Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira járók miért...

Az orvosira járók miért képzelik magukat felsőbbrendűnek?

Figyelt kérdés

Elég széles a baráti/ismeretségi köröm, és van benne több orvosira járó ember is.

És nekem (és több barátomnak is) az a tapasztalatom, hogy teljesen lenézik a bármilyen más egyetemre/szakra járó embereket, mintha ők valami felsőbbrendű kaszthoz tartoznának.

Még ahogy beszélnek, akár teljesen hétköznapi dolgokról, az is olyan lekezelő, flegma.

Kicsit olyan érzése van az embernek, mintha 22-23 évesen ők sz@rták volna a spanyolviaszt.

Nekem ez nagyon ellenszenves és igazából az okát sem értem, hogy miért.

Azért mert sokat kell tanulni az orvosin? De most komolyan azt hiszik, hogy más szakokon nem kell tanulni, ott ingyen adják a diplomát pl egy mérnöknek?

Vagy attól vannak így elszállva maguktól, hogy ott lesz a dr. a nevük előtt, meg fehér köpenyt hordhatnak??



2019. aug. 9. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/71 anonim ***** válasza:
100%
"Bocsi, de pont a te hozzászólásodból is nekem ez a gőgösség jön le." - Ugyanazta hozzászólász olvastuk vagy csak rögeszméseb bele akarsz kötni mindenkibe aki orvosin van? Nem kell feltétlen jó időbeosztás vagy hatékony tanulási technika, gazdmenen végeztem lazán 2 hét alatt le lehetett tudni egy vizsgaidőszakot. Nem kellett hozzá semmilyen extra képesség vagy tudás, szimplán van egy csomó könnyű szak.
2019. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/71 anonim ***** válasza:
83%

"Amúgy nem lehet, hogy a más szakokon tanuló haverjaid egyszerűen csak jobban osztják be az idejüket?


Vagy esetleg ők könnyebben/hatékonyabban tanulnak?"


Pont olyan előítéletes vagy, mint amiről a válaszomban írtam. Te már előre bemagyaráztad magadnak, hogy az orvostanhallgatók nagyképűek és nem vagy hajlandó mást elfogadni. Úgy érzem, hogy nem az én feladatom, hogy az állításod ellentétét bizonygassam, hanem a tiéd, hogy alátámaszd valamivel (az nem érv, hogy "há olyan nagyképű stílusban írtál" vagy "ránézek és látszik rajta, hogy el van szállva magától"). Nehogy már megpróbáld megmagyarázni nekem, hogy én csinálom rosszul a tanulmányaimat. Nem panaszkodtam, amiért sokáig tart a vizsgaidőszak, csak a tényeket írtam le. Tény, hogy első pár évben orvosin sok a magolás, amihez a legokosabb embernek is igenis le kell tennie a seggét rendszeresen, mert a puszta intelligencia ide nem elég. Tény az is, hogy műszaki szakokon nem a magoláson van a hangsúly, hanem megtanulod a képleteket és a logikát és onnantól bármit eléd tesznek, tudod rá alkalmazni a tanultakat, ami kevesebb idő, mintha minden egyes tételt magolnál. Tény az is, hogy egy 2-3 féléves anyagból történő számonkérésre tovább tart felkészülni, mint egy egy féléves tárgyból. Nem csak nekem tart sokáig a vizsgaidőszak, hanem minden orvostanhallgatónak. Aki nálunk nem tanul elég gyorsan/hatékonyan, az már első pár évben kibukik.

2019. aug. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/71 Estádio de Felchút ***** válasza:
25%

Én az orvostanhallgatókat nézem le.

Csók a BME-ről.

2019. aug. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/71 anonim ***** válasza:
86%

Hú, azért elég sok érdekes elszólás van itt...


1. "Az orvos az tipikusan szolgáltató szakma."

Nagyon szomorú, hogy így gondolod, és az még szomorúbb, hogy nagyon sokan hasonlóan gondolják. Az orvoslás nem szolgáltató szakma. Ez csak manapság divat, hogy "bemegyek az orvoshoz, és megmondom neki, hogy milyen vizsgálatot KÉREK/AKAROK. Normálisan ez úgy működik, hogy bemegyek az orvoshoz, elmondom a panaszom, majd az orvos a szaktudása birtokában eldönti, hogy milyen vizsgálatokra van szükségem.


2. "viszont igazából gondolkodni, problémát megoldani nem kell, csak bemagolni az anyagot"

Ez nagyon nem igaz. Az élettan, amire az egész kórélettan, farmakológia épül, igen is elég sok logikát és problémamegoldást igényel. Ha valaki csak magol, nem látja komplexen a dolgokat, az kontár lesz.


A saját tapasztalatom meg az, hogy mindig annak van a legnagyobb szája, akinek amúgy szarul megy. Szerintem azzal, hogy másokat fikáz, hogy nekik mennyivel könnyebb, saját kudarcát akarja szépíteni.

Orvosira jártam, a csoportunkban elég sok olyan volt, akinek valóban jó képességei voltak, jó logikája, simán summa cum laude végeztek. Egyikőjüktől sem hallottam soha, hogy "bezzeg a bölcsészek"... Bezzeg attól, aki úgy küzdötte át magát a vizsgaidőszakon, hogy minden vizsgára háromszor ment, annak folyton járt a szája arról, hogy másoknak mennyivel könnyebb.


Igen, az orvosin vannak nagyképű eberek. Ahogy rengeteg nagyképű ember van jogász szakon, mérnökin, gazdasági szakokon és az összes többin is. A nagyképűség emberi tulajdonság, nem kifejezetten csak az orvostanhallgatókra jellemző.


Egyébként szerintem is van egy berögzött sztereotípiád, amin nem nagyon lehet változtatni. Nagyképűnek és lenézőnek titulálod az egyik válaszadót, mert leírta, hogy sokkal kevesebb szabadideje van, több vizsgája stb.

Ha én meg azt írom le, hogy nekem könnyen ment az egyetem, nem szakadtam bele, és igen is volt, hogy vizsgaidőszak közepén is elmentem borfesztiválra, akkor meg én leszek a nagyképű:D

2019. aug. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/71 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!

Úgy látom Te az elő fába is belekötsz. Így felesleges vitatkozni Veled.


Érzésem szerint csak a feszültséget generálod itt a meddő vitáddal. Pár barátod neked nem tetsző viselkedése miatt szerinted minden orvostanhallgató felsőbbrendűnek képzeli magát. Ez egy oltári nagy baromság. Kívánom, hogy Téged is pár ember viselkedése miatt értékeljenek negatívan!


Visszaolvasva a kommentjeidet, már nem vagyok biztos benne, hogy a barátaid képzelik magukat felsőbbrendűnek, hanem éppen Te hiszed magadat mindenekfelett állónak és Te vagy az aki el van szállva magától.

Valószínűleg valamilyen bajod van az orvosira járókkal (talán nem vettek fel téged a SOTEra és emiatt őket hibáztatod) és talán kisebbrendűségben szenvedsz. Javaslom keress fel egy szakembert.

2019. aug. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/71 A kérdező kommentje:

Jajj, ne legyél már ilyen kis érzékeny:D

Engedd már meg, hogy legyen már annyi emberismeretem, hogy valakinek a hozzászólásból igenis le tudjam ezt szűrni.

2019. aug. 9. 18:16
 47/71 A kérdező kommentje:

45:

Jajj, már másodjára jön elő ez, hogy engem nem vettek fel az orvosira :DD

Úgy látszik ez a jolly-joker az orvosisoknál, ha bárki kritikát fogalmaz meg.

Elárulom, soha nem adtam be felvételi jelentkezést egyetlen orvosi egyetemre sem, mert abszolút nem érdekel.

2019. aug. 9. 18:19
 48/71 A kérdező kommentje:

44:

"Az orvoslás nem szolgáltató szakma."


Ezt már másodjára olvasom ma itt. Akkor is kérdeztem, hogy akkor mi?

Választ akkor sem kaptam, gyanítom most sem fogok.

2019. aug. 9. 18:21
 49/71 A kérdező kommentje:

45:

Nem kötök bele senkibe, csak nem szeretem, amikor az érvek helyett személyeskedéssel próbálkoznak.

2019. aug. 9. 18:22
 50/71 A kérdező kommentje:
A 46. a 42-esnek ment.
2019. aug. 9. 18:23
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!