Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre menjek, ha...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Melyik egyetemre menjek, ha programozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Fontos szempont lenne, hogy képes legyek dolgozni az egyetem mellett, mivel az otthoni helyzet ezt megköveteli és ezért ez a legfőbb prioritásom. Az is jó lenne viszont, ha egy jó programozót tudnának belőlem faragni, de nem vagyok benne biztos, hogy az egyetem képes erre(úgy értem az egyetem technikai szempontból nem a legfényesebb, és én már magamtól tanultam egy pár nyelvet és még komplexebb technológiákat is kipróbáltam már).

2022. júl. 29. 20:17
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:
#25 jól hangzik, amiket írtál, viszont az is kivehető, hogy te nem ott végeztél. Ma olvastam véleményeket az ELTE-IK-ról és őszintén nem nyűgöztek le. #30 igen fontos a munka, de mint itt ráébresztettek a tudás is, viszont, amiket olvastam ezekről az egyetemekről nem segítettek a választásban és még nagyobb dillemmában vagyok, mint voltam. Mellesleg itt szóba került a karrier célom, őszintén nincsen még azt sem tudtam eldönteni még, de ideiglenesen full stack web fejlesztést tanultam, de ez még változhat.
2022. júl. 30. 17:12
 32/60 anonim ***** válasza:
54%
Én a szakmában dolgozom és azt látom, hogy marhára nem számít, hol végeztél vagy hol tanulsz. Az sem számít, hogy van-e diplomád igazság szerint.
2022. júl. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
29%

Halál mindegy hol tanulsz. Ad egy alapot, valamint betekintést kaphatsz ebbe-abba. DE: nem fogják megtanítani, hogyan kell programozni, mert ez egy képesség. El lehet tanulni ezt-azt, de gondolkodni végsősoron magad kell gondolkodj.


Az, hogy programozás, az elég sok dolgot takar magában. A bare-metal HW-re assemblyben írt mikroprogramoktól kezdve a driverek írásán át a containerekben futtatott appokig minden beletartozik. De az ipari irányítástechnikánál használt PLC-ket is programozni szükséges.


Ha elsősorban a nagy publikum fejében értett programozáson gondolkodsz, akkor ELTE-IK.

Ha hardverhez közelibb dolgok érdekelnek, de inkább web/cloud/AI/stb. , akkor mérnökinfó BME vagy ÓE.

Ha nagyon hardveres dolgok érdekelnek, akkor villamosmérnöki (ÓE-BME) beágyazott rendszereken vagy ipari irányítástechnikán.

2022. júl. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
92%

31. “ #25 jól hangzik, amiket írtál, viszont az is kivehető, hogy te nem ott végeztél.”


Valóban nem, de ez csak hitelesebbé teszi ha dicsérem, nem? ;)


Egyébként data scientist vagyok egy nagy német multinál, és a fentieknél sokkal rangosabb helyekre jártam külföldi egyetemeken, úgyhogy van rálátásom arra, hogy mit érdemes tanulni – ha a fejlesztés “elit” része érdekel, nem az átlagkóder munka.

2022. júl. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
93%

"marhára nem számít, hol végeztél vagy hol tanulsz. Az sem számít, hogy van-e diplomád igazság szerint."

Hanem mi számít?

2022. júl. 30. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
77%

"marhára nem számít, hol végeztél vagy hol tanulsz. Az sem számít, hogy van-e diplomád igazság szerint."


Hanem mi számít?


Az, hogy mit tudsz. És bizony, ha a kérdező a webes full stack fejlesztés irányába indult el, akkor azt nem az egyetemen fogja megtanulni.

2022. júl. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:

36# Mondjuk én amellett vagyok hogy ha full stack webes akar lenni, ne menjen egyetemre.


... de a BMEn rengeteget lehet erről is tanulni.


Ha ügyeves választatsz kövált/szabvál tantárgyakat, akkor rettenetesen sokat tudsz tanulni a webfejlesztésről.


Vannak nagyon jó általánosan szoftverfejlesztésről szóló tantárgyat. Szoftvertechnológia, szofvertechnikák, project laboratórium, Mobil és webfejlesztés stb...


Meg ha mondjuk a C# érdekli a szoftverfejlesztő spec + szoftver technikák rengeteget ad pluszba.


Meg az adatbázisokról is sokat lehet tanulni. Persze a matekos háttértudást picit túl erős hozzá, de egyszer érdekes volt végi hallgatni.


Meg van a Témalabor, majd Önállólaboratórium és utána a Szakdoga, ahol konkrétan csak azzal a témával foglalkozol, ami téged érdekel úgy hogy közben egy konzulens fogja a kezed, aki ha jól választasz egy nagyon jó szakember. Például én rettenetesen jól választottam vagy szerencsés voltam, de rengeteget tanultam.


Meg persze a kötelező gyakorlat, ahol konkrétan kötelező munkatapasztalatot szerezni és ezt is nagyon jól összhangba lehet hozni az előtte tanultakkal.


Szóval azért annyira nem rossz az egyetem, még akkor sem ha full stack fejlesztő akarsz lenni. Csak annyi hogy a tantárgyaid fele számodra szükségtelenek lesznek és amúgy végzettség nélkül is dolgozhatsz, így lesz egy idő, amikor úgy érzed picit elvesztegetted az időd, mert már 1-2 évvel hamarabb el tudtál volna kezdeni dolgozni és mennyivel előrébb jártál volna egyetem nélkül.

2022. júl. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 A kérdező kommentje:
#37 Engem érdekelnek komolyabb területek is és mint mondtam még nem találtam meg az álom karrierem és szeretném ha lennének lehetőségeim egyetem után, a full stack webet meg mint írtam ideiglenesen tanulom, hogy majd egy kis pénzt ki tudjak belőle szedni míg meg nem találom mit szeretnék.
2022. júl. 30. 18:26
 39/60 anonim ***** válasza:
48%

Csatlakozom a 32-eshez. Ma azok a kollégáim, akik undorító stílusban leszóltak és lenéztek azért, mert nem valami elitképzőbe jártam. És vannak közülük alattam is sokan.


Nem a diplomád dönti el, hogy kikkel leszel kolléga, hanem az, hogy mit teszel meg a tudásért. Ezek közül csak egy az egyetem...


De úgy látszik, hogy az itteniek gyomra nem bírja ezt befogadni és habzó nyállal tolják az elitista dumát.

2022. júl. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
39%

Amúgy ha ennyire teleélvezitek a gatyuskát a bmetől meg az eltétől, mintha a többség nem mindenhonnan máshonnan kerülne a komolyabb munkakörökbe is pusztán mennyiségi alapon, akkor már miért nem Ivy League?


Ha annyira obsessed valaki azzal, hogy hol szerzi a diplomáját, ne egy koszos magyar egyetemet válasszon, amik közül mind egykaptafa, max néhol barátságosabb a társaság.

2022. júl. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!