Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ez a nagy harc ezek...

Miért ez a nagy harc ezek között az egyetemek között?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős a gimiben,de már sok egyetemista haverom van.

Mindenhol azt hallom/látom,hogy a corvinusosok,bgesek,bmesek állandóan bunkóznak egymással(de főleg a corvinusosok generálják mindig ezt)ledegradálja egyik egyetem a másikat,mémeket csinálnak stb..

Miért van ez?

Azt mondják a corvinus a legjobb,hozzá képest a bge és a bme egy nagy f@s.

Pedig Van ismerősöm a corvinusról aki már egy éve nem talál egy gyakornoki melót annyira segghülye,szétpuskázik mindent egy kettesért. Van bge-s ismerősöm aki sokat tanul, és egy nagy ismert multicégnél már kb azt várják h lediplomázzon és gyakornoki statuszból(ahol első év óta dolgozik) felvegyék főállásba. Bme-s ismerősömnél ugyanez,nagyon okos és sokra fogja vinni.

Mégis mindig azt hallom,hogy a bce ilyen jó ,olyan jó és mégis ők azok akik ledegradálnak mindenkit. Nekem ez egyáltalán nem szimpatikus.

Én személy szerint a bge-re szeretnék menni nemzetközi gazdálkodásra.

(Az előbb említett ismerősöm is ott végzős)

Ti mit gondoltok erről a dologról?



2020. márc. 30. 00:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
0%

(Én nem az a 61%-os vagyok, akivel vitatkozol, hanem egy másik)


Előző voltam

2020. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
47%

Bóknak veszem. :)


Kérdező amúgy menedzsment szakokra elviselhető a BGE is, max mesterre majd átmész a BCE-re, de nehogy azt hidd, hogy ez utóbbi jelentősen jobb. Valamivel valóban jobb, de azért emiatt ne halassz évet. Sok sikeres gazdasági szakembert ismerek, akik a BGE-n végeztek.

2020. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
57%
51. Tudom, kettő van belőletek, az egyik korábban 62% volt. Szerintem mindenki megnyugodhat, elmondtuk mindkét részről amit lehetett, nem érdemes ezzel a témával többet foglalkozni. Fókuszáljunk a kérdező témájára.
2020. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
100%
BGE helyett sokkal inkabb ELTE.
2020. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
38%

Még egyszer szárazan, csak a tények fekete-fehéren a BME-ről.


Összesítésben 1001+ helyezés a világranglistán.

Csak a műszaki egyetemek között: 601-800

Forrás: [link]


QS rankingben: 801-1000 hely

QS csak mérnökiek: 295. hely

[link]


ARWU: 801-900. helyezés

[link]


Szerintem mindenki magának vonja le a konzekvenciát, hogy ezek a helyezések "top", "a legjobbak között a világon" egyetemre utalnak-e.

2020. ápr. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
37%

Látod, ezt hívják csúsztatásnak. Így lehet befolyásolni a hülyéket.

Jó, jelen esetben komolyan gondolod, amit mondasz és nem rossz szándékból írod, ezért tartozol te is közéjük.


Szóval a tények és csak a tények.

A világon jó val több, mint 25000 ezer egyetem van, mivel 25000 csak az első 10 legtöbb egyetemmel rendelkező országban van:

[link]

Ha minden rangsorban a legrosszabb hellyel számolunk, akkor is a világ legjobb 6%-ában van az egyetem.

És akkor nézzük meg, hogy pl. a saját rangsorán szereplő egyetemeket, hogy nevezi mondjuk a THE:

[link]

"Overall a staggering 132 universities in Asia make the top 500, meaning that the continent now has more world-class institutions for engineering and technology than North America (127)."

Szövegkörnyezetből kiderül, hogy helyezéstől függetlenül a THE úgy gondolja, hogy a listán szereplő összes egyetem VILÁGSZÍNVONALÚ (world-class).


Amúgy nagyon cuki, ahogy terelsz és nem próbálod megbizonyítani a korábbi állításaid, mivel még mindig nem mondtam, hogy miért a THE a top1. Csak arra hoztál linket, hogy a legjobb 3 közt nem, viszont te top1-ként hivatkoztál rá.

Szintén nem indokoltad, hogy miért jobb a 295. SOTE, mint a 295. BME.

Az elől meg mostmár csak szimplán kitérsz, hogy egy felső 6%-ban lévő egyetem, miért sereghajtó, mikor a sereghajtó jelentése az az, hogy a lista végén kullog. (Igen, a szavaknak meg van a saját jelentéseük, nem tudsz róluk hazudni.)

2020. ápr. 5. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
47%

Jó reggelt! Hazaértél az éjszakás műszakból?


"Szintén nem indokoltad, hogy miért jobb a 295. SOTE, mint a 295. BME."


De indokoltam, de most elmondom még egyszer, és próbálom úgy elmondani, hogy statisztikát nem tanult ember is megértse.


••••[SOTE]

••••••••••[BME]


Ez ugye az alap rangsor (az ábrán a • 100 egyetemet jelöl). Összesítésben nyilván a SOTE a (sokkal) jobb.

Tehát ha azt állítod, hogy klaszterre szűkítve mind a kettő a 295. helyen van (gondolom amúgy egy másik listán, mert itt nem), akkor arra csak az a magyarázat, hogy az orvosi egyetemek úgy általában jobbak, mint a műszakiak, azaz a 294 orvosi egyetem, amely a SOTE előtt van, átlagosan sokkal jobb helyezésűek, mint a 294 egyetem, amely a BME előtt van. Tehát összességében úgy tűnik ez alapján, hogy az orvosi egyetemek átlagosan (sokkal!) jobbak, mint a műszakiak.


Természetesen lehet a listakészítőket azzal vádolni, hogy a módszertanuk az orvosi egyetemeknek kedvez; illetve azzal is, hogy a nagy egyetemeknek mindkét karuk van (orvosi és műszaki is stb.). Ez utóbbit fentebb már emlegette valaki, és ez ellen nyilván orvosság lenne papíron, hogy ha összevonnák a nagy budapesti egyetemeket (BCE, BME, ELTE, SOTE). De most, jelenleg, itt tartunk.


A másik, sokadjára ismételgetett érved, hogy "de vannak még rosszabbak", nem javítja a BME helyezését a ranglistán. Attól nem lesz jobb egy 1001+ helyezés, hogy vannak nem besorolt egyetemek is. Ez olyan, mintha azt mondanád, hogy a teniszezők világranglistánán az 1001+ hely "top"-nak számít, mivel él még 7 milliárd ember a földön. Nem. Az 1001+ hely az olyan, amilyen, még egyszer: nem "rossz" egyetem ettől a BME, de nem is "top", "legjobbak között lévő" stb.


Top műszaki egyetemek az MIT, Stanford, Columbia Engineering stb. A térségben pedig az ETH Zürich, TU München. Ezek a "top", "legjobb" egyetemek.


Középmezőny a TU Vienna a 351-400. helyezésével. (Egyesek szerint már ez is low ranking, szerintem középmezőny, de lehet, hogy csak részrehajló vagyok.) Az 1001+ hely a futottak még helyezés.


Szép vasárnapot mindenkinek!

2020. ápr. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:
Jaj könyörgöm hagyjátok már abba! :(
2020. ápr. 5. 20:25
 59/64 anonim ***** válasza:
Elnézést Kérdező! Abbahagytam. Remélem a 61% is. 🍻
2020. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

"Természetesen lehet a listakészítőket azzal vádolni, hogy a módszertanuk az orvosi egyetemeknek kedvez; illetve azzal is, hogy a nagy egyetemeknek mindkét karuk van (orvosi és műszaki is stb.)"

Csak pont ezért nem lehet értelmes emberként összehasonlítani két egyetemet, mivel egyes területeknek jobban kedvez, ezért csak akkor akkor lehet összehasonlítani, hogy tényleg melyik egyetem a jobb, két egymástól eltérő területen, ha megnézzük, hogy a saját területükön hol szerepelnek.

Vagyis nem, nem indoklás az, hogy a módszertan az egyiknek kedvez, mert ez nem atz jelenti, hogy jobb, hanem hogy kedvezőbb a módszertan.

Viszont a te állításod az, hogy jobb volt. Ez bizonyítsd és ne hazudozz tovább.


"nem javítja a BME helyezését a ranglistán"

Csak ha letagadod, hogy hány embert előzőtt meg, akkor fél információt adsz át.

Pl. ha azt mondom, hogy harmadik lettem egy tenisz tornán, akkor az következik, hogy milyen baromi jó vagyok, miközben lehet, hogy összesen hárman indultak, vagyis utolsó lettem. Ezért ha valós információt akarsz átadni és nem ferdíteni a tényeket, ahogy tetted, akkor azt mondod, hogy 1000 és 1400 között van, mögött van kb. 30 ezer másik egyetem és ezzel a felső 6%-ban van. Ez a teljes igazság.

A te állításaid pont ezért csúsztattak.


"Középmezőny a TU Vienna a 351-400. helyezésével. (Egyesek szerint már ez is low ranking, szerintem középmezőny, de lehet, hogy csak részrehajló vagyok.) Az 1001+ hely a futottak még helyezés."

Beidéztem, hogy a THE mit gondol a saját listájáról. Mindenki aki meg van említve az world-class. Na mármost, vagy azt vesszük alapul, hogy értenek hozzá, és akkor igazuk van, és ilyen szubjektív vélemények, amik senkiktől származnak, hogy a 300. hely az középmezőny, az nem számít, mert ugye azt vettük, hogy értenek hozzá. Vagy nem értenek hozzá, de akkor a módszertanuk is megbizhatatlan, mivel nem értenek ahhoz, amit írtak.


"Elnézést Kérdező! Abbahagytam. Remélem a 61% is."

Te írsz folyton marhaságokat, én csak kijavítom.

Még azt sem sikerült beismerned, hogy hazudtál, amikor a THE rangsoráról azt mondtad, hogy 1700 egyetem van rajta. Szóval vicc az egész, amit csinálsz.

2020. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!