Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ez a nagy harc ezek...

Miért ez a nagy harc ezek között az egyetemek között?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős a gimiben,de már sok egyetemista haverom van.

Mindenhol azt hallom/látom,hogy a corvinusosok,bgesek,bmesek állandóan bunkóznak egymással(de főleg a corvinusosok generálják mindig ezt)ledegradálja egyik egyetem a másikat,mémeket csinálnak stb..

Miért van ez?

Azt mondják a corvinus a legjobb,hozzá képest a bge és a bme egy nagy f@s.

Pedig Van ismerősöm a corvinusról aki már egy éve nem talál egy gyakornoki melót annyira segghülye,szétpuskázik mindent egy kettesért. Van bge-s ismerősöm aki sokat tanul, és egy nagy ismert multicégnél már kb azt várják h lediplomázzon és gyakornoki statuszból(ahol első év óta dolgozik) felvegyék főállásba. Bme-s ismerősömnél ugyanez,nagyon okos és sokra fogja vinni.

Mégis mindig azt hallom,hogy a bce ilyen jó ,olyan jó és mégis ők azok akik ledegradálnak mindenkit. Nekem ez egyáltalán nem szimpatikus.

Én személy szerint a bge-re szeretnék menni nemzetközi gazdálkodásra.

(Az előbb említett ismerősöm is ott végzős)

Ti mit gondoltok erről a dologról?



2020. márc. 30. 00:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
0%
Egyszer van lehetőséged sorrendet módosítani.
2020. ápr. 3. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
0%

"Minden állításomat pontosan igazoltam, a tényeket belinkeltem,"

Mondjuk még mindig nem sikerült linkelned semmit arról, hogy miért top1 a THE rangsor.

Még mindig nincs link arról, hogy miért jó a SOTE 295. helye, amikro a BME 295. helye szar.

Vagy arról, hogy az 1000. hely 25-30 ezer egyetem közül, miért számít sereghajtónak.


Se érvet, se linket nem sikerült hoznod. És majd még elhisszük, hogy bármilyen multihoz közöd lenne. Kész vicc.

2020. ápr. 3. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
0%

Most amúgy nem azért ,de nem pár ismerősöd alapján kellett volna döntened.

Azért szokott magasabb lenne a ponthatár azonos szakon, de más egyetemen, mert színvonalasabb a képzés. Pl. találhatsz 3-as átlaggal rendelkező corvinus-ost, de lehet, hogy az a bge-n simán 5-öst ér, ezért nem pontos az, amit te kívülről látsz az ismerőseiden.


Btw, ez nem veszekedés, mármint a részemről nem az volt. Én végig érveket írtam. Sajnos az "ultra képzett" idiótának ez már annyira nem ment. :D

2020. ápr. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
39%

“ Mondjuk még mindig nem sikerült linkelned semmit arról, hogy miért top1 a THE rangsor.”


Konkrétan: hazudsz. Belinkeltem egy wikipedia cikket is meg egy quora linket is, amiből kiindulva képet alkothatsz arról, hogy a THE, QS és ARWU a legfontosabb rankingek. Azt is elmondtam, hogy ezt nem szükséges bizonyítani, mivel akinek a legkisebb fogalma van a témáról, az képben van. Itt természetesen nem rád céloztam.


“Még mindig nincs link arról, hogy miért jó a SOTE 295. helye, amikro a BME 295. helye szar.”


Egy szóval se mondtam, hogy a SOTE 295. helye jó lenne, ahogyan azt is tételesen cáfoltam, hogy a BME vagy a helye “szаr” lenne. Megint olyanokat adsz a számba, amiket nem mondtam, annak ellenére, hogy erre már felhívtam a figyelmedet. Nehéz valakivel így vitatkozni.


Egyébként ha már így említed: ehhez persze némi statisztikai tudás kellene, de ha egy sokaságból kiveszel 295 elemet nem véletlenszerűen kétszer, egyáltalán nem biztos, hogy a két minta átlaga és szórása megegyezik. Konkrétan az orvosi egyetemek úgy tűnik en bloc jobbak, mint a műszakiak. Az orvosi egyetemek 295. helye sokkal jobb helyezésre jó, mint egy műszaki 295. hely. Tényleg javaslom még egyszer a kezdő statisztika könyvek fellapozását, mert alapfogalmak hiányában nehéz értelmesen beszélgetni.


Just for the record: éppen most válaszoltam meg ezt a kérdésedet is, úgyhogy később ne kamuzd azt, hogy nem.


“Vagy arról, hogy az 1000. hely 25-30 ezer egyetem közül, miért számít sereghajtónak.“


Mint mondtam ez már értelmezés kérdése. Te “topnak”, “legjobbnak” tartod az 1001+ helyet, én meg sereghajtónak.


Két — Ismét statisztikai – tévedésedet hadd korrigáljam. (Kicsit aggasztó, hogy ennyire gyenge vagy logikából/matekból/statisztikából állítólagos mérnökként...)


(1) nem 25-30.000 egyetem közül 1001+ ugyanis a THE-ben csak kb 1700 egyetem van rangsorolva (pont ezt dörgöltétek az orrom alá fentebb). Tehát a fennmaradó 25.000 egyetemről nem tudjuk, hogy a rangsorban hova kerülnének. Nem feltételezhetjük, hogy a BME mögé. Tehát még az 1001+ hely se biztos, mert lehet, hogy ha mind a 25-30.000 egyetemet rangsorolnák, akkor pár ezer még elé kerülne... csak annyi a biztos, hogy 1000 egyetemnél NEM jobb.


(2) ... és nem 1000. hely, hanem 1001+ halmaz, azaz lehet még 1700. is simán.


Elnézést Kérdező, de ezt még ki kellett javítanom.

2020. ápr. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 A kérdező kommentje:

Nem nagyon volt mire alapoznom,sok helyen láttam,hogy bge így,úgy,ilyen jó,olyan jó.

Az ismerős is azt mondta,hogy nem magával a képzéssel van a baja,mert az elvileg elég jó,hanem az egyetemem a hallgatók nagy része link,buta és szétpuskázik mindent,hiszen igen,ide olyanok is bekerültek valószínűleg,akik máshova már nem. És olyan emberek vannak,akik között nem érzi jól magát. Pl mondta,hogy van aki konkrétan egy pénzéhes drogos állat, soha nem tanul,kipuskázik mindent,azt se tudja konkrétan miről szólnak a tárgyak, van ott,hogy megszerezze a “papírt” és akkor majd biztos sokat fog keresni.:DDD


Az illető barátomnak sok bme-s,corvinusos barátja van, azt mondja ég és föld egy bme -corvinusos viselkedése,mint egy bge-sé. Már nem tudok sorremdet mósosítani. Mindegy,ha nem lesz jó,maximum átjelentkezek.

Bár nem tudom az érettségi hogy lesz egyáltalán megtartva🙃

2020. ápr. 3. 10:56
 46/64 anonim ***** válasza:
20%
Kérdező, lehet, hogy elsiklottál a válaszom felett, de leírom mégegyszer: egyszer van lehetőséged sorrendet módosítani! Szóval nem értem, miért baj az, hogy jelenleg nem az az egyetem van azon a helyen, ahova menni akarsz...
2020. ápr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
0%

"Konkrétan: hazudsz. Belinkeltem egy wikipedia cikket is meg egy quora linket is, amiből kiindulva képet alkothatsz arról, hogy a THE, QS és ARWU a legfontosabb rankingek."

Igen, belinkeltél arról, hogy HÁROM van. Te itt végig hazudtad, hogy a TOP1 a THE, nem pedig a top3 egyike.

Szóval kedves hazug, erre hozz linket vagy ismerd be, hogy hazudtál.


"ezt nem szükséges bizonyítani, mivel akinek a legkisebb fogalma van a témáról, az képben van."

Ahogy azt gondolták, hogy a Föld alakját sem kell bizonyítani, mindenki látta, hogy lapos. Oh, hogy ez pont cáfol téged, bocs.

Nem csak úgy teremnek a módszertanok, ha értenél hozzá, akkor tudnál érvelni amellett, hogy miért tartják annyira, amennyire, és ha értenél hozzá, akkor azt is tudnád, hogy a módszertana miatt az érvelésedbe pont nem illik bele.


"SOTE 295. helye jó lenne, ahogyan azt is tételesen cáfoltam, hogy a BME vagy a helye “szаr” lenne."

Az állításod az volt, hogy a SOTE az egyetlen, ami ér valamit, miközben a BME sereghajtó, mivel már bizonyítottam, hogy a sereghajtó szinoníma a jelen kontextusban a sz*rral, így ezzel most nem foglalkozom.

Viszont ha az egyik 295. helyen ér valamit, akkor a másik szintén 295. hellyel nem sereghajtó.

Szóval várom a bizonyítákot még mindig.


"Megint olyanokat adsz a számba, amiket nem mondtam, annak ellenére, hogy erre már felhívtam a figyelmedet."

És elmondtam, hogy a sereghajtó mit jelent, és hogy ezért itt most szinonímák, amivel cáfoltam azt, hogy nem mondtad.


"Az orvosi egyetemek 295. helye sokkal jobb helyezésre jó, mint egy műszaki 295. hely."

És ha értenél hozzá, akkor tudnád, hogy ez nem minőségbeli, hanem módszertani különbség. Egyszerűen olyan a módszertan, hogy bizonyos egyetemek máshova kerülnek. Ugyanis más egy-egy szakterületnek pl. az idézettsége, ami miatt teljesen mértékben borul az egész elméleted.


"ényleg javaslom még egyszer a kezdő statisztika könyvek fellapozását"

Jah, mondod ezt gy, hogy nem értesz hozzá.


"éppen most válaszoltam meg ezt a kérdésedet is, úgyhogy később ne kamuzd azt, hogy nem"

Megválaszoltad, amit egyből cáfolni lehetett.

A kérésem az volt, hogy olyan választ adj, ami helytálló és a valóságnak megfelel. Az egyetemek rangsora a módszertan alapján állítják sorrendbe, és ebből fakad a szakterületek közti különbség, viszont ez még mindig nem indokolja, hogy az egyik egyetem ugyanazon a helyen miért ér valamit, míg a másik nem.


"Mint mondtam ez már értelmezés kérdése [...] , én meg sereghajtónak"

A szavaknak meg van a jelentése. Megvan, hogy mit jelent a sereghajtó és hogy mit jelent legjobbak közt lenni.

A sereghajtó a lista végén van definíció szerint, ezt be is linkeltem neked, vagyis cáfoltam, amit mondtál.


"nem 25-30.000 egyetem közül 1001+ ugyanis a THE-ben csak kb 1700 egyetem van rangsorolva"

Na, ez elég kínos, mert itt látszik meg, hogy tényleg nem értesz hozzá. Látszik, hogy baromira nem értesz a módszertanhoz. A módszertanok úgy vannak kidolgozva, hogy az alapján mik a legjobb egyetemek. Nem pedig úgy, hogy van egy x elemű egyetemekből álló tömb és ahhoz keresiknek sorrendet. Ez két teljesen más dolog, és elég nevetséges, hogy azt hiszed, hogy így működik, akár a THE, akár más rangsor.

Vagyis de, gyakorlatilag minden egyetem vizsgálva van, csak nincsenek olyan értékeik, és senki nem kíváncsi arra, hogy 25000. vagy 25001., azok vannak a rangsorolva, akik a legjobbak közt vannak.


"Tehát még az 1001+ hely se biztos, mert lehet, hogy ha mind a 25-30.000 egyetemet rangsorolnák, akkor pár ezer még elé kerülne"

Cáfoltam, ne hazudozz.


"és nem 1000. hely, hanem 1001+ halmaz, azaz lehet még 1700. is simán"

A lényegen nem változtat, mivel példának írtam. Amikor kiszámoltam neked, hogy a felső hány százalékban van, akkor pontos számokat használtam.

Amúgy elég ciki, hogy ennyire megy az angol:

"The Times Higher Education World University Rankings 2020 includes almost 1,400 universities across 92 countries"

[link]

Szóval mostmár bizonyítsd, hogy 1700-at rangsoroltak.


"Elnézést Kérdező, de ezt még ki kellett javítanom."

Elnézést kérdező az ő nevében is, még egyszer be kellett magát égetnie előttem. Az előző 15 alkalom nem volt elég neki. :D

2020. ápr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
0%

"sok helyen láttam,hogy bge így,úgy,ilyen jó,olyan jó."

Amúgy én ezzel még sosem találkoztam.

Az educatio kiállításos interjúkban sem a képzés minőségét szokták kihangsúlyúzni, hanem hogy egy csomó buli van és ez milyen jó.

2020. ápr. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
37%

Teljesen reménytelen veled vitatkozni 61%, mivel hiányoznak az alapvető logikai, érvelési képességeid, a statisztikai ismereteid pedig az érettségi szintet sem érik el. Továbbá csűröd-csavarod a szót, olyanokat adsz a számba, amiket nem mondtam stb. Szerintem már eléggé lefárasztottál mindenkit itt a vég nélküli okoskodásoddal.


Összegezzük annyiban a vitánkat, hogy a BME-t legalább 1000 egyetem előzi meg a THE rangsorában és legalább 800 a QS rangsorban, ez pedig eléggé sz@r helyezés ahhoz, hogy az egyetemet középszerűnek, de semmiképpen nem a "legjobbnak", "top"-nak stb. minősítsük.


Nézd én értem, hogy véded a mundér becsületét, de ha majd egyszer jársz külföldön, netalán jársz rangos külföldi egyetemen, akkor majd megérted, hogy mi a különbség. A BME nem egy kiemelkedően jó egyetem még a térségben sem (ahol a TUM a vezető műszaki egyetem, ez utóbbit talán nevezhetjük európai viszonylatban top egyetemnek).


Egyébként nem értem, miért kötöd ennyire az ebet a karóhoz (és miért vállalod az ezzel járó folyamatos beégést), miért nem fogadod el, hogy egy középszerű (világviszonylatban: low ranking) egyetemen végeztél. Ez egyszerűen tényállás, ez az a realitás, amivel szembe kell nézned. A többi csak trollkodás.

2020. ápr. 3. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
0%
Nálam te égeted magad, kedves 51%
2020. ápr. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!