Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ez a nagy harc ezek...

Miért ez a nagy harc ezek között az egyetemek között?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős a gimiben,de már sok egyetemista haverom van.

Mindenhol azt hallom/látom,hogy a corvinusosok,bgesek,bmesek állandóan bunkóznak egymással(de főleg a corvinusosok generálják mindig ezt)ledegradálja egyik egyetem a másikat,mémeket csinálnak stb..

Miért van ez?

Azt mondják a corvinus a legjobb,hozzá képest a bge és a bme egy nagy f@s.

Pedig Van ismerősöm a corvinusról aki már egy éve nem talál egy gyakornoki melót annyira segghülye,szétpuskázik mindent egy kettesért. Van bge-s ismerősöm aki sokat tanul, és egy nagy ismert multicégnél már kb azt várják h lediplomázzon és gyakornoki statuszból(ahol első év óta dolgozik) felvegyék főállásba. Bme-s ismerősömnél ugyanez,nagyon okos és sokra fogja vinni.

Mégis mindig azt hallom,hogy a bce ilyen jó ,olyan jó és mégis ők azok akik ledegradálnak mindenkit. Nekem ez egyáltalán nem szimpatikus.

Én személy szerint a bge-re szeretnék menni nemzetközi gazdálkodásra.

(Az előbb említett ismerősöm is ott végzős)

Ti mit gondoltok erről a dologról?



2020. márc. 30. 00:11
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
86%
Először is nem hiszem, hogy minden egyetemistát ilyen piti gyerekes dolgok foglalkoztatnak és ha mégis majd megtapasztaljak a való életben mi számít igazán és az nem a diploma megszerzésének helye....
2020. márc. 30. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
27%
BME-ELTE-Semmelweiss a szent háromság, a többi futottak kategória
2020. márc. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
44%
Mert ők nagyon intelligens, tanult emberek.
2020. márc. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
40%

Mindenhol lehetnek szorgalmas és okos hallgatók, de most ettől függetlenül.


A corvinus szakjainak egy része - ahogy ez igaz a bge-re is - könnyű, erőfeszítsé nélkül teljesíthető (mindkét helyen van ismerősöm, ezt ők is alátámasztják). Amiért más egyetemeken, ahol amúgy tanulni is kell pl. bme vagy sote, szoktak azzal viccelődni - nem komolyan gondolva -, hogy nem sokat ér az az egyetem. A corvinuson pedig az "okosabb" réteg ezt komolyan vette és elkezdte arra verni magát, hogy náluk a felvett átlag pontszáma milyen magas. Ami amúgy azért vicc, mert legtöbb esetben nem is lehet 400 alatti pontszámmal bejutni.


Most azért mert a corvinusra jár a lusta ismerősöd és a bge-re a szorgalmas, még nem lesz a bge jobb. Sajnos, vagy nem sajnos, a legszínvonalasabb közgáz oktatás a corvinuson van, vagy volt, nem tudom, hogy mennyire lett most szétbarmolva a kormány által.


"az nem a diploma megszerzésének helye"

Ezt korrigálva: volt azt hiszem egy 2013-as felmérés, ami azt mutatta, hogy a diplomát kiadó intézmény a harmadik legfontosabb szempont volt egy friss diplomás esetében (első a szakmai gyakorlat, második a nyelvtudás).

2020. márc. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
47%

Világviszonylatban az összes magyar egyetem a futottak még kategória.


SOTE: 401-500. hely. Ez is “futottak még” helyezés, de legalább értelmezhető. [link]


ELTE: 601-800. hely. “A semminél jobb” hely, de legalább 1000 alatt van. [link]


BME: 1001+ hely. Ki is mondta ezt a “szentháromság” dolgot? Ulánbátorral küzd a bentmaradásért... xD [link]


=> A BME-n végzett mérnökök európai viszonylatban nem kiemelkedően jók. Fáj a szívem, de ez a multis projektmenedzserek bevallása szerint a helyzet. Még egy Prága is jobb nálunk.


Na elérkeztünk a Corvinushoz. 1001+ hely, “értelmezhetetlen” kategória. NASA űrteleszkóppal kell keresni a lista végén. [link]

2020. márc. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
37%

Attól függ mi alapján állítják össze ezeket a rangsorokat. A magyar egyetemek képzési profilja rettentő kicsi, illetve nevetséges költségvetéssel rendelkeznek.


Pont emiatt vetődött fel a BME, az ELTE és a SOTE, a valamire való 3 egyetemünk összegyúrása.


[link]

2020. márc. 30. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 A kérdező kommentje:
A nővérem az ELTE-re jár és utálja,a fél szak elment más egyetemre.
2020. márc. 30. 11:04
 8/64 anonim ***** válasza:
84%

6. ebben van valami, de akkor legalább a képzési profilokon belül kellene, hogy jobb helyezésünk legyen. Például a CEU-nak nagyon kevés szakja van, de azok többsége az 50-100 vagy 100-200. helyen landol a képzési profilon belül.


Egyébként a műszaki egyetemek máshol is külön vannak, például Münchnen: LMU és TUM; Bécs: Uni Wien vs TU Vienna

2020. márc. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
42%
5: Azt kifelejtetted, hogy az általad linkelt rangsor szerint. Vannak más rangsorok, más módszertannal, ahol meg előrébb vannak az egyetemeink.
2020. márc. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
63%

"Világviszonylatban az összes magyar egyetem a futottak még kategória."

Sikerült egyetlen egy ranking rendszert megnézni, ez nagyon alapos munkára vall.

DE, egyrészt egy 1000. hellyel is a világ felső kb. 6%-ban van az egyetem, ami elég jó.

Viszont az a helyzet, hogy számtalan különböző rangsor van, illetve nem feltétlenül van értelme összehasonlítani mondjuk egy orvosi egyetemet, egy gazdasági egyetemmel.

Mivel bizonyos területek idézettségi számai eltérőek, és ilyen rangsoroknál figyelembe szokták venni az idézettséget is.

A bme pl. elég részletesen vezeti az eredményeit, ami alapján a világ felső 2-6%-ban van attól függően, hogy miket vesznek alapul egy ilyen mérés során:

[link]

Persze, egy laikus idiótának az 1000 egy nagy szám, de pont ezért nem idiótáknak kell következtetéseket levonni ezekből a rangsorokból.

Arról nem is beszélve, hogy bizonyos rangsorokat direkt úgy állítanak össze, hogy az az egyetem legyen elől, akit kérnek, hogy előre tegyék. Pl. itt a THE, ahol a top 1 az oxford, miközben a QS rangsorán a top 1 az MIT, amin az oxford csak 12. Ezek nem kőbe vésett helyek, ezért nem 1 rangsort néz az értelmes ember.

Ahogy azt sem kell megemlítenem, hogy még egy ICL 3.7-szer nagyobb költségvetéssel dolgozik, mint a TELJES magyar felsőoktatás, addig egy Harvard, már 6.6-szor annyival. Csak hogy lássák az arányt, Magyarországon jelenleg kb. 30 felsőoktatási intézmény van.


"A BME-n végzett mérnökök európai viszonylatban nem kiemelkedően jók"

Jah, végülis csak világversenyeket is nyernek:

[link]

De bizonyára egy zs kategóriás projektmenedzser biztosra tudja, hogy milyen a bme színvonala. :)

Elmondom, hogy a projektmenedzser nem véletlenül projektmenedzser és nem mérnök. Ha igaza lenne, akkor nem állnának sorban a BME-n a multik az hallgatókért.

Azért mert valaki multinál dolgozik még nem lesz jó, mivel én is beszlétem már ilyen "nagyon menő, zseni" multinál dolgozó projektmenedzserrel, aki kb. a cipőjét nem tudta bekötni.

2020. márc. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!