Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Építészmérnöki vagy orvosi a...

Építészmérnöki vagy orvosi a nehezebb szak?

Figyelt kérdés

Ez nem szubjektív, mielőtt valaki írná...

Nyílván, ha szélsőségekben gondolkodunk, mint hogy egy totál humán beállítottságú, diszkalkuliásnak mindkettő nehéz, míg egy 140-es IQ-s antiszociális személyiségzavarosnak meg könnyű, akkor nyílván megállja a helyét ez az "érv".

De sima, átlagos, nem szélsőségesen, de inkább reál beállítottságú emberekben gondolkodjunk.



2020. júl. 16. 14:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/102 anonim ***** válasza:
89%

Ne röhögtess azzal,hogy orvosihoz nem kell mély fizika tudás. Most kezdtem el tanulni az EKG elemzését. Szerinted az abból áll,hogy megnézem mit ír ki a gép és felállítok egy diagnózist? Van róla fogalmad,hogy tiszta matek/fizika?

Egy másik harmadéves orvostanhallgató

2020. szept. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/102 A kérdező kommentje:

Van ugye például radiológus szakorvos, hogy valaki az lehessen gondolom rengeteg rengeteg fizika kell, és ennek alapjait már az egyetemen is lefektetik, ahogy az ÖSSZES szakorvos képzésnek...

Emiatt nagyon nehéz az egyetem.


Mondjuk fizikusból is van orvosi fizikus, neki is kell sok biológiát tanulni, meg anatómiát, de azért nem annyit mint egy orvosnak...


Viszont azért semmilyen orvosnak sem, soha nem kell annyi fizikát tanulni, mint egy fizikusnak. Ez elég egyértelmű...


De a fizika az talán még tágabb fogalom mint az orvostudomány.

Úgy értem, az orvosból lehet mindenféle szakorvos meg kutató...

Nagyon sokoldalú, de az első 6 év mindenre felkészít, akár mi is leszel végül orvosként, valamennyire tanultad az első 6 évben, egyetemen.

A fizika más, eleve amúgy nem tértünk ki arra, hogy elméleti vagy gyakorlati fizika, de mindkettőből annyi féle van és szinte gyökeresen eltérnek egymástól. Orvosi fizika, biofizika, nukleáris fizika, atomfizika (ez kettő külön), akkor ezeknek a magyar nevét teljesen nem tudom, de “bolygó fizika”, “éghajlat fizika”, “tenger fizika”, geofizika, asztrofizika... És akkor még ezeken belül is vannak külön szakterületek. Például egy szuper galaktikus asztrofizikus tudása nagyban eltér egy másfajta asztrofizikus tudásától, pedig még MSc-re is járhattak ugyanoda.


Szerintem nem fair a fizika esetében kizárólag a BSc-t venni alapul, főleg egy olyan összehasonlításban, ahol szándékosan belevették az orvosi 6 egyetemi évén túl, az X év szakorvossá válást is...

A 6 évet, a BSc + MSc kombóval korrekt összehasonlítani, míg a PhD-t a PhD-val, de utóbbinál semmi értelme különbséget tenni, egyik képzés esetében sem.


Azért nehéz az összehasonlítás, mert az orvostudomány, a rengeteg elmélet ellenére, egy alkalmazott természettudomány, a fizika viszont nem, még az alkalmazott fizika sem, mert az alapjai nem azok... Hanem “sima” természettudomány. Ezeken túl, a fizika kevésbé konkrét, sokkal képlékenyebb.

Talán azt lehet mondani, hogy elvontabb gondolkodást igényel általában egy elméleti, vagy asztrofizikus mindennapi munkája mint egy klinikai szakorvosé...

De ha egy kutatató orvost veszünk alapul, akkor már ez sem valószínű, hogy így van.


Szerintem az építészmérnökit könnyebb összehasonlítani az orvosival, akár eldönteni hogy melyik a nehezebb általában.


Furcsállom, hogy az építészmérnöki komplexitásávával, vagy valamilyen tananyaggal még nem jött senki.

2020. szept. 28. 10:13
 33/102 anonim ***** válasza:
29%
Azért orvoshallgatókhoz képest elég bunkók vagytok és a szövegértésetek is gáz. Akkor elmondom újra, hogy mit nem értettetek meg. Figyeljetek rám. Nem azt mondtam, hogy az orvosis nem ért a fizikához, hanem hogy a TTK FIZIKA szak szintű fizikához nem. Persze, sok szakon van fizika. Az emelt gimis fizika egy nagy semmi a fizika szak fizikájához képest. Sőt, konkrétan a többi szak fizikája és matekja is semmi az esetek 99% ban. Semmilyen emelt fizika és semmilyen más szak fizikája nem olyan nehéz. Gazdasági szakokon is van pl matek. Tudod te, hogy egy gazdaságis ötös matek fizika szakon hányas lenne? Azonnali bukó. Ilyen az összehasonlítás. Emelt fizikával jössz. Vicc. Emelt 100% os fizikával is lazán kilehet innen bukni. Tehát ti beleestetek abba a hibába, hogy más szak fizikáját és a gimiset méritek a TTK hoz. Elárulom nektek a gimis emelt fizika 100% is semmi, ehhez képest. Az emelt fizika nem is olyan nagy cucc, az emelt matek 100% se garanci rá, hogy menne a TTK. Sok 90%+ os se bírta.
2020. szept. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/102 anonim ***** válasza:
14%
Tehát lehet tanulni fizikát orvosin is, csak az semmi a fizika szakéhoz képest és a matekjuk is. Egy emelt fizika kell? Nehogy már ennyitől fizika szak szintjén hátra kéne esni. Akkor ha a mérnök tanult pszichológiát akkor ért is hozzá? Az orvos annyira ért a matekhoz a TTK szintjén, mint a mérnök az orvostudományhoz.
2020. szept. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/102 anonim ***** válasza:
17%
De ha akarjátok letesztelhetitek magatokat TTK kvantummechanikából, hogyha erős a fizika.
2020. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/102 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező felfogtam, hogy a TTK fizika fizikája magasabb szint, mint az orvosié, mellé mondom, hogy a matek is. Tehát a ti fizikátok nem 1 ligában van azzal se a matek. Jó lenne belegondolni, hogyha a logikátok olyan erős, hogy 2 ligát akartok összerakni. Legnehezebb fizika vs van fizika.
2020. szept. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/102 anonim ***** válasza:
0%
felfogta*
2020. szept. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/102 anonim ***** válasza:
62%

Barátom, te írtad konkrétan, hogy “mit gondolunk, hány orvosis értené meg a fizikát”

Nem az én szövegértésem szar, hanem te vagy idióta.

2020. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/102 anonim ***** válasza:
77%

Azt meg senki se mondta, hogy az orvosin olyan szintű lenne a fizika, mint TTK-n 😀

Nyilván nem, mint ahogy TTK-n más tárgy nem olyan erős mint nálunk

Totál felesleges erről egy anonim módon veszekedni, mert eleve a kérdés feltevése is hibás volt, mert de, igenis nagyon szubjektív, hogy kinek mi a nehéz. Nem végezte el senki mindkettőt szerintem a világon :)

2020. szept. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/102 A kérdező kommentje:

De meg lehet mondani azért, hogy melyik a nehezebb, csak nem könnyű és nem biztos, hogy mindenkinek megy...


Azt is szokták mondani, hogy a zene szubjektív, mert mondjuk nem tudják eldönteni, hogy a Pink Floyd vagy a Yes zenéi magasabb színvonalúak... De ha megemlítjük Fásy Zsülikét is, vagy Dögös Robit, akkor egyszerű a választás. Bárki meg tudja ítélni, hogy melyik zene a bonyolultabb, melyiket nehezebb megírni és/vagy játszani, egy szakember pedig ezt akár tudományosan, tényeket említve, érvekkel alá is tudja támasztani.


Mindent össze lehet hasonlítani, csak ha nem ennyire szélsőséges dolgokról van szó, akkor nehéz.

2020. szept. 28. 11:40
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!