Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi a...

Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?

Figyelt kérdés

Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...

Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".

De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.



2020. júl. 16. 14:12
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/102 anonim ***** válasza:
65%
Fizikamániás,te hangsúlyozod állandóan ugyanazt,nem mi. Állj neki az orvosinak és akkor legyen akkora szád. És ha lehet ne menj az eü közelébe. Old meg otthon a problémáidat. Vagy menj a fizikás ismerőseidhez. Hiszen ők úgy is magasabb IQ-val rendelkeznek. Gyors átnézik a kórtant,a gyógyszit és még pár tárgyat és már mehet is a problémamegoldás.
2020. okt. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/102 anonim ***** válasza:
30%

Ez az "elég sok orvosist ismerek, meg elég sok fizikást ismerek" még mindig egy elég gyenge érv. Én legalább az egyiket végzem, te egyiket se ezek szerint. Full releváns a véleményed.

Utoljára leírom: csak azért mert a fizika (legalábbis szerinted) nehezebben megfogható vagy absztrakt, még nem lett nehezebb bármilyen szaknál. Én is tudok ám ilyenekkel dobálózni, hogy akkor végezd el, és társai. Gyorsba egy fizika szakot aztán egy orvosit, aztán kíváncsian várjuk, hogy melyik volt nehezebb.

2020. okt. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/102 anonim ***** válasza:
16%
Először is a fizika nem szerintem nehezebben felfogható, hanem tényleg az. Én nem azért nem megyek a másikra, mert ne mehetne, hanem nincs kedvem. Viszont tippelek, közületek 100 ból 2 menne át mondjuk kvantummechanikából TTK-n. A fizika nem csak szerintem a leglogikusabb, hanem az is. Szerintem a ti érvetek gyenge, hogy van emeltetek belőle, ami egy hatalmas vicc, aki ezzel jön, nem ért ahhoz, hogy mikor is keményedik az anyag. Az orvosi is nehéz, csak nem a logika miatt, mondom átlagosabb eszű is elvégzi ha elhivatott. Fizikán zsenik is kibuknak. Hogyha megkérdőjelezitek, hogy mihez kell több logika, akkor ti nem értetek hozzá. Ha nem lenne igazam, az orvosiról is kibukna az, aki nem zseni. De nem bukik ki.
2020. okt. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/102 anonim ***** válasza:
0%
Akkor egy gyors kérdés: szerintetek mihez kell több IQ? Kórtan vs kvantummechanika? Ez csak 1 kérdés.
2020. okt. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/102 A kérdező kommentje:

Én sem értek egyet a fizikás legtöbb válaszával, de szerintem (aztán lehet hogy tévedek), az teljesen egyértelmű, hogy a kvantummechanika igényel magasabb IQ szintet...

Miért pont a kórtannal hasonlítanád össze egyébként?


Amúgy fizikás válaszoló, attól még hogy (ha) a fizika szakhoz magasabb IQ kell mint az orvosihoz, miért gondolod hogy az orvosin tanulók nagy részének nem lehet olyan magas, vagy annál is magasabb IQ szintjük?


Abból indulsz ki, hogyha az lenne, akkor biztos fizikát tanulnának?

Mert ez butaság.

2020. okt. 1. 13:06
 96/102 anonim ***** válasza:
16%
A fizika szakhoz nem (ha) kell magasabb IQ, hanem tényleg magasabb kell. Azért írtam kórtant, mert azt valaki írta, kvantummechanikát meg azért, mert azt tudtam eddig is. Nyilvánvaló, hogy a kvantummechanikához több IQ kell, ez nem személyes vélemény. Nem abból indulok ki, hogy ha magasabb IQ ja lenne, akkor fizikás lenne. Orvosisok közül is biztos vannak olyan zsenik, mint pár fizikás, viszont az átlag orvosis a szakát elvégzi kevesebb logikával is, mint a fizikás. Biztos sok orvosis lenne olyan matekos, mint a fizika szakosok, de TTK-n vannak a legmagasabb IQ-val rendelkezők, ott kb mindenki zseni aki elvégzi, orvosin nem. Nyilván nem azért okosabbak, mert fizikások. Ilyet nem mondtam sose. Viszont továbbra is tartom azt, hogy az eddigi válaszolókat akik szerint nekik kell a fizika, meghúznák fizika szakon akkor is, ha tanulnának.
2020. okt. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/102 anonim ***** válasza:
0%
Hogyha pedig valakiben felmerülne a kérdés, hogy honnan tudom, hogy nem menne nekik, ugyanonnan tudom ahonnan azt, hogy a bölcsészek 90% nak se menne a villamosmérnöki matek.
2020. okt. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/102 anonim ***** válasza:
74%
Köszönjük szépen, hogy megint mindenből elmondtad ugyanazt, mint eddig.
2020. okt. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/102 anonim ***** válasza:
62%

Igen, mert azóta se sikerült válaszolnotok rá.


melyik tanulhatóbb? A: gyógyszertan. B: kvantummechanika. Melyikek fogja fel előbb egy átlagos eszű ember?

2020. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/102 anonim ***** válasza:
15%
Kvantummechanikát. Egyértelmű.
2020. okt. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!