Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A gimnázium hányadik osztályáb...

A gimnázium hányadik osztályában érdemes nyelvvizsgát tenni? (ha KETTŐT tervezel)

Figyelt kérdés

Jelenleg 10.-es leszek és februárban fogom megpróbálni letenni az első nyelvvizsgámat, angolból B2 szinten. A második nyelvem a német, amit ugyan csak 1 éve tanulok,(kezdő csoportban) nagyon kitartó és szorgalmas vagyok, tudom, hogy még keveset tudok németül, viszont a többletpontok miatt két középfokút szeretnék,és a tanáraim szerint a második nyelvvizsgát 11.-ben érdemes.

Valakinek van személyes tapasztalata a témával kapcsolatban?

Mennyire tartjátok kivitelizhetőnek a német középfokút ilyen rövid idő alatt?



2018. aug. 24. 20:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
41%

En 11.elejen tettem angolbol es most nyaron nemetbol (remelem meglesz🙏🏻).

Mikor erdemes? Hat mindenkinek akkor, amikor felkeszul ra es van olyan szinten, hogy sikerul neki.

Ha te nem leszel olyan szinten, akkor hiaba akarnad 11. Osztalyban. Ha leszel akkor lehet mar hamarabb is el tudsz menni vizsgazni.

A lenyeg, hogy utolso ev majus korulre mar a kezedben legyen a bizonyitvany.

Sok sikert!:) ( es ne hallgass mindig a kozepsulis tanarokra, neha hihetetlen hulyesegeket tudnak tanacsolni😩)

2018. aug. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Időközben az angol közepem meglett, két hete a felsőfokút is megírtam, már csak az eredményre várok és úgy igazán most fogom elkezdeni a németet:)

2019. ápr. 19. 11:34
 13/14 anonim ***** válasza:

10.ben angol B2,

11.ben angol C1,

12.ben német B2, egy hónappal később pedig érettségi, két emelt tárggyal. Egyáltalán nem lehetetlen. Hajrá!

2019. ápr. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Az utolsónak:

12.-ben nem lenne időm nyelvtanulásra, a két emelt szintű érettségire (biológia és kémia) való készülés mellett:/

2019. ápr. 23. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!