Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosira járók miért...

Az orvosira járók miért képzelik magukat felsőbbrendűnek?

Figyelt kérdés

Elég széles a baráti/ismeretségi köröm, és van benne több orvosira járó ember is.

És nekem (és több barátomnak is) az a tapasztalatom, hogy teljesen lenézik a bármilyen más egyetemre/szakra járó embereket, mintha ők valami felsőbbrendű kaszthoz tartoznának.

Még ahogy beszélnek, akár teljesen hétköznapi dolgokról, az is olyan lekezelő, flegma.

Kicsit olyan érzése van az embernek, mintha 22-23 évesen ők sz@rták volna a spanyolviaszt.

Nekem ez nagyon ellenszenves és igazából az okát sem értem, hogy miért.

Azért mert sokat kell tanulni az orvosin? De most komolyan azt hiszik, hogy más szakokon nem kell tanulni, ott ingyen adják a diplomát pl egy mérnöknek?

Vagy attól vannak így elszállva maguktól, hogy ott lesz a dr. a nevük előtt, meg fehér köpenyt hordhatnak??



2019. aug. 9. 10:25
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/71 A kérdező kommentje:
De érdekes, egyszerre mindenki orvostanhallgató lett a gyk-n 😁
2019. aug. 12. 09:48
 62/71 anonim ***** válasza:
100%

21-es és 32-es vagyok.


Kérdező, igen ezen szerintem nem kell meglepődni.


Sok orvosi és egészségügyi hallgató van.

Nem véletlenül, de ezeket már leírtuk.

Egyetemi szakok közül a népszerűek közé tartozik.


Hiányszakma, és sokan akik jók biológiából-kémiából, az egészségügyben képzelik el a jövőjüket. Nem mindenki, de sokan.


Biztos megélhetést látnak benne a hiány miatt, (megbecsülést és hivatást is, de ezt már leírtuk mindannyian) továbbá a humánum miatt.


Amúgy kedves mindenki nem veszekedni/szájkaratézni kéne ezen az oldalon, hanem érvelni és segíteni. Ezt mondanám mindenkinek. Mert sokan olvassák az oldalt, lehet nekik is lenne több hasznos információ.


Egyébként szerezz be egy élettan/anatómia/biokémia tankönyvet, jegyzetet és lapozgass bele bátran.

Hátha neked is tetszeni fog kérdező.

2019. aug. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/71 anonim ***** válasza:

Most készülök a neuróanatómia szigorlatomra,nagyon szívesen lefotózóm,hogy még is mit,hogyan és mennyire részletesen kell tudni.;)

És ez csak egy töredéke az orvosok tudásának. Patosz/gyógyszi/kórtan/bikém mind mind fincsiség.

2019. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/71 A kérdező kommentje:

63:

Én ezt értem, és elhiszem, de miért gondolod/gondoljátok, hogy ez különb, "nemesebb" tudás, mint mondjuk amit más egy mérnöki, közgad., stb szakon tanul?


Én a részemről befejeztem ezt a parttalan vitát, de azt látom az itteni hozzászólásokból, hogy nem volt alaptalan a felvetésem, mert a legtöbb válaszból süt a felsőbbredűségi érzés és sznobizmus, bármennyire is próbálják itt egyesek tagadni.

2019. aug. 13. 16:28
 65/71 anonim ***** válasza:
100%

21-es, 32-es, és 62-es vagyok.


Viszont kérdező én azt javaslom, hogy tedd fel ugyanezt a kérdést mondjuk ezen a héten, csak cseréld ki az orvos szót jogászra/mérnökre/bölcsészre/asztalosra/ácsra/szerelőre/természttudományra/közgazdaságra/gépészre/technikusra/fodrászra/stb.


Mindenki büszke lesz arra, amit csinál. Minden szakmánál lesznek beképzeltek és nem beképzeltek.


Szóval elég hasonló válaszokat fogsz kapni.


Mert úgy gondolom, hogy akkor már ez lenne az igazságos, ha más alternatívákkal teszed fel ugyanezt a kérdést.


Amúgy nem orvos vagyok, és nem is annak készülök.

2019. aug. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/71 A kérdező kommentje:

65:

Neked érződik a stílusodon, hogy nem orvosis vagy (és ez dicséret volt).


Nem helyettesítek be semmilyen más szakot/szakmát a kérdésbe, mert más szakmáknál ennyire egyértelműen sehol nem éreztem ezt, mint az orvosisoknál.

És én ezzel nem tesztelgetni akartam a hozzászólókat, csak egyáltalán a miértekre voltam kiváncsi.


De kezd összeállni a kép, kezdem már érteni.

2019. aug. 13. 17:21
 67/71 anonim ***** válasza:
83%

"Neked érződik a stílusodon, hogy nem orvosis vagy (és ez dicséret volt)." - Ehhez képest engem is orvosisnak soroltál be, csak mert nem értettem veled egyet, de nagyon meg tudod állapítani stílusból a dolgokat.


Meg mi az hogy más szaknál ezt nem érződik ennyire? Sokkal rosszabb tapasztalataim vannak a mérnökökkel, akik arra verik a mellüket hogy nekik nincs tavaszi szünet mert elvégeznék a BCE-t, minden héten mennyi doga, pót pót pótZh, tanulás orrvérzésig. Ha orvosis írja hogy mennyit tanul biztos ő a hülye mert rossz a technikája, más szakon meg akkor ez oké ha erre büszkék hogy mennyit tanulnak. Nem kezdesz érteni lóphaszt se, csőlátással kiválogattad hogy aki szerint baromságokat írsz az egy beképzelt orvosis.

2019. aug. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/71 anonim ***** válasza:
55%

21-es, 32-es, 62-es és 65-ös vagyok.


Na és ha azt mondtam volna, hogy orvos vagyok vagy annak tanulok éppen?


Mondom kérdező. Ez mindenhol megfigyelhető jelenség.


A legjobb barátom a Műegyetemen mérnökinformatikus. Voltak csoporttársai, meg nagy arcok. Na a ,,nagy arcok" lemorzsolódtak és kibuktak. De mások is, akik csak a jó pénzért akarnak informatikusok lenni, na meg ,,mérnök" jelző miatt. A tankörben voltak több, mint 30-an. Mostanra négyen maradtak. Most lesz harmadéves. Na most ő tényleg ,,szerelmes" a témába. Ahhoz képest, hogy nyár van, folyamasatosan tanul, képzi magát az IT területén. De olvas például közgazdasági könyveket, van hobbija is. És még egyszer sem bukott semmiből sem. Ő tényleg szereti amit csinál. De ő a kevesek egyike, és senki nem kényszeríti, hogy tanuljon, továbbá nem néz le senkit.


De itt van példának a bölcsész vs. mérnök vagy közgazdász vs. mérnök konfliktus. Na erről itt sokan fognak neked válaszolni. Kérdezz meg bárkit miről beszélek.


Elvileg van statisztika, hogy átlag 500 orvos hallgatóból átlagosan 30-40 hallgató végzi el tanulmányait a hat év alatt.


Aki pedig beképzelt és hivalkodik, mert például orvos akar lenni, az szerintem magát csapja be konkrétan.


Igen vannak, lekezelő és nyávogó emberek, akik az ilyen tipikus ,,jaj hát ő olyan jó fej" kategória. Semmi kreativitás, értelem, csak a süket duma, és ,,nézzek ki jól minden nap". Ezek az ilyen stílustalan, álsuttyók, kényesen kacagnak, kinevetnek néha, stb. El tudod képzelni az ilyen karaktertípust.


Mesélte visszatérve barátom, hogy kezdtek vele a BME-n nagy elitgimnazisták is. (Főleg ők is kiteszik az ilyen helyeket.) Például egy Fazekasos gyerek kibukott a mérnökinfós képzésről mesélte. De sokan mások is, akik top 10-20-30-ba jártak.

Szóval itt is kilóg a lóláb.


Pláne úgy, hogy tudom, hogy az egyik belpesti, V. kerületi jó hírű gimibe be lehet jutni ha van kb. ,,fél millió indokod", balos szüleid vannak, ilyesmi. Volt aki így jutott be! Egyik ismerősöm osztálytársa ilyen volt konkrétan...

Nah és ezek lesznek ,,a jövő értelmisége". Ezek nem azok. Ezek csak látszat emberek!


Szóval felesleges ezzel jönni kérdező.


Munkahelyen is létező jelenség, amiről írok. Csak ott nagyobb szégyen, hogy felnőtt létére az ember ugyanolyan senki maradt...


Én azt mondanám, hogy egyénben gondolkodj és ne kasztokban.

2019. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/71 anonim ***** válasza:

(Kis kiegészítés:


Annyi, hogy 500 átlagosan 30-40 ember végez. Nos általában szokott ennyi lenni, de nem mindig ilyen az arány. Szóval ott legtöbben 7-8-9 év alatt végeznek. Könnyű csúszni, mint minden keményvonalas szaknál. De vannak akik kihagynak egy évet, pihennek, ilyesmi.


Ennyit akartam hozzá írni.)

2019. aug. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/71 anonim ***** válasza:
100%
Ezen segít az, ha valakinek van rálátása több szakra is. Én az orvosit végeztem el, de eltöltöttem egy évet a biológia szakon, és halálkomoly, szerintem szívatósabb volt a biológia. Persze ez szubjektív dolog, befolyásolja az érdeklődés. Egy vegyészetet, gyógyszerészetet meg el sem kezdtem volna, vagy egy komolyabb matekos szakot, mert azoknak a mélységei nem érdekeltek annyira, így szerintem nem tudtam volna elvégezni. A nagybátyám mérnökit végzett, az is nehéz, és hullanak a hallgatók. A különböző egyetemi szakokra különböző érdeklődési körű emberek járnak. Szerintem senkit sem szabad lenézni. De azt sem, aki egyáltalán semmilyen egyetemre nem jár...mert én magamnak nem tudom rendbehozni az áramellátást, megcsinálni a kőművesmunkákat, mi jogon nézném le azt, aki meg tudja? Fehér köpenyt meg a legtöbb természettudományos karon kell hordani a laborgyakorlatokon. Csak mert a kérdésedben utaltál rá. A dr.-t meg bárki megszerezheti a neve elé, aki kellően elmélyül az általa tanult tudományban. Valóban van egyfajta "elit-érzet" sok orvosisban, de nem nagyon kellene, hogy legyen. Csak rontja az emberi kapcsolataikat is.
2019. aug. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!