Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért nézik le...

Szerintetek miért nézik le ennyien a szociológia szakot?

Figyelt kérdés

Túl azon, hogy a szak közvetlenül is piacképes (piackutatóként vagy ügynökségeknél vagy nagyobb vállalatoknál), ez adja a legjobb alapot más üzleti funkciókhoz is, például nem hiszem, hogy egy social media menedzsernek van jobb végzettség a szociológiánál.


A szociológusok két olyan dolgot tudnak, amelyek nagyon értékesek az üzleti életben: értenek a fogyasztói magatartáshoz, társadalmi trendekhez; illetve nagyon jók kutatásban és adatfeldolgozásban. A survey statisztika mesterszak (amely direkt nekik lett kitalálva) az egyik legjobb alap a data science, machine learning engineer karrierhez – akik a jelen és a jövő egyik szupersztárjai. A szociológia ezek alapján az egyik legértékesebb szak kellene, hogy legyen.



2019. dec. 23. 17:14
 41/94 A kérdező kommentje:

“ Aki azt hiszi, hogy két félév statisztika egyből machine learning sztárrá teszi”


Bocs de neked tényleg komoly szövegértési és/vagy vitakultúra-problémáid vannak. (Többek között ez szokott lenni amúgy a gyengén képzett informatikusok legnagyobb gyengesége: azt hiszik, ők a fаszаgyerekek, aztán már az előszűrésen elbuknak a felvételi interjún, mivel egy egyszerű kérdést nem tudnak értelmezni, nem tudnak logikusan, civilizáltan érvelni.) Hol állítottam én ilyet?

2019. dec. 29. 17:06
 42/94 anonim ***** válasza:
17%

Te állítod azt, hogy a szociológus képes arra, ami kb. PHD szintű tudást igényel informatika és matematika terén is.


Köszönöm hogy aggódsz a jövőmért, de már majdnem megvan a 10 év ipari tapasztalat mérnökként.

2019. dec. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/94 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy közbe szólok, de egy alapképzéssel senki nem lesz szociológus. És nem is minden egyetemen csak 2 félév stat van szociológia BA-n. Károlin pl. 4 félév, és ott lehet big data elemzői specializációt is választani. Az meg tökéletes belépő survey statra.
2019. dec. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/94 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó erről beszélek, csak 57%-nak nincs semmi rálátása a data science-re, csak ilyen mítoszokból táplálkozik, miszerint phd szintű CS kellene a machine learninghez stb. A valóság nem közhelyekből, hanem valós tudásból épül – én pedig több szociológust is ismerek, akik nagyon profik adatelemzésből.
2019. dec. 29. 17:35
 45/94 anonim ***** válasza:
0%
Egyáltalán te tudod mi az a machine learning?
2019. dec. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/94 anonim ***** válasza:
0%
Írd le nekem mit tudsz róla. Ne csak igen-nem választ. Használhatod a wikit, hátha tanulsz valamit.
2019. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/94 anonim ***** válasza:
17%

Bár belegondolva, felesleges. Megpróbálhatod értelmezni hátha értelmes dolog kerekedik ki belőle. Teljesen világos amúgy, hogy 18-20 év körül lehetsz, mivel egyértelmű, hogy nem jártál még egyetemre. Nem tudod azt, hogy amit ott oktatnak, az semmi. Nem lesz belőled szakember. Arról nem is beszélve, hogy a 4 félév statisztika még mindig nem 13 tárgy, mint ami például a pannonon van ami simán hasznos lehet ilyen témakörben, és a programozás tárgyakat még csak nem is említettem azok közé. De tudom, hogy az se ad elegendő tudást, hogy bármi használható legyen belőled, mert végigmentem mindegyiken jeles átlaggal. Abban is biztos lehetsz, hogy azokba a pozíciókba amikre te gondolsz előbb fognak betenni egy matematikust vagy programtervező matematikust mint egy szociológust, akárhogy kapálózol.


Ha szociológiára akarsz menni, menj. felvi.hu-n nézhetsz statisztikát, szarul fogsz keresni. Nem lesz soha közöd AI-hoz, ezt biztosra veheted. De ha sikerül, írd meg nekem ide majd.

2019. dec. 29. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/94 A kérdező kommentje:
Fel tudnád sorolni ezt a 13 tárgyat?
2019. dec. 29. 18:18
 49/94 anonim ***** válasza:
40%

1. félév:


- Az informatika logikai és algebrai alapjai


- Lineáris algebra


- Matematikai analízis I


- Matematikai alapozó


2. félév:


- Matematikai analízis II.


- Diszkrét matematika


- Adatstruktúrák és algoritmusok I


3. félév:


- Adatbáziskezelő rendszerek I.


4. félév:


- Valószínűségszámítás és matematikai statisztika


- Operációkutatás


- Adatbázis-kezelő rendszerek II.


- Mesterséges intelligencia alapjai


6. félév:


- Gyártásoptimalizálás


Ezek mind hasznosak lehetnek a témakörben, de ezt már írtam egyszer, csak gondolom ami neked nem tetszik azt egy az egyben skipeled.


De machine learninghez tudnod kell például programozni is szóval folytassuk:

programozás alapjai

programozás I.

programozás II.

elemi algoritmusok

korszerű programozási technikák

szoftvertechnológia


És akkor még sokmindenről nem beszéltünk.


Szociológián mi van? Stat 1 (valszeg linalg) és stat 2. Vagy mit gondolsz, a genderelmélet lesz ami megfogja majd a munkáltatót?

2019. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/94 anonim ***** válasza:
52%

Na jó várj, ez mekkora oltás már :D :

felvi.hu szakmatérképnél. Nagy esélyed van elmenni bolti eladónak vele.

[link]

2019. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!