Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre menjek, ha...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Melyik egyetemre menjek, ha programozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Fontos szempont lenne, hogy képes legyek dolgozni az egyetem mellett, mivel az otthoni helyzet ezt megköveteli és ezért ez a legfőbb prioritásom. Az is jó lenne viszont, ha egy jó programozót tudnának belőlem faragni, de nem vagyok benne biztos, hogy az egyetem képes erre(úgy értem az egyetem technikai szempontból nem a legfényesebb, és én már magamtól tanultam egy pár nyelvet és még komplexebb technológiákat is kipróbáltam már).

2022. júl. 29. 20:17
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:

#40

Szerintem itt nem az adott egyetemek szembeállítása volt napirenden, hanem általánosságban véve a végzett-, ill. nem végzett fejlesztők közötti - tetszik vagy sem, létező - különbségekről beszélnek.

2022. júl. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya..


Ajanlom figyelmedbe az utolso ket valaszt. Tema kb ugyanaz

2022. júl. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:

39-40. Félreértitek e beszélgetés jellegét. Most nem arról beszélgetünk, hogy a Gábor Déneses diploma ugyanannyit ér-e, mint egy BME-s. Hanem arról próbálunk tanácsot adni a kérdezőnek, hogy mit tanuljon...


Az azért nincs úgy, hogy "tökmindegy", mit tanulsz... egyáltalán nem mindegy, hogy mit és hol. Nem azért, mert más az egyetem neve vagy presztizse, hanem mert más a tanmenet, más a tananyag és nagyon mások a követelmények és elvárások.


És, ha a Kérdező megteheti, és meg is teszi, hogy rendesen informálódik és a kedve szerint választ, miért ne lehetne rendesen informálni, és felelős, normális választ adni arra a kérdésre, hogy hol milyen színvonalú képzést kap?


Kérdező ne hagyd magad félrevezetni, egyáltalán nem mindegy, hogy hol és mit tanulsz. Az ELTE proginfó vagy sima matek képzés sokkal többet nyújt, mint egy Bprofos maszatolás. Persze ha Reactos appokat fejlesztesz front-end fejlesztőként, vagy Wordpress oldalakat konfigurálsz, akkor ez tök mindegy. De ha mesterséges intelligenciát szeretnél fejleszteni pl. akkor már nagyon nem mindegy, milyen alapjaid vannak. És nem, nem fogod a munkahelyen pótolni a matekot, statisztikát stb. Ezt az egyetemen kell megtanulnod.

2022. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:

"Az sem számít, hogy van-e diplomád igazság szerint."

"Hanem mi számít?"

"Az, hogy mit tudsz."


Ha sokan jelentkeznek egy állásra, be se hívják interjúra azokat, akiknek nincs diplomájuk, úgyhogy hiába tudnak sokkal többet, mint egy diplomás, nem fog tudni kiderülni. Aki képes rá, hogy elvégezzen egy egyetemet, az szerezze csak meg azt a diplomát szerintem.

2022. júl. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:

#44

Ugyanilyen alapon be sem hívják azt, akinek nincs releváns tapasztalata, nincs elég tapasztalata, messze lakik, túl idős... Soroljam még?

2022. júl. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
32%

És ezzel nem a diploma ellen érvelek, de ha adott egy jelölt, aki levelezőn tolt végig egy képzést, mellette idővel elkezdett dolgozni a szakmában, vagyis van 2-3 év releváns tapasztalata a diplomája mellé, őt fogják behívni, akkor is, ha a legszarabb egyetemen tanult, és nem pl a bme-s arcot 0 tapasztalattal.



Az egyetemi végzettség kb addig számít, amíg nincs pár év tapasztalatod. Utána az számít, hogy hol dolgoztál. Aki meg tudja oldani, hogy szerezzen egy jó állást az lényegtelen, hogy hova jár körben vagy hova járt.

2022. júl. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
90%

46. "Aki meg tudja oldani, hogy szerezzen egy jó állást az lényegtelen, hogy hova jár körben vagy hova járt."


Megfeledkezel arról, hogy az egyetem tudást is ad, ezért van. Inherensen feltételezed, hogy minden egyetem és szak ugyanannyi tudást ad. Ez azért nagyon nincs így. Egy elte proginfós nagyságrendekkel jobban képzett, mint egy gábor déneses levelezős – azokból a tárgyakból, amiket utólag nagyon nehéz tanulni (statisztika, matek stb.). Ez egészen addig nem számít, amíg egyszerű CRUD appokat raksz össze netes tutorialokból. De komolyabb állásoknál már baromi sokat számít, hogy valójában mit TUDSZ.


Az meg a másik, hogy a "bme-s arc" is fog szerezni tapasztalatot, és neki könnyebb is nagyobb cégekhez gyakornoknak bejutni, tehát a fair összehasonlítás az az, hogy "BME-s arc 3 év Siemens beágyazott rendszerek fejlesztői tapasztalattal" vs. "Gábor Déneses levelezős 5 év szobakonyha kft. webfejlesztő". Szerinted melyiknek van jobb fekvése?

2022. júl. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
3%

47

Nem feledkezem meg róla, mivel 2 diplomám van. És általános tudást ad, aminek csak egy része érint mindenkit a saját szakterületén, magyarul nem érdemes eltolni kizárólag azzal éveket, hogy az ember csak az egyetemmel foglalkozzon. A szakterületeden nagyon nem segít, ha ebbe teszed minden energiád. Főleg, hogy a trendek gyorsan változnak. Ilyen szempontból tényleg jobban jár a kérdező egy matek szakkal.


De ismét mondom, nem muszáj nekem meg a 10 év tapasztalatomnak hinni, nyugodtan lehet vergődni is.

2022. júl. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:

"Ugyanilyen alapon be sem hívják azt, akinek nincs releváns tapasztalata, nincs elég tapasztalata, messze lakik, túl idős..."

Így is van. De pl. azon, hogy hány éves valaki, nem tud változtatni, azon viszont, hogy van-e diplomája, tud (ha elég értelmes hozzá, hogy elvégezzen egy egyetemet - és én az ilyenekre mondtam, hogy igenis végezzék csak el).

2022. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
90%

"nem muszáj nekem meg a 10 év tapasztalatomnak hinni, nyugodtan lehet vergődni is"

Vagy másnak, meg az ő mondjuk 3-4 diplomájának és 30 év tapasztalatának hinni...

2022. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!