Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ez a nagy harc ezek...

Miért ez a nagy harc ezek között az egyetemek között?

Figyelt kérdés

Idén vagyok végzős a gimiben,de már sok egyetemista haverom van.

Mindenhol azt hallom/látom,hogy a corvinusosok,bgesek,bmesek állandóan bunkóznak egymással(de főleg a corvinusosok generálják mindig ezt)ledegradálja egyik egyetem a másikat,mémeket csinálnak stb..

Miért van ez?

Azt mondják a corvinus a legjobb,hozzá képest a bge és a bme egy nagy f@s.

Pedig Van ismerősöm a corvinusról aki már egy éve nem talál egy gyakornoki melót annyira segghülye,szétpuskázik mindent egy kettesért. Van bge-s ismerősöm aki sokat tanul, és egy nagy ismert multicégnél már kb azt várják h lediplomázzon és gyakornoki statuszból(ahol első év óta dolgozik) felvegyék főállásba. Bme-s ismerősömnél ugyanez,nagyon okos és sokra fogja vinni.

Mégis mindig azt hallom,hogy a bce ilyen jó ,olyan jó és mégis ők azok akik ledegradálnak mindenkit. Nekem ez egyáltalán nem szimpatikus.

Én személy szerint a bge-re szeretnék menni nemzetközi gazdálkodásra.

(Az előbb említett ismerősöm is ott végzős)

Ti mit gondoltok erről a dologról?



2020. márc. 30. 00:11
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:

Az 1700-ra valóban rosszul emlékeztem, csak 1400 van a listán (te magad mondtad a 14. hozzászólásban). Ez semmit sem javít a helyzeten, inkább csak ront. A BME az 1001-1400 (azaz utolsó) helyekért küzd a listán.


Az értelmetlen vitatkozást ezzel végleg befejeztem, tényleg mindenki megérthette szerintem most már, hogy a BME mennyire “top”, “a legjobbak között lévő” egyetem. Ennyire.

2020. ápr. 6. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:

"Ez semmit sem javít a helyzeten, inkább csak ront. A BME az 1001-1400 (azaz utolsó) helyekért küzd a listán."

De javít, mert tudjuk, hogy legrosszabb esetben is 300 hellyel előrébb van.

Mivel nem csak ezt az 1400 egyetemet vizsgálták. Pont ezért mondtam, hogy nem értesz a módszertanhoz, mivel haértenél, akkor tudnád, hogy ezek azért vannak a listán, mert ezek az említésre méltóak.


Amúgy még mindig nem bizonyítottad, hogy miért jobb a SOTE 295. helye, mint a BME 295. helye. Még mindig nem mondtad el, hogy miért a THE a top1 rangsor. És még mindig nem mondtad el, hogy ha a THE rangsort készítői olyan jók, akkor miért nem fogadod el, hogy ők kizárólag a world-class színvonalú egyetemeket nevezték meg a listán.


"Az értelmetlen vitatkozást ezzel végleg befejeztem"

Ja, úgy tényleg értelmetlen, hogy érvet még nem sikerült írnod. Az érvelési hibáidra senki volt kíváncsi 6 oldalon keresztül, mégis mindig válaszoltál.


"tényleg mindenki megérthette szerintem most már, hogy a BME mennyire “top”, “a legjobbak között lévő” egyetem. Ennyire."

Ja, felső 6%-on belül van. A THE készítők szerint is world-class helyen áll. Szóval mégha valaki teljesen hülye, akkor is láthatja, hogy hazudsz. :)

2020. ápr. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

"Az értelmetlen vitatkozást ezzel végleg befejeztem, tényleg mindenki megérthette szerintem most már, hogy a BME mennyire “top”, “a legjobbak között lévő” egyetem. Ennyire."


A THE listakészítői szerint minden egyetem, ami rajta van a listán, world-classnak számít. Szóval a BME igenis top egyetem. Ennyit rólad.

2020. ápr. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:

A rövid válasz: Nem tudom, nincs értelme.

Én BME-re járok, testvérem BGE-n végezte az alapkepzest, mestert meg Corvinuson; barataim Elte/Pazmanyin vannak. Nem szoktunk vitázni erről. Szvsz BME annyira azért nem jó, mint ahogyan azt sokan állítják, sok mindenből eléggé elavult módszerekkel tanítanak. Én ezért pl a mestert nem is itt akarom elkezdeni, hanem külföldön.


Valszeg ezek az emberekben túlteng az egyetemi identitás, presztízs és hasonlók; csak nem veszik észre, hogy senkit nem érdekel. :D

2020. ápr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!