Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira járók miért...

Az orvosira járók miért képzelik magukat felsőbbrendűnek?

Figyelt kérdés

Elég széles a baráti/ismeretségi köröm, és van benne több orvosira járó ember is.

És nekem (és több barátomnak is) az a tapasztalatom, hogy teljesen lenézik a bármilyen más egyetemre/szakra járó embereket, mintha ők valami felsőbbrendű kaszthoz tartoznának.

Még ahogy beszélnek, akár teljesen hétköznapi dolgokról, az is olyan lekezelő, flegma.

Kicsit olyan érzése van az embernek, mintha 22-23 évesen ők sz@rták volna a spanyolviaszt.

Nekem ez nagyon ellenszenves és igazából az okát sem értem, hogy miért.

Azért mert sokat kell tanulni az orvosin? De most komolyan azt hiszik, hogy más szakokon nem kell tanulni, ott ingyen adják a diplomát pl egy mérnöknek?

Vagy attól vannak így elszállva maguktól, hogy ott lesz a dr. a nevük előtt, meg fehér köpenyt hordhatnak??



2019. aug. 9. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/71 crioseven válasza:
30%
Ez a szakma hagyományosan nagy köztiszteletnek örvend. Az orvosi egyetemre az egyik legnehezebb bekerülni és benn maradni. Az emberiséggel egyidős, nagy múltú hivatás, ezért a rokonok, barátok köréből is állandó a nagyon pozitív visszajelzés, biztatás, hogy bekerültél, és hogy ezt az irányt választottad. Ez nem az jelenti, hogy joggal, de sok hallgatót (annak idején engem is) megrészegít a tudat, hogy egy ilyen vélt vagy valós elit társasághoz tartozik. Idővel egyébként a normálisabbja kinövi, mert ehhez a szakmához (szerintem) mindennél jobban kell az alázat, és ezt a számonkérések és sok más egyetemi tapasztalat is nyomatékosítja. Nagyképű sznobnak szerintem se kellene lenni, de úgy gondolom, joggal igen büszke magára, aki bekerül és bennmarad. VI. éves hallgató vagyok egyébként Szegeden, ha van még kérdésed, írj bátran.
2019. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!