Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi a...

Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?

Figyelt kérdés

Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...

Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".

De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.



2020. júl. 16. 14:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/102 anonim ***** válasza:
20%
Igen, csak a fizika után van MSC is. Tehát az nem csak 6 félév. Az egyetem utáni lét, meg nem az egyetem szívása. Az orvosi tananyagával több lehet a szívás, viszont hogyha egy ember extrém szorgalmas, kb átlag ésszel is elvégzi. A fizika szakon zsenik is hullanak. Azok a tanárok nem tanítóképzősök voltak inkább? Az orvos ismerősökön nem látni azt a zsenialitást, mint egy TTK-n végzetten, inkább egy okos és elhivatott, szorgalmas ember.
2020. szept. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/102 anonim ***** válasza:
25%

Egyébként látszik, hogy fogalmad sincs az orvostudományról. Olyan hihetetlenül bonyolult tud lenni, hogy el sem tudod képzelni. De látom, akármit írok, van rá egy egyáltalán nem releváns ellenpéldát, úgyhogy azt hiszem, nekem ennyi elég is volt.


("egyetem utáni lét nem az egyetem szívása" --> nyugodtan hozzászámolhatod, mert a PhD vagy rezidensi képzés nélkül konkrétan nem helyezkedsz el orvosként sehol)


(Tanítók között nincs biológia-fizika/kémia szakos, meg egyáltalán, aki a biológiát, kémiát, fizikát szereti, és pedagógia irányába orientálódna, miért menne tanítónak? Hogy elsőben nyelvtant tanítson? Teljesen irreális.)

2020. szept. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/102 anonim ***** válasza:
62%
Akkor mutasd meg azt, ami nehezebb a fizika szaknál. Várom.
2020. szept. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/102 anonim ***** válasza:
0%
Nehéz ott sok minden, viszont te se gondolod, hogy annyi logika kell oda, mint a fizikához, vagy igen?
2020. szept. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/102 anonim ***** válasza:
56%

Mivel nem járok mindkettőre, ezért fogalmam sincs. De legalább az egyiket ismerem, és van róla fogalmam, viszont gyanítom, neked egyikről sincs személyes tapasztalatod, ezért az, hogy random, általad “felmért” (ismerősöm ilyen-olyan, ez-az) dolgokat tényként állítasz be, több, mint helytelen..


De többet tényleg nem válaszolok.

2020. szept. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/102 anonim ***** válasza:
29%
A fizikáról több tapasztalatom van, mint neked, orvosira mondjuk tényleg csak ismerősök alapján gondolok. Viszont a fizika szak logikája mindennél erősebb. Aki szerint van bármi, ami vetekszik a természettudomány logikai szintjével, az nem ért hozzá. Nem kell orvosira járnom, hogy tudjam, hogy a fizika mindennél több logikát igényel.
2020. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/102 anonim ***** válasza:
0%

Na jó, erre még válaszolnom kell. Mit beszélsz te természettudományról, nekem ne lenne róla semmi fogalmam? Tudod egyáltalán mi az, hogy orvostudomány? Biológia, fizika, kémia és matek keverve, kisebb-nagyobb mértékben. Ja, és ezt imádom a fizikásokban: a fizika NEM egyenlő a természettudománnyal, bármennyire is sok dolognak az alapja.. De a válaszodból kiderül, hogy fizika szakra sem jársz, magyarul ahhoz sincs közöd. Ilyen alapon meg nekem akkor több közöm van a fizikához: 3 évig tanultam gimiben, majd 2 szemeszteren keresztül biofizikaként egyetemen, szigorlattal zárva. Egyébként nézd meg a válaszaid pontozását, és gondolkozz el rajta kicsit.


Na szia, mert már nem csak téged, hanem magamat is kellemetlennek kezdem érezni.

2020. szept. 28. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/102 anonim ***** válasza:
15%
Akkor rosszul szűrtél le valamit, ttk-s vok. Szerinted az orvosisok hány % értené meg a fizika szak anyagát? Komolyan kérdezem. Mondj valamit, hány orvosis értené meg? Ha nincs igazam, akkor szerinted egy orvisis megértené? Semmilyen más szakon nincs olyan elvont, elméleti, érthetetlen anyag, mint a fizikán és a matekon. Az orvostudomány matekja és fizikája nagyon gyenge a fizika szakéhoz képest. Szerintem az nem ért hozzá, aki szerint a fizika logikáját bármi is veri. Mellesleg elég szépen válaszolgatsz még. :D
2020. szept. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/102 anonim ***** válasza:
22%
A természettudományi karon a LEGnhezebb a természettudományok oktatása ezért hívják természettudományi karnak. Van fizika máshol is, csak sehol se olyan nehéz. Matek is van mérnököknek, mégse olyan nehéz. Hogyha az orvosi természettudományok keverése, azokat pedig TTK-n oktatják a leg leg magasabb szinten akkor a TTK hoz kell a több természettudományos logika. Valami ellenvetés?
2020. szept. 28. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/102 anonim ***** válasza:
100%

Én oktatóm szavait idézve annyit mondanék, hogy az orvostudomány a legkomplexebb természettudomány.

Egyébként az én párom matek-fizika tanári szakon végzett és mindennap elámul azon, mikor látja, hogy mit tanulok. Ez nyilván semmit sem mond az ég világon, pont úgy, mint a te válaszaid.

Abban igazad van, hogy átlag képességgel el lehet végezni ha nagyon szorgalmas vagy. Csak hogy szerintem pont ezért nehéz :) Kitörölheted a hátsó részes azzal, hogy szerencsés vagy és fotografikus memóriával születtél, itt vért kell izzadni és ki kell tartani.

Te feltételezed, hogy nem értenénk a fizikát. Azt ugye tudod hogy a felvételihez emelt fizikát is lehet vinni illetve, hogy az egyetemen is van 2 félév orvosi biofizika?


(III. éves orvosis)


Ja, és a kisebbségi komplexusoddal sürgősen kezdeni kellene valamit.

2020. szept. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!