Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi a...

Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?

Figyelt kérdés

Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...

Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".

De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.



2020. júl. 16. 14:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/102 anonim ***** válasza:
17%

"Nyilván nem, mint ahogy TTK-n más tárgy nem olyan erős mint nálunk"


Igen, csakhogy az orvosi könnyebben tanulható, mint a TTK. A TTK-s minden fizikát megértene hogyha akarná. A fizika szak kvantummechanikáját szerintetek megértené az, aki a gimis emelttel jön, ami semmi a TTK hoz? Az nem szubjektív, hogy melyiket lenne képes több ember megtanulni, az egyértelmű, az orvosit. A fizika annyira elméleti, elvont, matekos, hogy azt az emelt 100% se biztosan érti, ami ugye nektek is van? (emelt)

2020. szept. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/102 anonim ***** válasza:
17%

(Barátom, te írtad konkrétan, hogy “mit gondolunk, hány orvosis értené meg a fizikát”


Nem az én szövegértésem szar, hanem te vagy idióta.)


A fizika szak kavntummechanikáját. Szerinted 100 ból mennyi? Szerintem 2.

2020. szept. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/102 anonim ***** válasza:
71%

Te amúgy orvosira jártál, hogy azt állítod sokkal könyebb az orvosis fizika, mint a TTK fizika? A szak közelében se jártál még, akkor milyen jogon alkotsz véleményt? Mellesleg én nem tudom mennyire lehet nehéz a TTK fizika, mert nem jártam arra a szakra, de a volt bifiz tanárunk rendszeresen kifejezte, hogy hozzánk, orvosisokhoz sokkal jobban szeret járni tanítani, mert értelmesebbek vagyunk, mint a TTK-s diákjai és mélyebben bele tudunk menni az anyagba. Na most ezt mindenki értelmezze úgy, ahogy akarja, én nem vontam le belőle azt, hogy könyebb lenne az adott szak, de mindenesetre érdekes aspektus.

Ez volt az egyik. A másik meg, ha egy szakon belül jobban kell tudni a matekot vagy fizikát, akkor automatikusan az lesz a nehezebb? Mert mondjuk tegyük fel, TTK-n jobban kell tudni ezeket. Na, orvosin meg az anatot, a patoszt, a biokémiát, a gyógyszertant, illetve nem árt, ha nem ájulsz ki a boncteremből, nem mész világgá, ha igazságügyön akasztott hullát boncoltok, és nem hányod el magad, ha Marika néni székletében keresed az okkult vérzést. Miért ne képezhetné a képzés nehézségének alapját, hogy az milyen lelki megrázkódtatással jár vagy hogy mennyi gyomor kell hozzá? Miért a fizika lett itt az alap? Mert ott gondolkozni kell? Mert a haldokló ember felett nem kell ugye? Végülis csak 4-5 különböző szervrendszer szállhat el egyszerre, és akkor találd ki, hogy melyik igen, melyik nem, de gyorsan, mert amúgy nincs valami jól a delikvens, és akkor még valami adekvát terápiát is találj ki.

Full felesleges összehasonlítani, hogy akkor melyik a nehezebb, meg amúgy a kérdezővel ellentétben én úgy látom, hogy kb nem is lehetséges. Tök mást csinál egy fizikus, egy mérnök, egy orvos, egy jogász, és mindenkinek más miatt fontos a munkája és más miatt fontos a képzése. Szép is lenne, ha orvosin még bolygófizikát meg tudja tököm még mit is tanitanának, lassan már ott tartunk hogy a CT-t is én szerelem meg ha elromlik, akkora az elvárás felénk.

2020. szept. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/102 anonim ***** válasza:
14%
Onnan tudom, hogy az a szak a fizikáról szól. Pszichológiára se jártam, akkor nem tudhatom, hogy ott könnyebb a matek, mint matek szakon? ne nevettess. Marika néni székletében annyi a nehéz, hogy ne hányd el magad, oda nem kell logikai szint, csak arra való alkalmasság. Az orvosira inkább kell arra való alkalmasság, a fizikához egyszerre kell alkalmasság és logika is. Logikai szinten a matek és a fizika nyer. Az orvosi lehet nehezebb ilyen olyan dolgokban, viszont logikában nem. És nálam azért a logika a fő mérce, mert az nem olyan dolog, ami tanulható egy szint felett. A haldoklón segíteni stressz helyzet. A CT szerelése se nagy logikai képesség a fizikához képest, szimplán egy már már felelsleges elvárás felétek akkor.
2020. szept. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/102 anonim ***** válasza:
17%
Az a tanár azért mondta, mert ti másfélék vagytok, mint a ttk-s kockák. Nem fizikában vagytok értelmesebbek, hanem kellemesebb társaság. Nem kell fizikára járnod, az a legnehezebb fizikában, ha biológiában lenne a legnehezebb, az lenne a neve. A szakok nevét eltudod olvasni ugye? Akkor elmondom neked, hogy milyen nehéz. A legnehezebb.
2020. szept. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/102 anonim ***** válasza:
29%
Folyamatosan lepontoztok, holott azt se értitek, hogy a fizika szak aminek a neve is fizika, nehezebb fizika oktatást ad. A matek szak meg nehezebb matek oktatást ad. A mérnökinfó meg nehezebb infósat. A neveket értelmezzük pls.
2020. szept. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/102 anonim ***** válasza:
76%

Igen, azt ad, de ettől nem lett automatikusan azt állítani, hogy akkor az nehezebb szak. Nem tudom neked másképp elmagyarázni, elmutogatni, közhírré tenni, hogy az orvosihoz legalább annyi logika kell, mint a fizikához, csak másféle, ezért is lehetetlen összehasonlítani. Egy szak nehézsége nem ebben merül ki.

De szerintem én itt ezt lezártam, mindenbe mindent bele tudsz vagy inkább csak bele akarsz magyarázni. Így nem lehet normális vitát folytatni.

2020. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/102 A kérdező kommentje:

“ Te amúgy orvosira jártál, hogy azt állítod sokkal könyebb az orvosis fizika, mint a TTK fizika? “


Hát ez valóban egy merész állítás és nem biztos, hogy megfelelően alá lett támasztva... De ez egy hülye érv, hogy oda járt e vagy sem.


“ Mellesleg én nem tudom mennyire lehet nehéz a TTK fizika, mert nem jártam arra a szakra “


Szóval akkor szerinted azt sem lehet kijelenteni, hogy a könyvtáros szak az könnyebb mint az orvosi?


Mert ha igen, ha csak az összehasonlítási alap számít és Te csak orvosira jártál, akkor miért bizonygatod az orvosiról hogy nehéz?


Ezek alapján, ha a Te érveidet vesszük figyelembe akkor lehet, hogy az orvosi a legkönnyebb szak...


Én amúgy nem jártam még oda, de merem feltételezni hogy az egyik legnehezebb szak, mert rengeteg jelből erre lehet következtetni.


Ha analizálom a rendelkezésemre álló infókat pl.

2020. szept. 28. 12:25
 49/102 anonim ***** válasza:
100%

Lehet volt már a válaszok között, de a kérdező illetve a válaszoló, aki a fizika mellett tette le voksát, milyen szakot végeztek?

(Vagy jártak egyáltalán felsőoktatásba?)

2020. szept. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/102 anonim ***** válasza:
100%

Az emelt fizikás dologra reflektálva...

Említve lett, hogy a 100%-os emelt fizikából közül hányan értenék a TTK fizikát.

Nos, valószínűleg azok, akik bent maradnak egyetemen?! Nem született senki úgy hogy egyetemi fizikát tol a babaágyba.

Akik abból érettsègiztek, vagy lehet nem is érettségiztek belőle, csak fizika szakra mentek, azok tudni fogják. Nem 2 ember végzi el a fizika szakot a százból. Tény, hogy baromi kevesen, de ez szerintem főleg azért van mert ebben a csodás országban nem nagyon van szükség az értelmiségre, sajnos nincsenek megbecsülve.

2020. szept. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!