Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért nézik le...

Szerintetek miért nézik le ennyien a szociológia szakot?

Figyelt kérdés

Túl azon, hogy a szak közvetlenül is piacképes (piackutatóként vagy ügynökségeknél vagy nagyobb vállalatoknál), ez adja a legjobb alapot más üzleti funkciókhoz is, például nem hiszem, hogy egy social media menedzsernek van jobb végzettség a szociológiánál.


A szociológusok két olyan dolgot tudnak, amelyek nagyon értékesek az üzleti életben: értenek a fogyasztói magatartáshoz, társadalmi trendekhez; illetve nagyon jók kutatásban és adatfeldolgozásban. A survey statisztika mesterszak (amely direkt nekik lett kitalálva) az egyik legjobb alap a data science, machine learning engineer karrierhez – akik a jelen és a jövő egyik szupersztárjai. A szociológia ezek alapján az egyik legértékesebb szak kellene, hogy legyen.



2019. dec. 23. 17:14
 21/94 anonim ***** válasza:
37%
Ne kamuzz van a bmen infon valszám és linalg. Infós vagyok... Lehet nem linalg néven fut, de szerinted az mi, amikor a matrix műveleteket tanulják? Amúgy meg szoktam járni állásbörzésre standozni és még egyszer nem volt kiírva nálunk ilyen állás és másoknál sem láttam. Nem azért, mert nem dolgozik senki nagy mennyiségű adattal, hanem azért, mert infosokat keresnek ra meg matekosokat. Aztán a végén a marketing osztály eldönti, hogy mi legyen ezzel, fogalmam sincs, hogy ott kinek milyen végzettsége van, az is lehet hogy van koztuk 1 szociologus, de a masik oldalon meg 30 infós kellett.
2019. dec. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/94 A kérdező kommentje:
Nem kamuzok, hol látsz itt lineáris algebrát meg statisztikát? [link]
2019. dec. 26. 18:35
 23/94 A kérdező kommentje:
... márpedig a machine learning 70%-ban haladó statisztika. A data science meg kb. 90%-ban az.
2019. dec. 26. 18:38
 24/94 anonim ***** válasza:
0%
az a baj a szociológusokkal hogy lassan szolgálnak ki
2019. dec. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/94 A kérdező kommentje:

Közben átnéztem még egyszer a curriculumokat – és egyszerűen röhej, hogy az infósok mennyire alulképzettek a data science / machine learning műfajban. Ezt eddig nem is gondoltam át. Teljesen inkompetensek, még alap statisztikát se tanulnak, se kutatási módszertan se semmi. Adat kompetencia nulla. Az, hogy van egy ilyen-olyan adatstruktúrák és algoritmusok óra az szép és jó, de ezt egyrészt egy szociológus ugyanúgy megtanulja amikor akarja — másrészt meg ez csak egy dolog, és messze nem a legfontosabb a data science-ben.


Ezt eddig nem láttam ennyire tisztán, de még egy gazdasági diplomás vagy szociológus + survey statisztikás is 5x jobban felkészült erre, mint egy infós.


Ez persze nem probléma, hiszen teljesen más terület, csak – nem kellene “szakmunkásozni”, mert a data science területén nagyon nem a szociológusok a szakmunkások.

2019. dec. 27. 11:59
 26/94 anonim ***** válasza:
0%
110 netto. Mielőtt tovább képzelegsz, maradjunk ennyiben.
2019. dec. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/94 A kérdező kommentje:
Azok a szociológusok, akikkel én dolgoztam együtt, 400 netto felett kerestek már sok évvel ezelőtt is. :)) Multi piackutatási osztály.
2019. dec. 27. 23:03
 28/94 anonim ***** válasza:
23%

De ha a BME tanterve zavar, amiben biztosíthatlak, hogy van statisztika és linalg is, itt van a pannon mérnökinfoé, csak hogy azt említsem ami téged annyira de annyira érdekel:

1. félév:

- Az informatika logikai és algebrai alapjai

- Lineáris algebra

- Matematikai analízis I

- Matematikai alapozó

2. félév:

- Matematikai analízis II.

- Diszkrét matematika

- Adatstruktúrák és algoritmusok I

3. félév:

- Adatbáziskezelő rendszerek I.

4. félév:

- Valószínűségszámítás és matematikai statisztika

- Operációkutatás

- Adatbázis-kezelő rendszerek II.

- Mesterséges intelligencia alapjai

6. félév:

- Gyártásoptimalizálás


A programtervezőn még több matekos tárgy van.


Habár én a pannonra jártam, de elhiheted, hogy a BME-n nem gyengébb a képzés, mint itt és ott is megtanulják ezeket ugyanúgy.


Szociológus? Tanul egy pici statisztikát. Ennyi.

2019. dec. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/94 anonim ***** válasza:
16%

"Azok a szociológusok, akikkel én dolgoztam együtt, 400 netto felett kerestek már sok évvel ezelőtt is. :)) Multi piackutatási osztály."


Ez egyrészt ritka, másrészt nekik ez a csúcs. Én kezdőfizetésnek nevezem.

2019. dec. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/94 A kérdező kommentje:

Csúcsnak azért nem nevezném. Van egy kolléganőm, akinek van egy kulturális antropológus diplomája (ebben még annyi statisztika sincs, mint a szociológiában), és ezzel az egy papírral keres havi ca. 3500 eurót nettóban...


Másfelől a mérnökinformatikusok élete sem fenékig tejfel. Rossz informatikusokból telített a piac. Lehet, hogy a felső 5% jól keres, de a gyenge informatikusokból tényleg Dunát lehet rekeszteni, miközben Indiában 300 millió még gyengébb informatikus várja, hogy ötöd áron lekódolja ugyanazt. A munkák nagy része irdatlanul unalmas és monoton.

2019. dec. 28. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!