Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért nézik le...

Szerintetek miért nézik le ennyien a szociológia szakot?

Figyelt kérdés

Túl azon, hogy a szak közvetlenül is piacképes (piackutatóként vagy ügynökségeknél vagy nagyobb vállalatoknál), ez adja a legjobb alapot más üzleti funkciókhoz is, például nem hiszem, hogy egy social media menedzsernek van jobb végzettség a szociológiánál.


A szociológusok két olyan dolgot tudnak, amelyek nagyon értékesek az üzleti életben: értenek a fogyasztói magatartáshoz, társadalmi trendekhez; illetve nagyon jók kutatásban és adatfeldolgozásban. A survey statisztika mesterszak (amely direkt nekik lett kitalálva) az egyik legjobb alap a data science, machine learning engineer karrierhez – akik a jelen és a jövő egyik szupersztárjai. A szociológia ezek alapján az egyik legértékesebb szak kellene, hogy legyen.



2019. dec. 23. 17:14
 31/94 anonim ***** válasza:
37%
Mit akarsz amúgy most bizonyítani?
2019. dec. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/94 A kérdező kommentje:
Azt, hogy a szociológia szak messze nem annyira gagyi, mint amennyire lenézitek. Nem vagyok szociológus, azaz nem a mundér becsületét védem, csak nem értem, ez a remek szak miért lett ilyen lenézett.
2019. dec. 28. 20:08
 33/94 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem értelek kedves kérdező. A szociológiát véded, közben meg rámész egy MSC-s szakra, és azzal pedálozol. Közben meg az infósokat és a matekosokra mutogatsz, hogy semmivel sem jobbak. Hasonlíts össze két tantervet és nézd meg, hogy melyikbe kell több energiát belefordítani. Egy Család és társadalom (ELTE) vagy egy diszkrét matematikába? (pl) Melyik alapozza meg jobban, hogy elhelyezkedj machine learningben aminek a nagy része matematika? Szerinted egy proginfó-s fog jobban helytállni machine learning-ben vagy egy survey-es? Mindenesetre ha elvégzi a Survey-t és valamire való akkor el tud helyezkedni könnyen, ezt nem tagadom. De ajánlom, hogy menj be az ELTE-re és nézd meg a szocosokat, a munkamoráljukat, az óráikat. Én is az ELTE-re járok, ugyan nem arra a karra, de mindenki szabadon választhatónak az ő tárgyaikat veszik fel, mert 0 energiaráfordítással meg van a tárgy.
2019. dec. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/94 A kérdező kommentje:

Én eredendően nem hasonlítottam össze a szociológiát sem a matekkal sem az infóval, és egyetlen szóval sem állítottam, hogy a szociológia jobb vagy könnyebb lenne, mint ezek. Csak a “mekizés”, “110 nettózás”, “szakmunkás”-ozás hatására pillantottam rá a mérnökinfó tantervére, hogy mire vannak egyesek ilyen nagyra – és ekkor állapítottam meg, hogy például a data science / machine learning területéhez a mérnökinfo egyáltalán nem ad jobb alapot, mint egy szociológia + survey statisztika. (Mindkettőre rá kell tanulni, ez nem kérdés.) És persze a survey statisztikát is elővettem, mert ez valóban kell hozzá. Csak annyit akartam mondani, hogy ANNYIRA nem gagyi a szociológia, amilyen rossz híre van. (Azt, hogy milyen az eltén az oktatás, nem tudom, nem jártam ide. De a rossz hírnévvel mindig együttjár az oktatás elgyengülése sajnos.)


De! Nem szídtam sem a matekot se a mérnökinfót, és egy szóval se mondtam, hogy ezek ne lennének nehezebbek, mint a szociológia.

2019. dec. 29. 12:49
 35/94 A kérdező kommentje:
*jobb vagy nehezebb lenne (jav.)
2019. dec. 29. 12:49
 36/94 anonim ***** válasza:
40%
Már nem azért, de láttad amit írtam a pannon egyetem mérnökinfo tantervéről, vagy szelektíven válogatsz a válaszok között?
2019. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/94 A kérdező kommentje:
De, láttam, és nyugtáztam. Ha azt hiányolod, hogy nem kötöttem bele: nem célom a kötözködés.
2019. dec. 29. 13:22
 38/94 anonim ***** válasza:
23%

ma 13:22


Akkor miért nem tudod feldolgozni végre, hogy egy erősen informatikai és matematikai szakmához a szociológus nem fog tudni érdemben hozzászólni. MSc nem ad annyi pluszt. Jártál egyáltalán egyetemre?

2019. dec. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/94 A kérdező kommentje:

Azért nem tudom “felfogni végre”, mert nincs így. Mint fentebb kifejtettem:


- A szociológusok (különösen a kifejezetten rájuk szabott survey statisztika mesterszakkal) a machine learning pipeline egy nagyon jelentős részét fedik le


- A mérnökinformatikusok valóban tanulnak alapokat, de például az egy félév valszám+statisztika bevezetés maximum bevezetésnek jó, ennél azért sokkal erősebb statisztika kell oda – és hiányzik a curriculumból a pipeline-nak az a fele, amelyet pont a szociológusok fednek le jobban


Tehát azt gondolom, hogy ha kutatásról van szó, akkor egy matematikus phd valóban behozhatatlan előnyben van; a valós gyakorlati munkában meg max. a mítoszok a szintjén vannak előnyben az infósok, a valós tudásuk ugyanúgy esete válogatja, mint a szociológusok esetében.

2019. dec. 29. 15:03
 40/94 anonim ***** válasza:
23%

Felesleges veled vitatkozni. Látszik rajtad, hogy nem jártál még egyetemre. Aki azt hiszi, hogy két félév statisztika egyből machine learning sztárrá teszi, azzal nincs értelme vitatkozni.


Védd be a szociológusokat. Felőlem ne is értsd hogy miért van lenézve. Ettől a tény még tény marad, szarul keresnek, kicsi az igény rájuk. Ha érdekel, nézz felvi.hu statisztikát a szakról, és beszéljenek a tények.

2019. dec. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!