Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ez a nagy harc ezek...

Miért ez a nagy harc ezek között az egyetemek között?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős a gimiben,de már sok egyetemista haverom van.

Mindenhol azt hallom/látom,hogy a corvinusosok,bgesek,bmesek állandóan bunkóznak egymással(de főleg a corvinusosok generálják mindig ezt)ledegradálja egyik egyetem a másikat,mémeket csinálnak stb..

Miért van ez?

Azt mondják a corvinus a legjobb,hozzá képest a bge és a bme egy nagy f@s.

Pedig Van ismerősöm a corvinusról aki már egy éve nem talál egy gyakornoki melót annyira segghülye,szétpuskázik mindent egy kettesért. Van bge-s ismerősöm aki sokat tanul, és egy nagy ismert multicégnél már kb azt várják h lediplomázzon és gyakornoki statuszból(ahol első év óta dolgozik) felvegyék főállásba. Bme-s ismerősömnél ugyanez,nagyon okos és sokra fogja vinni.

Mégis mindig azt hallom,hogy a bce ilyen jó ,olyan jó és mégis ők azok akik ledegradálnak mindenkit. Nekem ez egyáltalán nem szimpatikus.

Én személy szerint a bge-re szeretnék menni nemzetközi gazdálkodásra.

(Az előbb említett ismerősöm is ott végzős)

Ti mit gondoltok erről a dologról?



2020. márc. 30. 00:11
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
0%

"Miután végigszemélyeskedted a topicot"

Ahogy látom még mindig nem olvastad el a személyeskedés wikipédia szócikket, de segítek: "A gyalázkodó vagy sértegető típusú érv (más néven argumentum ad personam) azt jelenti, hogy egy személy tulajdonságainak vagy cselekedeteinek hibái miatt nem fogadjuk el, amit mond, függetlenül állításainak tartalmától. "

Sehol nem mondtam, hogy azért nem fogadom el, amit mondasz, mert ilyen vagy olyan vagy. Hanem cáfoltalak és azt mondtam, hogy ha komolyan gondolod, amit írtál, akkor ez vagy. Ezt érvelésnek hívják, ahogy erre korábban kitértem, ha valaki szőke, akkor ha szőkének hívod, az nem személyeskedés, hanem tény, és ha valaki idióta, akkor ha leidiótázod, akkor az nem személyeskedés, hanem tény.

A személyeskedés pl. az, amikor érvek nélkül azt mondod, hogy te hozzám képest biztosan jobban tudod - amit meg is tettél -, ami az eddig beszélgetésünk alapján nem igaz.


"Miért, a személyeskedő hiszti amiket korábban előadtál, hogy “zs kategóriás projektmenedzser” stb. az netalán adekvát érvelés volt?"

Amúgy a legnagyobb vicc az, hogy korábban már leírtam, hogy miért tévedsz, de most megint ugyanarra akarod terelni a beszélgetést, mivel láthatóan nem tudsz cáfolni.

Nem azt mondtam, hogy azért tévedsz, mert zs kategóriás vagy, hanem azt mondtam, hogy ha azt mondod, amit mondasz és tényleg úgy gondolod, akkor vagy zs kategóriás. ÉS igen, ezt logikának hívják normális helyeken. Ha valaki 2+2-re azt mondja, hogy 175, akkor nem fogod azt mondani rá, hogy zseni, és te azt mondtad, hogy 175.


"Befejeztem a vitát, mert erre tényleg nincs időm"

Mondjuk neked még nem sikerült vitázni, mivel csak érvelési hibákat halmoztál érvelési hibákra.


"az egész offtopic már"

Mondjuk ha nem terelnél az jó lenne, akkor talán nem lenne offtopic.


"Még egyszer összefoglalom az álláspontomat, a hablatyot meghagyom neked 62%."

Amit semmilyen objektív bizonyíték nem támasztott alá.


"1) A BME a THE-n az 1001+ ligában játszik, a QS-en a 800-1000-ben. Ez tipikusan “low ranking university”-nek számít."

Még mindig nem írtad meg, hogy ez miért low ranking university, amikor a SOTE, ami szintén 295., mint a BME, az nem low ranking.

Amúgy itt látszik, hogy mennyire értesz hozzá. A BME előtt 700 olyan egyetem van, aminek köze nincs a mérnöki képzéshez, és te ehhez próbálod hasonlítani egy egyetem színvonalát. Olyan mintha össze szeretnéd hasonlítani egy mérnök és egy orvos munkáját, hogy kiér többet. Ilyet nem lehet csinálni, mivel nincs mi alapján összehasonlítani.


"2) A műszaki egyetemek között is maximum középszerű, ha nem is az MIT-hoz vagy a Columbia Engineeringhez hasonlítjuk, de még a térség műszaki egyetemeihez képest is gyengébb (München, Bécs, akár Prága...)."

Még mindig nem indokoltad, hogy akkor a SOTE miért jó. Ez egyre nevetségesebb, hogy hogy kerülöd, hogy ki mond azt, hogy hazudtál.


"3) Ezek után nincs értelme BME-sként lenézni más, szintén a futottak még ligában játszó egyetemeket (ME, ÓE, Pannon stb.). Érdemesebb e helyett egy kis alázatra szert tenni."

Mondja ezt az, aki mindenkit lenéz úgy, hogy annyit ért a statisztikákhoz, módszertanok értelmezéséhez, mint egy 5 éves.


"A 3. ponttal természetesen lehet vitatkozni, az 1-2 meg tényállás."

Jó, akkor lássunk tényt arra, hogy amelyik 800-1000 között egyetem, az low ranking. Ilyenről nem fogsz tudni tényt mutatni, mert nem az. Vagyis megint hazudtál.

Amúgy mérnöki képzésen a BME 295., míg a bécsi egyetem 332., de ok, biztos mi vagyunk csak sz*rok. Prága kb. egy kategória, mivel 255., de szerinted ők is baromi jók, tudom. És hogy hagyhatnánk ki a 295. helyen lévő - szerinted világszínvonalon működő - SOTE-t. :DDD


"62% ha válaszolsz, légy szíves összeszedetten, a témára koncentrálva, mert fárasztó ezt a sok mellébeszélést végigolvasni."

Te terelsz. Én tételesen cáfollak, ha nem beszélsz mellé, akkor nem kell mindig másról beszélnem.


"Igen, igen, és ezt is tettem 3 oldalon keresztül"

Jó, akkor játszunk egy játékot.

Hozz az elmúlt 3 oldalról olyan érvet, ami bizonyítja, hogy a THE a top1 ranking, és ne olyat, ami azt mondja, hogy 3-ból ez az egyik.

Hozz érvet amellett, hogy miért jó a SOTE 295.-ként, míg a BME ezzel a hellyel rossz.

Hozz érvet arról, hogy miért számít low ranking-nak a 1000 körüli hely, mert erre is azt mondtad, hogy tényállás, miközben több, mint 25000 ezer egyetem van.

Legyen ez az első körben, mivel már oldalak óta azt kérem, hogy erről írj már valamit, de csak a mellébeszélés megy.

És hogy legyen ennek súlya, ha a következő válaszod ezeket nem tartalmazza objetkív érvekkel alátamásztva, nem pedig személyeskedve, érvelési hibákat halmozva, ahogy eddig, akkor úgy veszem, hogy beimserted, hogy hazudtál.


"Itt az ideje neked is az érvekre koncentrálni."

Amikor ezt tettem, akkor annyit sikerült felböfögnöd, hogy "blabla", ami elég nevetséges.

Szóval amíg nem sikerül beismerned a hazugságaidat, addig olyan stílusban is kezellek, ahogy írsz.


"Apropó: mi is az álláspontod, 3 pontban kifejtve?"

Én nem úgy kezdtem el itt beszélni, hogy én azt mondom, hogy ..., és erre jöttél te. Te állítottál valamit, ami nem igaz, vagyis neked van álláspontod, ami nem igaz és ezt kellene megvédened.

De jó, írok 3 pontot, mivel láthatóan a középiskolás olvasási skill-jeiddel nem igazán sikerült leszűrni.

1. A BME jó egyetem, a felső 2-6%-ban van rangsortól függően, ahogy a SOTE és az ELTE is jó egyetem.

2. Nem tudom, igazából már az első pont elég ahhoz, hogy ne legyen igazad, és egyetlen érved sincs, amit még nem cáfoltam volna.

3. Szóval elég nagy vicc, hogy 1 pontom van ténylegesen, és azt már leírtam jó párszor, de nem jutott el az agyadig.


"A számba adsz valamit, amit soha életemben nem mondtam. Tipikus érvelési hiba."

Mit adtam a szádba? Konkrétan te mondtad, hogy "pl Magyarországon a hvg középiskolai rangsora a legismertebb". Ebből pedig az következik, hogy nem azért tartod a HVG rangsort valamire, mert olyan módszertana van, hanem mert ismert, és ha ez a párhuzam él a THE rangsorral, akkor te nem szakmai alapon ítéltél meg egy egyetemet, hanem hogy az általad népszerűnek ítélt lista mit mond.

Vagyis semmilyen érvelési hibát nem követtem el, viszont te megint hazudtál.


"Nem mondtam, hogy a BME rossz (!). Azt mondtam, középszerű, a rangsorokban sereghajtó."

A sereghajtó azt jelenti - ahogy egyszer már bemásoltam a kedvedért -, hogy mezőny végén van. Na mármost, mindenki tudja, aki kicsit is ért hozzá, hogy a THE nem csak azokat az egyetemeket vizsgálja - ahogy amúgy se a QS, se az ARWU -, akik felkerültek a listára, hanem több ezer egyetemet. Vagyis ha sereghajtó lenne, akkor fel sem került volna a listára, mivel ezek a rangsorok pont azokat az egyetemet sorolják fel, amik a világ legjobbjai közt vannak.

Mellesleg a sereghajtó pont ezért szinoníma a jelenlegi helyzetben a rosszal.


"Lenne köze, ha én is elkezdenék a te stílusodban személyeskedni"

Végig személyeskedtél, amit le is írtam.


"Ha ezeket hallgatnád valakitől, egy idő után te is szólnál, hogy figyelj már, mérnök vagyok 10 éve stb."

Nem, mert ha valaki tud érvelni, akkor nem kell neki ilyeneket mondani. Egyetlen érved sincs, amit nem cáfoltam volna még meg.


"amit te kezdtél el és folytattál 2 oldalon keresztül. "

Te kezdtél el személyeskedni, én csak bemutattam, hogy milyen hogyha a te stílusodban írok. Akkor kezdtél elnyávogni, hogy "jaj, ne személyeskedj, akkor se ha igaz, amit írsz" kb.


"Köszönöm, hogy abbahagyod, főleg diplomás, értelmes emberként!"

Amikor abbahagytam, akkor azt sikerült leírnod, hogy "blabla", vagyis inkább nem hagyom abba, majd ha elkezdesz érvelni hazudozás helyett.

2020. ápr. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
0%

"Na tessék, erről beszéltem :)"

Most az a helyzet, hogy ez más mint a kérdésed. Itt nem két egyetem közt van ellentét, hanem egyszerűen valaki ért hozzá, valaki meg nem.

Ez tipikusan az, hogy valaki még ma is azt hiszi, hogy lapos a Föld, miközben tudományos bizonyított, hogy geoid.

Itt is, tény, hogy a BME a világ legjobbjai közt van, ahogy a SOTE és ELTE, de vannak, akik nem tudják olvasni a módszertanokat, rangsorokat, csak azt hiszik, hogy baromi okosak, meg nagyon menők, miközben már az is kétséges, hogy a szakterületükhöz értenek.

2020. ápr. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
71%

62% látod mindig ez van, amikor betűlevesre veszed be a hashajtódat... attól, hogy mennyiségileg sokat írsz, még nem lesz igazad.


"Itt is, tény, hogy a BME a világ legjobbjai közt van"


Ezt világosan cáfolják a tények, hiszen az 1000+-adik hely nem "a világ legjobbjai között" levés, mint ahogyan a műszaki egyetemek rangsorában a 295-nek lenni sem az. A legjobbak az a top 10, nagyobb jóindulattal a top 100, de semmiképpen nem az 1000+ vagy a csak műszaki egyetemek között a 295.


Szerintem ezzel el is jutottunk oda, hogy tényleg értelmetlen veled vitatkozni, mert érveid sincsenek, de még az alap judíciumod is hiányzik a tények belátásához. Troll vagy.

2020. ápr. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező kérdésére válaszolva, én a Corvinuson tanulok és a kettő legjobb barátom a BGE-re és a BME-re jár. Mi pont bele eshetnénk ebbe a vitába, de ilyen felszínes dolgokkal nem igazán foglalkozunk. Azt azért megjegyezném, hogy aki a BGE-re jár az nagyon elégedetlen a szakával (nemzetközi tanulmányok), mert nagyon sokan puskáznak és kő buták az emberek, sajnos ebbe lehet valami mert kb, 280-300 ponttal be lehet jutni. A másik dolog ami közre játszhat azaz, hogy pl. a mi giminkből a jobb tanulok a BME-re és a BCE-re mentek, akik nem igazán tanultak és nem igazán akartak tovább tanulni azok a BGE-re és OE-re (szülői nyomásra). Egyébként a Corvinusosok többsége sznob, tipikusan ilyen üzletlánykánt és üzletembert játszanak, baromira gusztustalan. Szerencsére én nem a G karon vagyok, hanem a K karon itt talán jobb a helyett, mert több a matekos beállítottságú ember akikkel általában jobban kijövök (talán valamennyivel szerényebbek). Szóval összeségbe ez azért lehet mert, ha business-közgazdaságtan akkor Corvinus, ha mérnök akkor BME, ha EÜ akkor SOTE (jelentkezések alapján). Akik bejutottak a relatíve legjobb egyetemekre, azoknak az egója nem tudja elviselni, azt, hogy más lehet legalább olyan sikeres mint ők. Összeségben szerintem attól függ, hogy te mennyire veszed komolyan. Egyik tanárom mondatával zárok, miszerint "minden fent van az interneten angolul és maguk tudnak angolul, innentől fogva csak magukon múlik". Helyesírás, fogalmazási hibák miatt sry rohanva írtam. Ha van még kérdés kérdezz bátran.
2020. ápr. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
71%
Várjatok, hozom a pattogatott kukoricát...
2020. ápr. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
20%

"attól, hogy mennyiségileg sokat írsz, még nem lesz igazad."

Persze, csak ha nem vagy hülye, akkkor tudod, hogy alap esetben egy cáfolat nem egy mondat. Minden kommentedet szétbontom és tételesen cáfol bizonyítékokkal, ezért ilyen hosszú.


"Ezt világosan cáfolják a tények, hiszen az 1000+-adik hely nem "a világ legjobbjai között" levés"

Aki nem teljesen idióta az nem helyezett számot néz, hanem arányt. Ha te 5. vagy - ez benne van az általad kiáltott legjobbak közt -, akkor nem feltétlenül vagy a legjobb, mert lehet, hogy 5 emberből lettél az 5. és semmit sem csináltál. Szóval teljesen más, hogy hány ember közt érsz el helyezést.

Másrészt, ha rangsoroljuk pl. a futókat, hogy ki mennyi idő alatt futja le azt a távot, amiben indul, akkor a 100-en indulunk mindenképp előzik a 2 km-en indulókat, vagyis kategóriánként kell nézni. Vagyis az a 700 egyetem, ami a BME előtt van és nem mérnöki, azt sz*rt sem ér, amikor a mérnöki egyetemeket nézzük.

Vagyis a BME a top 5%-ban van, ami világ legjobbnak számít.


Amúgy megmondtam, hogy miket cáfolj az elmúlt 3 oldalon elhangzott idézetekkel. EZ nem sikerült, vagyis beismered, hogy igazam van. :)


"mert érveid sincsenek"

Jah, ezért nem sikerült cáfolnod. Szubjektíven kikiáltod, hogy mennyire sz*r egy 1000. helyezés, és képtelen vagy felfogni, hogy hogy működnek a ranglisták, módszertanok. Szánalmas.


"Troll vagy."

Jah, vitán kivül állók is azért hívtak téged trollnak és nem engem, mert én vagyok a troll. :DDDDD

2020. ápr. 2. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
71%

Rendben. Akkor számodra az 1001+ helyezés, vagy csak a műszaki egyetemeket figyelembe véve 295. hely egy “top” és “a világon a legjobbak közőtt” van egyetemnek számít.


Azt hiszem, ehhez már én is csak egy popkornt kérek. 😂😂😂

2020. ápr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
20%

"Rendben. Akkor számodra az 1001+ helyezés, vagy csak a műszaki egyetemeket figyelembe véve 295. hely egy “top” és “a világon a legjobbak közőtt” van egyetemnek számít."

Ja, ha 25000-30000 között elérsz 1000. helyet, akkor elég jó vagy.


Amúgy még mindig szánalmas, ahogy terelsz, és direkt nem bizonyítod a korábbi állításaidat. Persze ezzel csak magadat járatod le, engem nem zavar. :DDD

2020. ápr. 2. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
45%
Minden állításomat pontosan igazoltam, a tényeket belinkeltem, annak az eldöntését, hogy vajon az 1001+ hely a “legjobb”, “top”-e, bízzuk a nyájas olvasókra. 😀🍻
2020. ápr. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy kiveszekedtétek magatokat a kérdésem alatt .:)

És köszi annak a pár embernek aki a kérdésre válaszolt.

Beszéltem azóta ezzel ez a bge-s ismerőssel a dologról és ő is azt mondta,hogy mesterre a corvinusra megy,mert ő még egy szakot itt biztos nem fog elkezdeni, panaszkodott,hogy mimdenki kicsit “buta” és nem találja a helyét,még kivételek is alig vannak,a “papírért” vannak ott az emberek,nem pedig a szakmai tudás miatt. Azt mondja nagyon bánja,hogy ide jelentkezett anno ,de már nem megy el az utolsó évben.

Ez elég szomorú..sajnos azt írtam be első helyre.

2020. ápr. 2. 23:19
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!