Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi a...

Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?

Figyelt kérdés

Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...

Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".

De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.



2020. júl. 16. 14:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/102 anonim ***** válasza:
80%

Én vagyok az az orvosis, aki válaszolgatott, és gondoltam felnézek, hátha van valami egyéb válasz.

Kedves utolsó, nekem tökéletesen ez jött le, csak nem akartam bizonygatni, hogy az orvosi mindenáron nehezebb. De én is úgy érzékeltem, hogy mintha hülyének nézne engem is, és az összes orvostanhallgatót, akik ész nélkül magoknak.. :D

2020. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/102 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#11. Tehát akkor Te úgy gondolod, hogy az orvosi a nehezebb?

Ha ez így van, akkor miért nem írtad ezt eddig le ilyen nyíltan és konkrétan?

2020. júl. 19. 22:49
 13/102 anonim ***** válasza:
56%
Kicsit félréetettél, a “nem akartam bizonygatni mindenáron, hogy az orvosi nehezebb” alatt azt értem, hogy inkább ráhagytam már arra a válaszolóra, aki viszont folyamatosan azt akarta bizonygatni, hogy az építészmérnöki nehezebb, mert ahhoz több logika kell, ergo okosabbnak kell lenni. De mivel én mindig is csak orvosira jártam, és fogalmam sincs, hogy egyáltalán mi van építészmérnökin, ezért nem tudom. Annyit viszont igen, hogy az orvosi igenis nehéz, és ha van is olyan nehéz az építészmérnöki, akkor sem nehezebb, max másképp nehéz.
2020. júl. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/102 anonim ***** válasza:
72%
Több az anyag orvosin,mint bármelyik mérnökin.Felejtsük már el,hogy kevés logikával el lehet végezni ezt a szakot. Képtelenség.
2020. júl. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/102 anonim ***** válasza:
87%
Tény, hogy rengeteget kell tanulni a fenekeden, de egy segghülye ember nem végzi el, sőt be se kerül a ponthatár és a követelmény miatt.
2020. júl. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/102 anonim ***** válasza:
71%

Én orvosit végeztem, a mérnökit szerintem nem tudtam volna. Nincs meg az a rajztehetségem, sem tájékozódási képességem, térérzékelésem. Az elméleti részét szorgalommal, odafigyeléssel talán meg tudnám tanulni, ha érdekelne, de a gyakorlati részét szerintem nem.

Oda úgy gondolom, nem elég a logika és a tanulási képesség, hanem kellenek egyéb készségek is, amik nem feltétlenül vannak meg valakiben akkor sem, ha van tanulási készsége és logikája, ami egy orvosihoz kell.

Orvosiban meg a sebészet olyan, amihez kell egyfajta plusz a tudáson és gondolkodáson kívül (valamilyen fokú kézügyesség, amit van, aki ha megszakad, sem tud kifejleszteni.)

Ez alapján nekem szubjektíven a mérnöki nehezebb lenne. De másnak meg lehet, hogy fordítva. Sőt, szinte biztos. A reál beállítottságúak sem egyformák.

2020. júl. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/102 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, azt viszont hozzáfűzném, hogy az orvosi egyáltalán nem csak magolás, ahogy itt valaki finoman sugallja. A sok magolás van nem egyenlő azzal, hogy csak magolás van. Sőt...megértés nélkül pont ezért lehetetlen elvégezni, mert ha valaki csak magolni akar, beleszakad. Az anatómia latin kifejezései csak egy dolog...de az élettan, kórélettan, a sok kémia, a molekuláris sejtbiológia, a patológia, hogy egy-egy betegség hogyan alakul ki, hogyan hat eltérő szervekre, és ezek összefüggéseiben a test egészére, nos, ezeket nem lehet csak úgy agyatlanul bemagolni. Érteni is kell. Nem középiskolás biosz magolás, a legkevésbé sem.

Nem értem, miért jelent ki valaki magabiztossággal ilyet, aki egy napot sem töltött orvosi képzésben.

2020. júl. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/102 anonim ***** válasza:
24%
Én nem nézem hülyének az orvoshallgatókat csak van orvos a családban, mérnök is van a családban és látom, hogy ki gondolkozik értelmesebben. mellesleg leírtam világosan, hogy szerintem az orvosi az nem csak magolás, hanem több a magolás benne mint a mérnökiben. Szóval nem mondtam, hogy csak magolással el lehet végezni, még azt se mondtam, hogy semmi ész nem kell hozzá csak annyit, hogy többet el lehet érni csak magolással. Mit nem ért meg ezen az orvoshallgató? nem mondtam, hogy ész nélkül magolnak csak azt, hogy többet. Végignéztem egy építész egyetemi diplomájához vezető utat, orvos ismerősöm is van (rokon) szóval ha neked nem jön le, mikor leírtam, hogy nekik is kell ész csak többet kell magolni akkor hogy vettek fel az egyetemre? Dehogy nézek én le valakit aki orvosira megy. A mérnökök is magolnak de orvosin csak magolással többet el lehet érni. remélem már sikerült az orvoshallgatónak is megérteni. Én nem nézem le az orvosi képzést az egyik legtöbbre tartom az összes közül! Aki meg azt írta, hogy van mérnök ismerőse hát nekem a fél gimis osztályom mérnök lett nekem is van mérnök ismerősöm elég sok. És a legokosabbak mentek mérnöknek a legjobb logikával. Orvosnak másféle ember kell oda is kell logika a magolás mellé de inkább több magolás mint mérnökként de nem nézem le az biztos! remélem érthető!
2020. júl. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/102 anonim ***** válasza:
24%
Utolsó vagyok. Eszembe jutott ez a régi kérdés, kicsit aktuális nekem ma. Nem arra gondoltam, hogy az orvosi csak magolás, viszont ha összevetjük a fizika szakkal, akkor ahhoz képest szerintem könnyű. Az építésznél még talán nehezebb, viszont a fizika szaknál könnyebb. Az én orvosis ismerőseim nagyon sokat szívtak és okosnak is okosak, viszont fizika szakon tuti elvesznének. Ha így mindent egybe veszünk, az orvosi a második, vagy a harmadik legnehezebb nálam. a Fizika szak mindent visz, mert azt sokszor az se érti, aki azt hitte, hogy ő nagyon okos.
2020. szept. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/102 anonim ***** válasza:
76%

Most visszajöttél elmondani ugyanazt, bizonygatni, hogy igenis van, ami nehezebb, mint az orvosi. Azt azért hozzátenném a fizikás példádhoz, hogy a fizika szak 3 év, az orvosi meg 6, utána meg menj el rezidensnek, ami 3-6 év, vagy ha nem, akkor elhelyezkedhetsz elméleti intézetben oktatni, amihez meg PhD nem árt, 4 év. Azért az idő nagyon nem mindegy! Mire én diplomázok, valószínűleg az összes, egyetemre jelentkezett valaha volt gimis osztálytársaim már diplomás ember lesz.


(Egy kérdés: ha a fizika szak annyival nehezebb, mint az orvosi, akkor azoknak, akiknek nem sikerült az orvosi, jellemzően miért mennek el biológia-fizika/kémia szakos tanárnak?? Jó, mondhatod, hogy fizikus - fizikatanár nem ugyanaz, de ugyanazt tanulják, csak a fizikus nem tanul pedagógiát)


Másodéves orvosis, ugyanaz, aki eddig is válaszolt..

2020. szept. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!