Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre menjek, ha...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Melyik egyetemre menjek, ha programozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Fontos szempont lenne, hogy képes legyek dolgozni az egyetem mellett, mivel az otthoni helyzet ezt megköveteli és ezért ez a legfőbb prioritásom. Az is jó lenne viszont, ha egy jó programozót tudnának belőlem faragni, de nem vagyok benne biztos, hogy az egyetem képes erre(úgy értem az egyetem technikai szempontból nem a legfényesebb, és én már magamtól tanultam egy pár nyelvet és még komplexebb technológiákat is kipróbáltam már).

2022. júl. 29. 20:17
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
82%

A legjobb hazai informatikai képzés toronymagasan az ELTE proginfó.


A második legjobb a mérnökinfó, de ezt én skippelném, mivel a befektetés/érték aránya nagyon rossz. (Iszonyat nehéz, de nem ad annyit.)


Akkor már inkább egy sima matematika szak.


Ha dolgozni szeretnél mellette, akkor én olyan egyetemet és szakot választanék, amiből van péntek esti / szombati levelező. Nem a legjobb kezdet érettségi után (én is a komoly egyetemet és nappali szakot pártolom elsőre), de egy proginfó mellett szerintem gyilkos lenne dolgozni. Erről kérdezz proginfósokat.


Ha nekem kellene szakot választanom, én szerintem a sima matematika szakra mennék, ez megcsinálható (akár munka mellett is) és nagyon jó alapozást ad később komolyabb munkákhoz és egy nagyon komoly numerikus mesterszakhoz.

2022. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:
Máshelyekről olyan különböző tanácsokat hallok, hogy nehézzé teszi a választást. Néhányan azt javasolják, hogy a legkönnyebbet kell választani és, akkor van idő magadtól tanulni, mert az effektívebb, mint ez meg az. Néhányan azt mondják, hogy a legnehezebb kell mert az kompetenciát ad és szorgalmas közösség. Néhányan azt, hogy az elején húzzak bele, majd tanuljak technikai dolgokat, majd vállaljak munkát az első év után és így 3 év után lesz szakmai tapasztalat, diploma és szakmai tudás is. Néhányan pedig azt javasolják, hogy tök mind1 melyiket választom mindegyik opció életképes és jó programozót farag belőlem, szóval válasszam a számomra legvonzóbbat. Miért nehezítitek meg ennyire a döntésem :(
2022. júl. 29. 22:49
 13/60 anonim ***** válasza:

Olyan mintha senki sem olvasta volna el rendesen a kérdést...


"Fontos szempont lenne, hogy képes legyek dolgozni az egyetem mellett, mivel az otthoni helyzet ezt megköveteli és ezért ez a legfőbb prioritásom. "


Tehát nem BME VIK-re kéne menni vagy ELTE IK-ra.


Én BME VIK-es voltam és annó a szülői fóriumon (ez egy aug végén tartott 1-2 órás előadás a szülőknek az egyetemről, de sok diák is elmegy, ahogy én is tette) a dékán arról beszélt, hogy a cégek hamar befognak hálózni és arra késztetnek, hogy menjünk el dolgozni, de ez nem ajánlatos utolsó félévig, mert a BMEre járás önmagában egy +40 órás főállás.


Teljesen igaza volt. Első 2 évben (azaz 4 félévben) abszolút nincs senkinek sem ideje dolgozni, csak akkor ha egy zseni vagy ha elbukott pár ráépülős tantárgyat, így sok ideje felszabadult, de nyílván akkor csúszik.


5,6 félévben lehet már elkezdeni dolgozni, de akkor is viszonylag elég kevesen teszik meg. Általában 6. félév után a nyáron szoktak el kötelező gyakorlat alatt dolgozni és utolsó félévben az adott munkahelyen maradni vagy esetleg máshol, de folytatni a munkát.


Itt is sokan azért csúsznak félévet, mert elkezdtek dolgozni mellette.


Ha a BMEre jössz, akkor fix, hogy 2-2.5 éven át nem fogsz dologzni.


Éppen ezért (mert írtad, hogy neked a munka és pénz keresés prioritás) egy nagyon egyszerű szakra mennék, hogy már az elejétől tudj valamilyen diákmunkát vállalni.


Szóval ajánlom az óbudait, de ott sem mérnökinfó, hanem inkább gazdifó ha van olyan szak náluk. Sima mezei programozóként nem fog számítani nagyon honnan van és milyen a diploma, ha meg valami speckó terület érdekelne azt leírtad volna.

2022. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/60 A kérdező kommentje:
#13 Azért szeretnék olyan karriert, aminek kilátása is van és nem csak egy bármikor bárki jobbra lecserélhető mezei programozó lenni. Mellesleg azon gondolkodtam, hogy a nehezebb egyetemek mellett is van nyári szünet, amikor vállalhatok diákmunkát. És nem említettem konkrétan, de van programozási tapasztalatom és mellette matek faktos vagyok és az ilyen deriválást, határérték számítást, lineáris algebrát nem találtam olyan nehéznek a csoport társaimmal ellentétben, mindig is reál tárgy orientált voltam és kítűnő voltam matekból, normál matekon tanulás nélkül, matek fakton minimális energia befektetéssel.
2022. júl. 29. 23:32
 15/60 anonim ***** válasza:
84%

Ha ilyen jó vagy matekból, akkor menj egy durván matekos szakra, azaz programtervező informatikusra vagy sima matek szakra.


Az nem világos a kérdésedben szerintem, hogy dolgoznod KELL, mert a szüleid nem tudnak támogatni; vagy csak dolgozni szeretnél. Nagyon nem mindegy.


Ha profi szakember szeretnél lenni, akkor tényleg a legjobb képzést válaszd és ne a munkán törd egyelőre a fejed. Ha annyira azért nem kell a pénz, akkor tudsz csinálni az egyetem mellett saját projekteket, tudsz vállalni szabadúszóként munkákat stb. De nincs ingyen ebéd. Youtube-ról nem fogsz matekot tanulni, hiába tervezed el. Szóval ha teheted, menj minél jobb / minél matekosabb szakra és képezd ki magad. Szóval irány a proginfó vagy a sima matek szak. Szerintem.

2022. júl. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/60 A kérdező kommentje:
#15 Hát tesóm jelenleg kezdett el dolgozni és ha támogatja a családot, akkor nem kell dolgoznom és reménykedek benne, hogy ez így lesz és nem lesz majd létfontosságú, hogy én is beszáljak. Én is úgy döntöttem, hogy ez egy ELTE proginfó lesz első helyen, viszont a matekban nem vagyok teljesen biztos, azt olvastam azzal kissé nehezebb elhelyezkedni, mint a proginfóval.
2022. júl. 29. 23:42
 17/60 anonim ***** válasza:
100%
Válassz esti vagy levelező képzést. Amellett tudsz dolgozni is. Kapsz egy jó alapot, a többit meg felszeded munka közben. Ez is egy opció, ha talpraesett vagy
2022. júl. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem azokra kellene hallgatni, akik már elvégeztek egy képzést ex dolgoztak pár évet az iparban.


Olyan nyomorult deliriumos túlzásokat lehet itt olvasni, hogy ordít az illetőről, hogy nincs túl még a második éven sem...

2022. júl. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 anonim ***** válasza:
0%

#13. "Olyan mintha senki sem olvasta volna el rendesen a kérdést..."


Vagy te a válaszokat. Vagy csak nem értelmezted őket. Én már a második válaszban javasoltam neki, hogy ha TUD, inkább a minél jobb oktatással próbáljon törődni kezdetben, ne a munkával. Később még egy válaszban leírtam ezeket, hozzátéve, hogy tudom, hogy ez néha nehezen megvalósítható. Erre jössz óriási arccal, hogy "még a világon senki nem írta le az igazi nagy bölcsességeket, nade majd most én", és írsz számos dolgot, ami szinte szó szerint le lett írva korábban. Tudnám, mire jó ez...és párnaponta legalább egy kérdésnél ezt látom ezen az oldalon. Valami komplexust gyanítok.

2022. júl. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/60 anonim ***** válasza:

"Azért szeretnék olyan karriert, aminek kilátása is van és nem csak egy bármikor bárki jobbra lecserélhető mezei programozó lenni"


Értem, de mi akarsz lenni? A mezei programozó alatt nem rossz képességű, nem kiemelkedőről beszéltem, csak egy átlag mondjuk bankendesről. Ott is vannak olyan csodák, hogy "Ha a Laci nem jön be dolgozni 1 hétre meg hal a cég". Sok helyen vannak olyan kőkeményen biztos helyzetben fejlesztők, ahol picit sem lecserélhetők.


Viszont ahhoz, hogy csak szimplán backendes legyél Javával vagy C#al nem kell a BME vagy ELTE.


Akkor kéne ha mondjuk beágyazott rendszerek, mesterséges intelligenciával, játék fejlesztéssel szeretnél foglalkozni vagy olyan területen, ahol mondjuk előjönnek a statisztikák, kriptográfia, képfeldolgozás stb...


Ne, hogy azt hidd, hogy ezzel majd jobban keresel.


Nyugodtan végzed el a BME-t vagy ELTE-t, csak nagyon nincs értelme ha utána mondjuk elmész szimpla backendesnek, akkor már tényleg jobb ha nem szivatod magad.


Meg persze írtad, hogy fontos számodra a munka és mellettük tényleg nehéz nagyon dolgozni, sőt ha főállásban csinálod az egyetemet, akkor is nagyon nehéz, hogy időben elvégezz és ne csússz.

2022. júl. 30. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!