Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Codecool informatikai képzés?

Codecool informatikai képzés?

Figyelt kérdés
Véleményt szeretnék kérni a Codecool nevű informatikai képzésről, olyanoktól, akik elvégezték, vagy van olyan ismerősük aki elvégezte. Arra lennék kíváncsi, hogy igaz-e amit ajánlanak, tehát hogy a képzés végén biztosítanak állást, és ebből kell utólag kifizetni a tandíjat.

2015. dec. 9. 01:26
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/90 anonim válasza:

1. A tavaszi kurzusra lehet még jelentkezni?

2. Az megoldható, hogy a kurzusra bejárok, majd a másik hetet munkával töltöm? Vagy nagyon leterheli a diákokat a tanfolyam? Azon a héten, amit nem kell bent töltenünk kb napi hány órát kell gyakorolnunk/ tanulnunk? Mennyire megterhelő ez az egész? Ha elkezdem, nyilván tanulok, de azért szeretném, ha jutna idő másra is (munka, sport, ilyenek). Olvastam, hogy bele kötöttek valaki anyagi helyzetébe. Ez miért lehetett?

3. Van valami évzáró vizsga amivel lezárjuk a tanfolyamot? Vagy kapásból mehetünk is dolgozni? Ha valakinek menet közben nehézségei akadnak (pl.kibukik a matek miatt, vagy ilyesmi) akkor is vissza kell fizetni mind a 180-at, vagy csak egy részösszeget?

4. Milyen szintű nyelvtudás a követelmény? Elég, ha beszéled a nyelvet, vagy papír is kell róla? (nyelvvizsga bizonyítvány)

2016. dec. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/90 anonim ***** válasza:
Angolul tudni kell, főleg írásban, az a kommunikációs nyelv is a levelezésben. (Az előadások magyarul mennek.)
2016. dec. 11. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/90 anonim ***** válasza:

Nem tudsz sokat dolgozni, mert önálló feladatok vannak a másik héten, amelyek elveszik az időt.

Vizsga az van évközben meg a végén is.

2016. dec. 11. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/90 anonim válasza:

Gondolom néha változik a teszt, hogy ne menjenek körbe-körbe screenshot-tal... valaki töltötte még mostanában a tesztet?

Én tegnap csináltam meg a logikati, de nagyon gyatra lett, 65% pedig ne mszokott az ilyen feladatokkal problémám lenni... ezzel most elbuktam a dolgot?

Az angolom viszont 100% lett, amin még magam is meglepődtem - nyelvvizsgám nincs és évek óta nem használom a nyelvet.

2017. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/90 anonim ***** válasza:
65% szerintem még nem bukta...
2017. jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/90 anonim válasza:
Sziasztok! Én a múlt héten csináltam meg a 4 lépéses felvételit (tesztek, videó), de még nem kaptam semmilyen visszajelzést. Angolom 85%, logikai 95% lett. A videót magyar nyelven készítettem el, azt írták hogy nem kötelező angolul csinálni, ha jobban megy az anyanyelvemen, akkor lehet magyarul is. Remélem sikerül bejutnom.
2017. jan. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/90 anonim válasza:

Azért ez nem pontosan így van, mint ahogy a Codecoolos marketing osztály válaszolgat neked.

A képzés nem másfél év, nevezhetjük kb 8 hónapnak, utána nem állást garantálnak, hanem interjú lehetőségeket. Szóval semmilyen állás nincs biztosítva, ugyanúgy interjúra kell menned, és megfelelned mint akárki másnak. Ezek után fél évig gyakornokként dolgozol, kb 120 ezer forintért, ugyanis a Codecool lesz a munkáltatód, akik fél éven át elveszik a fizetésed egy részét (programozó gyakornoki fizetés általában 200-250 körül mozog) És ezek után ha minden jól ment, a cég átvehet junior szoftverfejlesztőnek, és akkor kell visszafizetned a tandíjat a 1.5 év után, ami ha levonod a gyakorlati időt már csak 1 év, az utolsó 1-2 hónapot, amikor nemigazán történik semmi, 8 hónap.


Tehát kb 8 hónap képzés után fél éven át dolgozol semmi pénzért, és utána fizetsz még vissza mindent.. Nem tudom, hogy a Green Foxnál hogy van, de lehet hogy az ő fél éves képzésük olcsóbb, intenzívebb, és jobban megéri

2017. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/90 anonim válasza:

utolsó válaszoló,

ez személyes tapasztalat?

mivel konkrétan 12 hónap tanítást írnak mindenütt, kíváncsi lennék, milyen indokkal csökkentik ezt 8 hónapra

2017. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/90 anonim válasza:
12 hónap az oktatás.
2017. márc. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/90 anonim ***** válasza:
Sziasztok, vannak új tapasztalatok a képzéssel kapcsolatban?
2017. ápr. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!