Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ez a nagy harc ezek...

Miért ez a nagy harc ezek között az egyetemek között?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős a gimiben,de már sok egyetemista haverom van.

Mindenhol azt hallom/látom,hogy a corvinusosok,bgesek,bmesek állandóan bunkóznak egymással(de főleg a corvinusosok generálják mindig ezt)ledegradálja egyik egyetem a másikat,mémeket csinálnak stb..

Miért van ez?

Azt mondják a corvinus a legjobb,hozzá képest a bge és a bme egy nagy f@s.

Pedig Van ismerősöm a corvinusról aki már egy éve nem talál egy gyakornoki melót annyira segghülye,szétpuskázik mindent egy kettesért. Van bge-s ismerősöm aki sokat tanul, és egy nagy ismert multicégnél már kb azt várják h lediplomázzon és gyakornoki statuszból(ahol első év óta dolgozik) felvegyék főállásba. Bme-s ismerősömnél ugyanez,nagyon okos és sokra fogja vinni.

Mégis mindig azt hallom,hogy a bce ilyen jó ,olyan jó és mégis ők azok akik ledegradálnak mindenkit. Nekem ez egyáltalán nem szimpatikus.

Én személy szerint a bge-re szeretnék menni nemzetközi gazdálkodásra.

(Az előbb említett ismerősöm is ott végzős)

Ti mit gondoltok erről a dologról?



2020. márc. 30. 00:11
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
30%
Nem egy troll vagyok, hanem egy nemzetközi menedzser Európa egyik vezető cégének vezérigazgatói területén. Van mögöttem 20 év munkatapasztalat 3 országban, továbbá pár diploma és egy doktori egy “jobb” európai egyetemről. Kicsit nagyobb rálátásom van szerintem a munkaerőpiacra és az oktatási rendszerekre is, mint nektek. Kötözködhettek még teljesen feleslegesen, de etről még a tények tények maradnak: a BME-t legalább 1000 egyetem előzi meg a világ legelismertebb egyetemi rangsorában. Nem tudom, ezen mit nem tudtok tudomásul venni. Nem szégyen.
2020. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
65%
21: jah, mert ezt majd elhisszük neked :D ha ilyen nagy ember lennél, akkor nem egy quora-s linket tettél volna ide "bizonyítékként".
2020. márc. 31. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
52%

“ Nem tudtad megvédeni az álláspontod, hogy miért top1 a THE rangsor.”


Vannak dolgok, amelyek közismertek azok számára, akik benne vannak egy témában, de most próbálok pár forrást is hozni. Ez olyan dolog, tudod, hogy pl Magyarországon a hvg középiskolai rangsora a legismertebb, bár persze vannak más listák is. Először is olvasd el ezt:


[link]


“ THE Rankings is often considered as one of the most widely observed university rankings together with Academic Ranking of World Universities and QS World University Rankings.[2][3][4][5][6] It is praised for having a new, improved ranking methodology since 2010; however, undermining of non-science and non-English instructing institutions and relying on subjective reputation survey are among the criticism and concerns.[3][7][8]“


-> hivatkozásokat ld a wikipedia-cikk lábjegyzetében.


“Nem tudtad megvédeni azt az álláspontod, hogy hogy lehet valami sereghajtó, ami a felső 6%-ban van.“


Úgy, hogy nagy a sereg (a long tail).

2020. márc. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
66%
22. Márpedig quora linket tettem ide, azon egyszerű oknál fogva, hogy a quora jelenleg az egyik legkomolyabb ismeretmegosztó platform a világon, ahol mindenki a saját nevével van fent, közöttük pár ismert és híres ember is (például a Wikipedia alapító személyesen, vagy maga Alan Kay, rengeteg MiT, Stanford professzor stb.).
2020. márc. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
43%

"egy nemzetközi menedzser Európa egyik vezető cégének vezérigazgatói területén"

Ja, ilyen szövegértéssel a jobb iskolákban érettségiről kivágnak. Nem, hogy diplomát nyomjanak a kezedbe.

De legelább jó példa vagy arra, hogy a "jobb" egyetemek is kiengednek funkcionális analfabétákat diplomával a kezükben. És akkor most részletesebben:


"Van mögöttem 20 év munkatapasztalat 3 országban, továbbá pár diploma és egy doktori egy “jobb” európai egyetemről."

Ezt érvelési hibának hívják, amiért - ahogy mondtam - jobb helyeken buktatnak. A tekintélyre hivatkozás, amitől nem lesz igazabb az állításod, viszont jobban elásod magadat a szememben.

Én is felsorolhatnám, hogy milyen eredményeim, publikációim, díjaim, felsőoktatási papírjaim vannak mérnöki pályán, csak annak köze nincs az érveléshez.


"Kicsit nagyobb rálátásom van szerintem a munkaerőpiacra és az oktatási rendszerekre is, mint nektek."

Ez szintén érvelési hiba, személyeskedés. Nem ismersz, nem tudod, hogy mit csináltam, hány éves vagyok stb., mégis azt hiszed, hogy elképzelhetetlen, hogy valaki másnak nagyobb rálátása legyen, vagy épp azt, hogy a te elképzelésed hibás legyen. Ez mondjuk elég nagy beképzeltségre vall, viszont a kommentjeid alapján az látszik, hogy nincs mire beképzeltnek lenned.

És akkor ne is beszéljünk arról, hogy ez más szempontból is érvelési hiba, mivel a saját, szubjektív tapasztalataid próbálsz általánosítani egyetemek minőségét tekintve. Olyan mintha azt mondanám, hogy mivel barna hajam van, ezért minden embernek barna a haja. Ez ugyanúgy hibás, mint amit te mondtál.

Amúgy meg, eddig nem a személyes, szubjektív álláspontodról beszéltél, hanem egy rangsorról, ami egyáltalán nem szubjektív, vagyis még bele sem illik az eddig felhúzott álláspontodba, de ez persze csak mellékes. Nem vártam el, hogy a gyakori kérdéseken konzisztens állásponttal találkozzak.


"de etről még a tények tények maradnak"

Amik téged nem támasztottak alá.


"BME-t legalább 1000 egyetem előzi meg a világ legelismertebb egyetemi rangsorában"

Amire bizonyítékot még mindig nem sikerült hozni, hogy miért lenne ez a legelismertebb rangsora. A quora sem azt mondta, hogy ez a legelismertebb.

Illetve szintén nincs bizonyíték, hogy míg a sote szerinted ér valamit, miközben a szakterületén a 295., addig a bme szerinted sereghajtó, ami szakterületén szintén a 295. Ez amúgy szintén érvelési hiba a részedről, mivel hibás logikát használsz.


"közismertek azok számára, akik benne vannak egy témában"

Jah, ahogy az 1200-as években közismert volt a Föld lapossága. Tényleg jó érv, a Föld is csak azután lett geoid, hogy elterjedt ez az álláspont.


"Ez olyan dolog, tudod, hogy pl Magyarországon a hvg középiskolai rangsora a legismertebb, bár persze vannak más listák is."

Vagyis beismered, hogy semmilyen szakmai oka nincs, hogy a bme szerinted rossz, kizárólag az alapján döntöttél, hogy más emberek szerint mennyit ér egy rangsor. Igen, ez tényleg olyan emberre vall, aki sikeres a szakterületén.

Amúgy legkésőbb mostanra mindenkinek világos lett, hogy nem szakmai alapon érvelsz, vagyis a szavad kb. semmit sem ér.

Akik "benne vannak egy témában" azok tudják, hogy egy rangsor minősége nem attól függ, hogy mennyien ismerik, hanem hogy milyen módszertan van mögötte. Pl. ezért létezik egy rangsor, ami a hozzáadott értékeke vizsgálja a középiskolák körében, mivel ezt a hvg rangsora nem teszi meg.


"one of the most"

Ha ilyen angol tudásod van, akkor el tudom képzelni, hogy milyen színvonalon van az a multi, ahol dolgozol. Ez azt jelenti, hogy az egyik legjobb, nem pedig a legjobb.

Arra kértem érvet, hogy azt bizonyítsd, hogy a THE a legjobb. Még mindig nem sikerült.


"Úgy, hogy nagy a sereg (a long tail)."

Értem, szóval a magyar nyelvvel sem vagy tisztában.

A sereghajtó jelentése: "Egy tevékenységben lemaradó (személy), aki az elért eredményei szerint az utolsók között van."

[link]

A felső 6% nem az utolsók közt van.


"quora jelenleg az egyik legkomolyabb ismeretmegosztó platform a világon, ahol mindenki a saját nevével van fent, közöttük pár ismert és híres ember is"

És ha valaki elismert orvos, akkor fog érteni a statisztikákhoz. Ha valaki zseniális nyelvész, akkor fogja tudni értelmezni az adott rangsor módszertanát.

Nem, azért mert valaki diplomás még nem fog minden területhez érteni.

Arra meg te vagy a legjobb példa, hogy milyen sok mindenhez nem ért, ha valaki "20 év munkatapasztalat 3 országban, továbbá pár diploma és egy doktori egy “jobb” európai egyetemről" eredményét lobogtatja.

Ha tényleg lennél valaki bármely szakterületen, akkor nem kellett volna egyszer sem megemlítened, hogy mi van mögötted - attól függetlenül, hogy igaz-e -, mert az érvek nem személyhez kötöttek, önmagukban meg kell állni a helyüket.

Nevetséges.

2020. ápr. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
38%

62% itt egyedül te vagy a nevetséges. Miután végigszemélyeskedted a topicot, ilyenekkel hogy nekem diplomát se adnak, zs kategóriás projektmenedzser stb (olvasd vissza magadat), meg itt trolloztok stb, majd ezek után szembesítelek a tényállással, most meg itt pampogsz, hogy ez érvelési hiba? Miért, a személyeskedő hiszti amiket korábban előadtál, hogy “zs kategóriás projektmenedzser” stb. az netalán adekvát érvelés volt? :D


Befejeztem a vitát, mert erre tényleg nincs időm és az egész offtopic már. Még egyszer összefoglalom az álláspontomat, a hablatyot meghagyom neked 62%.


1) A BME a THE-n az 1001+ ligában játszik, a QS-en a 800-1000-ben. Ez tipikusan “low ranking university”-nek számít.


2) A műszaki egyetemek között is maximum középszerű, ha nem is az MIT-hoz vagy a Columbia Engineeringhez hasonlítjuk, de még a térség műszaki egyetemeihez képest is gyengébb (München, Bécs, akár Prága...).


3) Ezek után nincs értelme BME-sként lenézni más, szintén a futottak még ligában játszó egyetemeket (ME, ÓE, Pannon stb.). Érdemesebb e helyett egy kis alázatra szert tenni.


A 3. ponttal természetesen lehet vitatkozni, az 1-2 meg tényállás.


62% ha válaszolsz, légy szíves összeszedetten, a témára koncentrálva, mert fárasztó ezt a sok mellébeszélést végigolvasni.

2020. ápr. 1. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
71%

“ Ha tényleg lennél valaki bármely szakterületen, akkor nem kellett volna egyszer sem megemlítened, hogy mi van mögötted - attól függetlenül, hogy igaz-e -, mert az érvek nem személyhez kötöttek, önmagukban meg kell állni a helyüket.”


Igen, igen, és ezt is tettem 3 oldalon keresztül — miközben te végig “zs kategóriás projektmenedzsereztél” stb. Ezek után gondoltam kicsit helyrebillentelek, és ezt meg is tettem. Innen lehet folytatni. Itt az ideje neked is az érvekre koncentrálni.


Apropó: mi is az álláspontod, 3 pontban kifejtve? Mi az, amit mondani szeretnél? Mert ezt eddig nem sikerült érthetően leírnod.

2020. ápr. 1. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
71%

“ Vagyis beismered, hogy semmilyen szakmai oka nincs, hogy a bme szerinted rossz”


Folytassuk innen. A számba adsz valamit, amit soha életemben nem mondtam. Tipikus érvelési hiba. Nem mondtam, hogy a BME rossz (!). Azt mondtam, középszerű, a rangsorokban sereghajtó. Nem azt, hogy rossz.

2020. ápr. 1. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
38%

“ Én is felsorolhatnám, hogy milyen eredményeim, publikációim, díjaim, felsőoktatási papírjaim vannak mérnöki pályán, csak annak köze nincs az érveléshez.”


Lenne köze, ha én is elkezdenék a te stílusodban személyeskedni (“zs kategóriás projektmenedzser”, “az ilyennek diplomát se adnak” stb.). Ha ezeket hallgatnád valakitől, egy idő után te is szólnál, hogy figyelj már, mérnök vagyok 10 éve stb. Tehát ennek pont annyi köze van a vitához, amennyire a személyeskedésnek – amit te kezdtél el és folytattál 2 oldalon keresztül. Köszönöm, hogy abbahagyod, főleg diplomás, értelmes emberként!

2020. ápr. 1. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 A kérdező kommentje:
Na tessék, erről beszéltem :)
2020. ápr. 1. 10:12
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!