Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetemre menjek, ha...

Lonelyanimefanboy kérdése:

Melyik egyetemre menjek, ha programozó szeretnék lenni?

Figyelt kérdés
Fontos szempont lenne, hogy képes legyek dolgozni az egyetem mellett, mivel az otthoni helyzet ezt megköveteli és ezért ez a legfőbb prioritásom. Az is jó lenne viszont, ha egy jó programozót tudnának belőlem faragni, de nem vagyok benne biztos, hogy az egyetem képes erre(úgy értem az egyetem technikai szempontból nem a legfényesebb, és én már magamtól tanultam egy pár nyelvet és még komplexebb technológiákat is kipróbáltam már).

2022. júl. 29. 20:17
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
84%
19# Az érdekes, hogy annyira figyeled az gyakorit, hogy az anoním kommentezőkről különféle konklúziókat vonsz le és megpróbálod kikövetkeztetni ki mit írt más kérdések alá. Ez szerintem egy elég erős jel, hogy túl sokat használod az oldalt.
2022. júl. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 anonim ***** válasza:
0%
#21. Azt majd én tudom, hogy mennyit használom, ráadásul semmi "következtetést" nem vontam le, mi a fenéért nem olvasod el még egyszer, ha nem megy valami? Az érdemi tartalom nélküli, harmatgyenge személyeskedésed meg gondolatod, hogy mennyire hat meg...
2022. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/60 anonim ***** válasza:

19

Hát ez most nem nyert. :D Csak arra akartam célozni, hogy ahhoz, hogy valakinek érdemben tudjon segíteni a másik, nem árt, ha már ott tart, ahova a kérdező szeretne eljutni, nem pedig egy mezei másodéves, aki ugyanazokat a szövegeket köpi vissza papagáj módjára, amivel őt is beetették. Mert valljuk be, az ember átértékel pár dolgot, ha már ott tart és nem csak mesélnek neki arról, milyen lesz ott tartani.


További jó háborgást.

2022. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/60 anonim ***** válasza:

"szinte szó szerint le lett írva korábban. Tudnám, mire jó ez..."

Tudnám, ki mondta neked, hogy mielőtt valaki válaszol egy kérdésre, köteles elolvasni és értelmezni az előtte született válaszokat... Talán olvasd el a szabályzatot, abból kiderül, hogy pont nem ez a feladat.

2022. júl. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/60 anonim ***** válasza:
96%
Kérdező most direkt e kérdés miatt átnéztem az ELTE matematika BSc tantervét, és nagyon-nagyon tetszik. Elmész egy alk. matek szakirányra, és atom jó fejlesztő lesz belőled. Tanulnak egyébként C++, Java és Python fejlesztést is, de amint arra te is rájöhettél már, ezeket úgyis online platformokról tanulja meg az ember (például Tim Buchalka kurzusaiból a Udemyről). Ami egyedül hiányzik majd, az az algoritmusok és adatstruktúrák, amit egyszerűen felveszel plusz tanegységként vagy szintén megtanulsz például a Courseráról, ahol maga Sedgewick tanít azt hiszem teljesen ingyen (!)) és máris sokkal jobb a fekvésed, mint például egy informatikus mérnöknek. A matek tudásoddal kirobbantod a tetőt, kódolni ugyanúgy vagy jobban megtanulsz a suliban és otthon – és olyan álom mesterszakokra mehetsz, mint például biztosítási és pénzügyi matematika szak, ami meg gyakorlatilag egy aranybánya (és itt már nagyon nem rúg labdába a gyengén képzett indiai munkaerő, de a gyengén képzett magyar kóder sem).
2022. júl. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
Codecool
2022. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:

#23. "Hát ez most nem nyert. :D"


Nofene. Tán nem volt indokolatlan nagypofa, meg mindenki hülye, csak én vagyok a helikopter mentalitás? :) Ó, hát biztosan csak én érzékeltem tévesen, te pedig csak tárgyilagosan válaszoltál a kérdezőnek, aha.


#24. "Tudnám, ki mondta neked, hogy mielőtt valaki válaszol egy kérdésre, köteles elolvasni és értelmezni az előtte született válaszokat"


Azzal kezdte a tag, hogy magas lóról lehurrogta az összes korábbi válaszolót, te meg azzal jössz, hogy nyugodtan lehet az a véleménye, hogy előtte mindenki más hülyeségeket írt, hiszen nem is köteles elolvasni és értelmezni a korábbi válaszokat...édes Istenem, kikkel vitatkozom én itt? :D

2022. júl. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 anonim ***** válasza:

"Azzal kezdte a tag, hogy ... te meg azzal jössz, hogy ... nem is köteles elolvasni és értelmezni a korábbi válaszokat...édes Istenem, kikkel vitatkozom én itt? :D"

Biztos én sem olvastam el minden választ. :)

2022. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/60 anonim ***** válasza:
47%
#28. Meh. Ennek így sok értelme van, de tényleg. :)
2022. júl. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
53%

Én a PTE-n végeztem proginfó szakon, mellette az első félévtől dolgoztam részmunkaidőben, a másodiktól pedig teljes munkaidőben, igaz egyéni vállalkozóként. Így be tudtam osztani a munkaidőmet és hétvégén is nyomtam, így megvolt a heti 40 órám.


Az egyetem számomra egy kalap kaki volt, a melóban tanultam meg mindent, amire szükségem volt/van. Viszont lett egy diplomám, ami full senkit sem érdekel. Szóval ha a meló az első, amit megértek, és mellé szeretnél egy felesleges papírt is, akkor válaszd a legkönnyebb szakot.


Én a PTE-t javaslom, igaz a többit nem próbáltam. Viszont melót ne Pécsen keress, mert a fizetések nagyon gyengék.

2022. júl. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!