak szerint "rosszul" keresnek az orvosok.

Damn.

Pont nem erről híresek az orvosi állások.

Ok, borsodban meg ilyen putri megyékben lehet, de az ország legtöbb helyén igenis jól keresnek.

Lehet, hogy nem 1 millát, de azért éhen halni nem halna egyik sem..


Mi érdekem van nekem abból, hogy az országom olyan embereket tanítson ki, akik később elmennek és nem minket gyógyítanak, hanem egy másik ország embereit?


Igazából az ilyen orvosokat szívesen elengedném az országból.. na persze akkor a hozzátartozóikat minimum 15-20-25%-kal adóztatnám meg.



#orvos #Isten #orvostanhallgatóky gyűlöltek
2019. júl. 28. 12:10
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/113 anonim ***** válasza:
84%
Én speciel azzal is visszafizettetném, aki pl. turizmus-vendéglátást végzett, de kiment Londonba mosogatni.
2019. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/113 anonim ***** válasza:
30%

Nem kell aláírni a hallgatói szerződést. Lehet felvételizni önköltségesre, kifizetni diákhitellel, ha zsebből nem megy és külföldről törleszteni.


Nekem is sok problémám van a mostani oktatási rendszerrel, de nem csinálok ebből problémát. A tandíjam nem tizenakárhány millió, hanem csak 3, azt pedig külföldi melóval egy éven belül röhögve kifizetem nekik és elválnak útjaink.

2019. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/113 anonim ***** válasza:
87%

Simán kimehetnek a végzett orvosok külföldre dolgozni és még csak a képzési díjat sem kell visszafizetni. A családomban az egyik rokon két éve fejezte be a 6 éves orvosi egyetemet, de rezidensnek már Svájcba jelentkezett ott is fog majd szakvizsgázni. Jelenleg apám cégénél van bejelentve minimálbérre egy kamuállásra így papíron Magyarországon dolgozik és a szülei kifizetik apámnak az adózási költsegeket.


Megértem a felháborodásodat de akkor a többi diplomás külföldön dolgozó honfitársunkkal is csinálják ugyanazt mint amit tervezel az orvosokkal. A hozzátartozók megadóztatását hülyeségnek tartom.

2019. júl. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/113 anonim ***** válasza:
9%

14:

"A családomban az egyik rokon két éve fejezte be a 6 éves orvosi egyetemet, de rezidensnek már Svájcba jelentkezett ott is fog majd szakvizsgázni. Jelenleg apám cégénél van bejelentve minimálbérre egy kamuállásra így papíron Magyarországon dolgozik és a szülei kifizetik apámnak az adózási költsegeket."


Ez az első jogkövetési Nav ellenőrzésig jópofa, utána már nem annyira...

2019. júl. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/113 anonim ***** válasza:
86%

185 nettó jelenleg a rezidensek kezdőfizetése, bocsáss meg, hogy 6 év kemény tanulás után keveslem. Ennyit bármelyik ismerősöm megkeres, lényegesen kevesebb erőfeszítésért. Pont, hogy a kis kórházakban nagyobb összegeket ajánlanak fel, mert annyira nincs orvos, de egy fiatal rezidens nem oda fog menni, mert előbb tapasztalatot, gyakorlatot akar szerezni, hogy jó orvos lehessen, de erre a klinikai központok a legjobb helyek, ahol nagy és változatos a betegforgalom. Csak ott általában nincs hiány, hemzsegnek a medikusok, rezidensek, mindenki oda akar menni így nem is adnak többet a minimumnál.

Én itthon szeretnék maradni egyébként, de megértem azt, aki jobb élet reményében külföldre megy. Nem csak a fizetésen van itt a hangsúly, hanem szimplán nem 150 beteget lát el az orvos egy nap alatt, hanem csak 30-at. Nem hülyézik le meg fenyegetik meg háromszor naponta és nem egy 2x2 négyzetméteres levegőtlen szobában kénytelen tölteni az ügyeleti éjszakáját. Azt viszont nem tudom, hogy minek sír a szájuk? Külföldi keresettel elég hamar törleszteni lehet a tandíjat, szóval valamit valamiért.

Éhen halni valóban nem fogok, igazad van, de azért gondolom te, illetve ti is belátjátok, hogy az ember többet vár az élettől, pláne ha éveken keresztül, kemény munkával érte el, amit elért.

2019. júl. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/113 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Én orvostanhallgató vagyok, most végeztem el az első évet. Egész gimnáziumban azt hangoztattam, amit te, és hogy én csak azért is magyarországi orvos szeretnék lenni.

Teljesen jogos a kérdésed, hiszen az állam taníttat ki minket, így végzés után az lenne a fer, ha magyar embereket gyógyítana minden állami ösztöndíjas.

Én csak úgy tudtam elkezdeni az egyetemet, hogy diákhitelt kellett igényelnem, mert nem voltunk olyan anyagi helyzetben, hogy a méregdrága könyveket illetve a lakhatásomat finanszírozzuk még a két tesóm mellett, így még a hitel törlesztése miatt is hátránnyal fogok indulni a saját kis életemben.

Épp múlt héten fejeztem be az ápolástani gyakorlatom belgyógyászati osztályon, és egyszerűen teljesen elképedtem, hogy milyen állapotok uralkodnak. Pedig ez egy “nyugati” oktató kórház volt.

Láttam az osztályos orvosokat, rezidenseket, szakorvos-jelölteket, ápolókat, beszéltem velük. Ez botrány.

A saját nagyapám is töltött jópár évet vastagbélrákkal kórházban, és ha valamit nem kapott meg, illetve nem olyan minőségben, akkor én is egyből az ott dolgozókat hibáztattam, de most már egészen más a helyzet.

Egy ápolóra 15 (!) beteg jut, akit pelenkáznia, fürdetnie, etetnie kell.

Két EKG volt az osztályon, egyik sem működött. Tiszta hálóinget sem tudtak biztosítani a betegeknek, ha arra volt szükség.

Az orvosok arcán szerintem egy mosoly nem futott át ameddig ott voltam, mindegyik hullafáradt és leterhelt. Nyolc órában voltam ott, a rezidens orvosok akkor már ott voltak, mikor én, és akkor még nem mentek el, mikor én elmentem.

Minden ott dolgozó közalkalmazott, értelemszerűen a bértábla alapján kapják a fizetésüket, ami valljuk be, nevetséges.

Emberéletek múlnak rajtuk, 6+x évig tanulnak az orvosok, nővérek is jópár évig, és a mekis dolgozó jobban keres náluk adott év után.


Nem azt mondom, vannak nagyon nagyon jól kereső doktorok. Vegyük csak azt a fogorvost, akinek anyja,apja fogorvos, és miután elvégezte a maga 5 évét, már mehet is a magánrendelőbe praktizálni, és halálra keresni magát.

Ugyanez a helyzet az általános orvosokkal is. Magánrendelőben egy terheléses EKG 25 ezer.

Szóval igen, magánúton baromi jól keresnek, de:

1. az odáig való tanulás az években, és erőfeszítésben összeadva eszméletlenül sok

2. ha minden orvos magánszektorban dolgozna, akkor ki maradna a kórházban, hogy azokat ellássa, aki nem tudja kifizetni a vizsgálatok árát?


Ne hasonlítsuk össze a különböző szakmákat. Mindegyikre szükség van, és mindegyik érték, de míg a nagybátyám szakmunkásemberként, 3 év szakképzés után hazaviszi a 250-300-at, én ennyi év után, és ekkorra felelősséggel a vállamon, nem 180 bruttót szeretnék kezdőként.


Egyetértek azzal, hogy ha valaki külföldön szeretne dolgozni, akkor igenis fizesse vissza az államnak azt a 16 millió forintot, teljesen jogos.


Ami ha belegondolunk, annyira nem nagy “teher”, mert ha csak legközelebbi nyugati szomszédunkat is vesszük, közel egy millió forint átszámítva a kezdő rezidensek bérezése, és ez a nem mindegy.


Nem a pénzért kell ezt a hivatást választani, de mindenki azzal fizet a kenyérért.


Megmondom őszintén, ha a fizetést nem is vesszük most figyelembe, a magyar egészségügy helyzete alapján is azt mondom, hogy ezt ne. Ezt nem szeretném.

Mikor egy felfekvés normális lekezelésére nincs lehetőség, nincs pénz, a kórházaknak több száz milliós a tartozása, de közben a stadionok épülnek (igen, tudom, közhelynek számít már ez a mondat).


Szomorú, és valamilyen szinten én is szégyellem magam, de jelenleg úgy érzem, hogy vagy végzés után egyből külföld, vagy pedig ledolgozom szépen itthon a képzésem időtartamát, és utána távozom.


20/L

2019. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/113 anonim ***** válasza:
17%

#16: persze, de nézd a másik oldalát!

Aki állami finanszírozott képzésben tanul, az közpénzen tanul! Tehát az adófizetők pénzéből. És nem azért, hogy utána a doki külföldön megszedje magát!

Én például bizonyos tandíj felett bevezetném a teljes röghöz kötést!

Akinek nem tetszik, az tanuljon saját költségén, vagy vegyen fel hitelt, de ne közpénzből!

2019. júl. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/113 A kérdező kommentje:

Így van, előző, az első ellenőrzésig jól néz ki, utána nem.

A hazug embert hamarabb utolérik, mint a sánta kutyát, és tenni fognak érte, hogy utolérjék ;)


Oké oké, mindenkivel történjen ez, ne csak orvosokkal.

Csak azért vannak az orvosok most kiemelve, mert az ő jelenlétüket és munkájukat nehéz pótolni, sajnos szükségünk van rájuk.

Ha nem lenne szükség, úgy vágnám ki ezeket a hazaárulókat, mint macskát az ablakon..


És de, van értelme a hozzátartozók megadóztatásának.

Mindjárt elgondolkozik a jövő orvosa ezen: ha kimegy és itthagyja az országát, bizony akkor apucit, anyucit, tesókat megadóztatják :)

Talán ez fájhat, viszont jó visszatartó erő lenne, én mindenképen támogatnám ezt.

Belehetne ezt vezetni.

Ok, nem csak orvosokkal szemben, de arányosan(!) ők lennének a legrosszabb helyzetben, legalább.


(Félre értés ne essék, a tisztességes orvosokkal, orvostanhallgatókkal semmi bajom, sőt! Csupán azokkal, akik le akarnak lépni innen és szidják az országomat.)

2019. júl. 28. 13:27
 19/113 A kérdező kommentje:

Igen, aranyos kis válasz volt, 20/L.

Az országban mindenki tisztában van ezzel.

És csak mert szar a helyzet, akkor ne?

Inkább menjünk el máshova a süllyedő hajót meg hagyjuk így? Ha nem gondolunk rá, jobb lesz?

NEM!

2019. júl. 28. 13:32
 20/113 anonim ***** válasza:
15%
Valóban nem lesz jobb, de attól sem, hogy az interneten folyik erről a veszekedés.
2019. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!