Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi a...

Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?

Figyelt kérdés

Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...

Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".

De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.



2020. júl. 16. 14:12
 61/102 A kérdező kommentje:

Szerintem abban lehet valami, hogy az univerzum működése monumentálisabb mint egy emberé... Azt TELJESEN megérteni, nagyobb feladat, mint az emberi testet, illetve életeket menteni.

Az ember csak egy porszem azokhoz képest amit egy fizikus igyekszik megérteni.

Meg sokkal több a nyitott kérdés a fizikában...


Szerintem ebből jöhet a fizikás válaszolónak ez az álláspontja, de nyílván egy átlag fizikus nem olyan okos mint a világhírű kiválósságok, meg Ők sem tudják mind azt amit fentebb soroltam.


De én tudok azonosulni ezzel a már már vallásos hozzáállással a fizikához.

Ahogy mindennek a létezését és keletkezését próbálják folyamatosan kutatni.

Meg a nanoszkopikus jelenségek megértése például tényleg akkora feladat, hogy a legokosabb emberek kellenek hozzá, egy sima zseni már nem is elég...

Legalábbis a legendák szerint, aztán nem tom.

De ez a fizikának szerintem egy extrémebb ága.

Ha már orvosokkal akarjuk összehasonlítani a fizikusokat és a szellemi képességeiket, akkor érdemesebb egy gyakrabban előforduló réteget vizsgálni, például a biofizikusokat, orvosi fizikusokat és olyan szakorvosokat akik viszonylag hasonló területen tevékenykednek, még ha merőben el is tér, az amit csinálnak.


De amúgy szerintem minden összehasonlításnál először a közös pontokat kell vizsgálni, majd azok hiánya is fontos lehet.

2020. szept. 28. 19:42
 62/102 anonim ***** válasza:
66%

Akkor vágj bele az orvosiba,utána beszélgetünk erről.

Várj,inkább nyugodtan hajts végre egy szívátültetést és egy csontvelő transzplantációt.

Légyszi írd majd le,hogy hogyan ment. ;)

2020. szept. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/102 anonim ***** válasza:
0%

"Akinek itt gáz érvei vannak, az te vagy haver. Megértettük elsőre is, szerinted a fizika a numero uno. Szerintem meg nem. Na bumm."


Csakhogy én meg is tudtam érvelni, hogy mihez kell több logika és mihez nem. Semmi nem létezik az orvosin, amihez kéne annyi logika, mint a fizikához (szak). Annyira elméleti, elvont, érthetetlen, hogy nem létezik magyar képzés, ami olyan erős. Mellesleg nem azt mondtam, hogy csak tanulni kell, viszont kevesebbre mennél csak tanulással TTK-n. Mellesleg nekem semmi kedvem orvosin szívni, nem azért nem megyek, mert kizárt, hogy el tudnám végezni. A természettudományi szakoknál van a csúcs, ez nem az én magánvéleményem ez az igazság. Mellesleg leírtam, hogy hova járok, olvasgass csak vissza. Miért nem kémia? Nem azt tanulom. xD

2020. szept. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/102 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hányadik válasz, biztos mindenki tudja, kinek szól, de barátom itt nem az orvostanhallgatók voltak a bunkók, hanem te, de nagyon. Csak nem akartam 25 válasszal előbb leírni, hogy bunkó vagy, mert mégsem sértegetek mást, de úgy látszik, neked bem volt para. Erősen kisebbségi komplexusod van, a válaszaidból ítélve, holott senki nem volt támadó.., Beleléptek a bögyödbe? Miért is? Mivel is? Állj már le, legyél szíves. Ide senki nem azért jön, hogy paraszt legyen, se te, se én. Ehhez tartsd magad... én is ehhez fogom
2020. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/102 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem neked nincs életed,csak annyi,hogy beszólj másoknak. Ide jössz levezetni a feszkót. Nem szeretnék személyeskedni,de a vak is látja,hogy problémáid vannak.
2020. szept. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/102 anonim ***** válasza:
23%
Bla bla bla. Nem voltak támadók, csak amit leírtak az nem volt valami okos dolog. Van aki 1 napig nem értette, hogyha valaki emelten fizikázig, az messze van a jó fizikástól, ha egyetemi szakosat nézzük alapnak. Most hogyha ezt nem érti meg valaki 1 nap alatt, az a tényemet támasztja alá, mondjuk nem is kell alátámasztani. Vagy, hogy az orvosis matek is messze van a TTK matektól. Ezt se értette valaki 1 napig.
2020. szept. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/102 anonim ***** válasza:
65%
De mondd már meg nekem, legyél olyan kedves, ki mondta, hogy a matek nehezebb orvosin, mint matek szakon? Ki mondta, hogy nehezebb orvosin a fizika, mint fizika szakon? Te mondasz folyton olyanokat, hogy az orvosin minden könnyebb, mint itt-ott. Az egyik legkomplexebb tudomány egyike. Miért? Pont azért, mert minden keveredik benne egy kicsit. Senki nem állítja, hogy a hőn szeretett fizikád orvosin nehezebb! De, ne is legyen! Én ORVOS leszek, NEEM fizikus.
2020. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/102 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjad utolsó,nem éri meg.
2020. szept. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/102 anonim ***** válasza:
8%
Hogyha minde keveredik az azt jelenti, hogy semmit se lehet maximális hatásfokon kapni ergo a legnagyobb nehézség nem jöhet el=nem lehet nehezebb. Mellesleg én se állítottam soha, hogy egy orvos nem érthet a fizikához. Pedig ezzel vádoltatok. Mondtam én ilyet? Nem. Mellesleg ha nem éri meg velem vitázni, akkor miért teszitek ennyi ideje? Fogós kérdés, logikus lányok/fiúk válaszát várom!
2020. szept. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/102 anonim ***** válasza:
31%
Mert idegesítenek az idióták.
2020. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!