Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek miért nézik le...

Szerintetek miért nézik le ennyien a szociológia szakot?

Figyelt kérdés

Túl azon, hogy a szak közvetlenül is piacképes (piackutatóként vagy ügynökségeknél vagy nagyobb vállalatoknál), ez adja a legjobb alapot más üzleti funkciókhoz is, például nem hiszem, hogy egy social media menedzsernek van jobb végzettség a szociológiánál.


A szociológusok két olyan dolgot tudnak, amelyek nagyon értékesek az üzleti életben: értenek a fogyasztói magatartáshoz, társadalmi trendekhez; illetve nagyon jók kutatásban és adatfeldolgozásban. A survey statisztika mesterszak (amely direkt nekik lett kitalálva) az egyik legjobb alap a data science, machine learning engineer karrierhez – akik a jelen és a jövő egyik szupersztárjai. A szociológia ezek alapján az egyik legértékesebb szak kellene, hogy legyen.



2019. dec. 23. 17:14
 11/94 A kérdező kommentje:
Nem végeztem szociológia szakon, és nem vagyok frusztrált sem. Egyszerűen csak érdekel ez a kérdés.
2019. dec. 25. 07:52
 12/94 anonim ***** válasza:

"Egyszerűen a szociológia szakon nincs annyi matek és info oktatás, hogy abból bármiféle használható legyen végeredményben ilyen téren."

Ezzel egyetértek, ez így van. A szociológia nem is ezért létezik elsôsorban, alapvetôen hibás az a feltevés a kérdezô részérôl, hogy csak ezért van szociológusképzés.

2019. dec. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/94 A kérdező kommentje:

“ alapvetôen hibás az a feltevés a kérdezô részérôl, hogy csak ezért van szociológusképzés“


Nem hibás, hanem NINCS ilyen feltevés a részemről. Komoly gondok vannak, ha ennyire nem mennek a szövegértelmezés és/vagy az alap logikai kapcsolatok.

2019. dec. 26. 09:51
 14/94 anonim ***** válasza:
Jaj ne gyere mar ilyen nagykepu szoveggel.:) Sehol nem irtad, megcsak nem is emlitetted, hogy barmi mas celja is lenne a kepzesnek szerinted, csak ez. Ha szoba sem veszel mast, csak erre fokuszalsz, ez az egyetlen erv mellettuk, hogy jok piackutatasban meg fogyasztoi magatartaselemzesben, akkor miert jossz utana ezzel a sznob szoveggel? Gondolatolvaso meg nem vagyok, biztos az a baj.
2019. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/94 A kérdező kommentje:
A szociológia egy társadalomtudomány, és természetesen van tudományos/deskriptív része is. Ezt azért nem hangsúlyoztam, mert nem erről szólt a kérdés, hanem arról, hogy miért nézik le a szociológia szakot, miközben az üzleti életben értékelhető tudásuk van. Sehol sem állítottam olyat, hogy “csak” ez a tudásuk lenne, és erre a tévedésedre felhívni a figyelmedet nem nagyképű szöveg, csak helyreigazítás.
2019. dec. 26. 11:24
 16/94 anonim ***** válasza:
40%

De hol van az az értékelhető tudás? Az ELTE-n BSC tantervben van kettő stat (abból az egyik gyakorlat csak), nehogy hasra essek már tőle, amikor egy infós/matekos jóval nagyobb háttértudással rendelkezik. A szocosoknak nincs külön matekjuk ami egy machine learninghez elengedhetetlen.... Nem a legbénább szak ez tény, de nehogy már ők szarják a spanyol viaszt mert max 1 évig tanulnak statot, mellé meg kult antrot stb. Ebben a témakörben nem lesz meg a megfelelő háttértudásuk.

[link]

2019. dec. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/94 A kérdező kommentje:
igen ez teljesen jogos, bár a szociológus ismerőseim azért rengeteget SPSS-znek. De én a survey statisztika mesterszakra mutogattam. Ebben van linalg, analízis, valszám, haladó statisztika – teljesen jó egy data science szak elé alapozásnak. [link]
2019. dec. 26. 12:57
 18/94 anonim ***** válasza:
17%
De ha a mesterszakokat nézzük, akkor is előnyben vannak az infósok, egy Survey statisztikával szemben. A szocosok nagyon kevés százalékánál lesz meg az az algoritmikus gondolkodás ami kell ezekhez. Persze, "szakmunkásnak" bárki jó ilyen területről, de nagyobb, felelősségteljesebb pozíciókba akkor is infos/matekos fog kelleni. Nincs meg az a háttértudás. Talán a szociológia is piacképesebb lenne, ha tanítanának már algoritmusokat, adatszerkezeteket, matematikát, modellezést... De jelenleg egy kult. antro nagyobb szerepet kap, mint ezek a BSC-ben:)
2019. dec. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/94 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen “szakmunkásokról” beszélsz. A mérnökinformatikusoknak még lineáris algebrájuk sincs, nemhogy statisztikájuk (ami LOL) (mielőtt kérdeznéd: itt vagyok a BME tantervben). Még az alap szociológusok is fényévnyi előnyben vannak mert van haladó statisztikájuk, tanulnak adatbázis tervezést, statisztikai elemzést. A survey statisztikusok meg elmondhatatlanul nagy előnyben vannak a data science területén, már csak a curriculum alapján is; nem beszélve a domain ismeretről, kutatási módszertanról, adattisztításról – ezek a legfontosabb ismeretek a data science területén. Meg a lineáris algebra és leginkább a haladó statisztika, amiből semmi nincs a mérnökinfón. Javíts ki, ha ez utóbbiban tévednék.
2019. dec. 26. 16:12
 20/94 A kérdező kommentje:
Egyébként nem azt mondom, hogy nem jó az infó vagy matek szak, mert persze, hogy jó; de ugyanúgy rá kell tanulniuk, mint ahogyan a survey statisztikusoknak is. A “szakmunkás”-ozás semmiképpen nem indokolt.
2019. dec. 26. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!