Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért nézik le...

Szerintetek miért nézik le ennyien a szociológia szakot?

Figyelt kérdés

Túl azon, hogy a szak közvetlenül is piacképes (piackutatóként vagy ügynökségeknél vagy nagyobb vállalatoknál), ez adja a legjobb alapot más üzleti funkciókhoz is, például nem hiszem, hogy egy social media menedzsernek van jobb végzettség a szociológiánál.


A szociológusok két olyan dolgot tudnak, amelyek nagyon értékesek az üzleti életben: értenek a fogyasztói magatartáshoz, társadalmi trendekhez; illetve nagyon jók kutatásban és adatfeldolgozásban. A survey statisztika mesterszak (amely direkt nekik lett kitalálva) az egyik legjobb alap a data science, machine learning engineer karrierhez – akik a jelen és a jövő egyik szupersztárjai. A szociológia ezek alapján az egyik legértékesebb szak kellene, hogy legyen.



2019. dec. 23. 17:14
 61/94 A kérdező kommentje:

Ez először is egy szociológus topik, nem infós. Az informatikusokkal kapcsolatban nem általánosítottam. Felmentem a honlapra, megállapítottam, hogy egy (1) félév valszám+statisztika van, és azt a tényállást rögzítettem, hogy a data science-hez ez önmagában kevés. Nem általánosítottam semmit, nem szídtam senkinek a szakját, és olyanokat se mondtam, hogy valaki más “maximum szakmunkás” stb. Teljesen normálisan beszélgettem.


Az egy félév valszám+statisztika tényleg nagyon kevés, és főleg: sokkal kevesebb, mint amit a szociológusok tanulnak. Ez nem általánosítás, ez ténymegállapítás. De örülök, ha neked több statisztikád volt. Ez hol volt?

2019. dec. 30. 13:58
 62/94 anonim ***** válasza:
17%
Nem, az nem ténymegállapítás. Tudod mi a ténymegállapítás meg statisztika? A bolti eladó.
2019. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/94 A kérdező kommentje:
A “bolti eladó” nem tényállás, hanem a te ostoba, rosszindulatú előítéleted. Nem értem miért kell széttrollkodni egy normális topicot.
2019. dec. 30. 16:40
 64/94 anonim ***** válasza:
17%
Miért is? Gondolom nem veszed hivatalos forrásnak a felvi.hu-t, pedig nem igen fogsz annál hivatalosabbat találni.
2019. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/94 A kérdező kommentje:
A felvi.hu statisztikái nem relevánsak, és érdektelenek is. Tagadhatatlan, hogy a pszichológus, szociológus stb. diplomások nagy része nem tud magával mit kezdeni és rontják a felvi statisztikáit. Ez azonban nem jelenti azt, hogy pont ezek a diplomák ne lennének értékesek. Én annak hiszek, amit valós munkahelyen látok.
2019. dec. 30. 18:08
 66/94 anonim ***** válasza:
17%

A felvi.hu statisztikái nem relevánsak, és érdektelenek is.


Miért?

2019. dec. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/94 anonim ***** válasza:
45%

Talán mert nem reprezentatív. Jaj, bocsi, te nem tudod ez mit jelent. Akkor semmi.


Kérdező, ne foglalkozz többet vele, értelmetlen.

2019. dec. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/94 anonim ***** válasza:
17%
Csak azok a statisztikák tetszenek amik titeket igazolnak? Nekem tetszett az 1.7%-os statisztika is amit linkelt a kérdező, lol.
2019. dec. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/94 A kérdező kommentje:

Az 1.7%-os statisztika is téged cáfolt egy az egyben (mivel te azt vélelmezted, hogy soha nem lesz MLE egy szociológusból – aztán 1.7% valahogy mégis lett).


A felvi.hu statisztikái ismeretlen módszertannal, ismeretlen mintán készültek, és teljesen félrevezetőek.


Továbbá. Tegyük fel például, hogy egy szak végzettjeinek csak 10%-a fut be fényes üzleti karriert, 90%-a bolti eladóként végzi. Szerinted ha ezt a szakot akarom elvégezni, hol érdekel engem a 90% kudarca? Megnézem, a 10% hogy csinálta és utánuk csinálom én is.


Márpedig a jogász, közgazdász, pszichológus stb. karrierek kb ilyen képet mutatnak. Csak kevesekből lesz sztár jogász, mégsem mondhatod azt, hogy “aki jogra megy, az max. ingatlanközvetítő lesz”.


Mint ahogyan a programozók nagy része is viszonylag alacsony bérért végez egyszerű, unalmas kóder munkát, amíg az indiaiak vagy az AI el nem veszik tőle a kenyeret.

2019. dec. 30. 19:08
 70/94 anonim ***** válasza:

ma 19:08


Menj gázszerelőnek akkor, az is beválhat, csak nem valószínű.


Mészáros Lőrinc is biztos azért gazdag, mert gázszerelő. De térj vissza a való világba kisfiú: soha nem lesz belőled sztár semmiben.

2019. dec. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!