Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira járók miért...

Az orvosira járók miért képzelik magukat felsőbbrendűnek?

Figyelt kérdés

Elég széles a baráti/ismeretségi köröm, és van benne több orvosira járó ember is.

És nekem (és több barátomnak is) az a tapasztalatom, hogy teljesen lenézik a bármilyen más egyetemre/szakra járó embereket, mintha ők valami felsőbbrendű kaszthoz tartoznának.

Még ahogy beszélnek, akár teljesen hétköznapi dolgokról, az is olyan lekezelő, flegma.

Kicsit olyan érzése van az embernek, mintha 22-23 évesen ők sz@rták volna a spanyolviaszt.

Nekem ez nagyon ellenszenves és igazából az okát sem értem, hogy miért.

Azért mert sokat kell tanulni az orvosin? De most komolyan azt hiszik, hogy más szakokon nem kell tanulni, ott ingyen adják a diplomát pl egy mérnöknek?

Vagy attól vannak így elszállva maguktól, hogy ott lesz a dr. a nevük előtt, meg fehér köpenyt hordhatnak??



2019. aug. 9. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 A kérdező kommentje:

44:

"Ha én meg azt írom le, hogy nekem könnyen ment az egyetem, nem szakadtam bele, és igen is volt, hogy vizsgaidőszak közepén is elmentem borfesztiválra, akkor meg én leszek a nagyképű:D"


Lehet hogy meglepődsz, de nekem ez sokkal kevésbé tűnik nagyképűnek, mint amikor valaki előadja, hogy ő napi 25 órát tanul, heti 8 napon keresztül, az év 366 napján.

2019. aug. 9. 18:30
 52/71 anonim ***** válasza:
75%
"Engedd már meg, hogy legyen már annyi emberismeretem, hogy valakinek a hozzászólásból igenis le tudjam ezt szűrni." - A te hozzászólásaidból sokkal nagyobb beképzeltséget és pökhendiséget lehet leszűrni, mint amennyit én eddig orvostanhallgatótol tapasztaltam.
2019. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/71 anonim ***** válasza:
88%
Nem unod már? Lassan vége a nyárnak,élvezd már ki és ne itt tedd fel a kamu kérdéseket
2019. aug. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:

52:

Nyilván, mivel te már gondolom megszoktad, és magatokat amúgy sem kívülállóként látod.

2019. aug. 10. 08:01
 55/71 anonim ***** válasza:
85%
Hát igen, így hogy gazdment végeztem BCE-n nagyon megszoktam magam a többi orvostanhallgató között, folyton velük lógtam órákon...
2019. aug. 10. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
85%

kerdezo, te par rossz tapasztalat alapjan rabuztad az osszes medikara/medikusra, hogy nagykepu. most ezzel mit lehet kezdeni? mondjam h pl en jovore vegzek, a baratomnak meg nincs diplomaja, megis szeretem? mert elhangzott ugye az is, hogy csak orvossal jovunk ossze. amugy meg azert van annyi orvos par, mert az idonket egyutt toltjuk, plusz megertobb egy orvos tars az ugyeletek, tulorak miatt, hisz ugyanazt eli o is at.


az pedig h nagyon sokat tanulok reszemrol igy van, es igen sokszor nem fert bele az a program, ami mas egyetemistaknak igen. orvosit itthagyott baratnom is a pszichologian nagggyon vigan elvan. egyszeruen sok mas szaknal kevesebb idoraforditassal es munkaval jo atlagot kehet elerni, mig orvosin ez tobb tanulast igenyel, ennyi. cserebe pl a gazdaszok mar egy bsc utan 250-300 ezreket keresnek, neha eszembe jutott, hogy bizony ok csinaltak jol:D


neked van egy berogzult velemenyed, es nem is akarsz mast latni.

2019. aug. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván én is azért voltam együtt egy pincérrel,mert annyira lenézem a nem orvosira járókat.:D
2019. aug. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:
72%

Hát, amúgy kedves kérdező ne is haragudj, de én is orvostanhallgató vagyok, és csak nevetni tudok a feltételezéseden.


A nyári gyakorlatomon vagy akár csak egy hétköznapi szituációban soha senkitől nem kaptam meg azt, hogy fennhordom az orrom. Igazából ha rá is kérdeznek a tanulásra, a legtöbbször csak azt mondom, hogy Szegeden vagyok egyetemista, de pl. az ápolástani gyakorlaton is minden további nélkül hallgattam a "nővérke" megszólításra, nem álltam neki senkit kijavítani. Aztán volt egy-két ember, aki konkrétan rákérdezett (lévén kisvárosi kórház, mindenki ismerni akar mindenkit) és nekik megmondtam, de ennyi és nem több. Meg nyilván a család közelebbi ismerőseinek, akik érdeklődnek hogy megy, nem fogom letagadni, de általában nem is reklámozom.


És nem, nem tartom magam kivételesen kedvesnek vagy szerénynek, igazából teljesen átlagos vagyok. A baráti körömben, ill. a csoporttársaim között is hozzám hasonló emberek vannak. Nyilvánvalóan itt is akad egy-egy ember, akinek nagy arca van, de ez általában nem abból fakad, hogy az illető orvostanhallgató. :)

2019. aug. 11. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 anonim ***** válasza:
75%

Jé :D

Én most voltam elsőéves gyakorlaton sz*rt vakarni meg gombás embereket fürdetni, hidd el, nincs ott helye nagyképűségnek...

Egyébként meg minden szakon vannak gőgösek, beképzeltek, nem csak itt. Viszont ez egy olyan szakma amit alázat nélkül nem lehet csinálni.

2019. aug. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/71 A kérdező kommentje:

59:

Hát ez nagyon alázatos megnyilvánulás volt, mondhatom.

2019. aug. 12. 09:37
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!