Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Volt értelme így egyetemre...

Volt értelme így egyetemre mennem?

Figyelt kérdés

Minden diplomás állásnál elvárják a “kiváló kommunikációs készséget”. Én nem tudok kommunikálni, szociális fóbiám van, nem akarok emberekkel foglalkozni. Egy idegen elött meg sem merek szólalni, az is stresszt okoz, hogy bemenjek egy hivatalba ahol beszélni kell az ügyintézôvel.. De hiába van diplomám, ha nem tudok kommunikálni, nem fognak sehova sem felvenni...

Nem tudom miért olyan fontos a kommunikáció. Azt hittem elleszek majd egymagam egy irodában, ahol a kutya sem szól hozzám, de nem.

Így max a gyártósorra vesznek fel, ha rosszak a kommunikációs képességeim.



2020. okt. 25. 03:13
1 2 3 4
 11/33 remetdol válasza:
100%
Kőművesnek kell beszélni a tobbiekkel es a megrendelővel is. Az pont nem maganyos szakma.
2020. okt. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
Mi volt ez elképzelés, mit csinál egy közgazdász?
2020. okt. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
Talán az a munkát kell csak megtalálni ami megfelel annak az elképzelésnek (ha létezik)
2020. okt. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Azt hittem hogy ül egy irodában és elemzi a gazdaságot
2020. okt. 25. 12:18
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Fejleszd magadat. A kommunikáció javítható, nem veled született adottság. Nem olyan, mint egy testifogyatékosság, ami van és azzal kell gazdálkodnod.


Az úgy történik, hogy elkezded feszegetni a komfortzónádat. Kikozdulsz és nem ülsz az elefántcsont tornyodban, mint eddig.


Van egy ilyen barátnőm. Lassan végez az egyetemen. Már előre sajnálom szegényt, mert nagyon durván zárkozott, anti-szociális. Nem tudom, mit fog kezdeni az életben, ha nem erőlködik egy kicsit a változás irányába. Helyette nem változtathatok.

2020. okt. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

De én nem akarok emberekkel beszélni. Félek tőlük

Lehet a gyártosoron kötök ki.

2020. okt. 25. 17:47
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Gyártósoron is kell beszélni, feladatot átadni, átvenni. Esetleg toronydaru kezelés jöhet szóba, mert ott integetéssel kommunikálnak.
2020. okt. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

A gyártósoron is lesznek emberek.


Tudod milyen emberek lesznek ott?


Olyanok, akikkel te nem akarsz együtt dolgozni és ebédszünetben nem akarsz egy asztalhoz ülni.

2020. okt. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Ott csak állok a szalag mellett és pakolom fel rá a dolgokat, nem? Egyik nyáron dolgoztam ilyen helyen, teljesen egyedül voltam egész nap. A ládamosóra kellett felpakolnom a ládákat

De hát hiába akarnék én komolyabb helyre menni, nem fognak felvenni sehova sem. Nem fognak felvenni a Morgen Stanleybe piaci elemzőnek ha meg sem merek szólalni a HR-es elött..

2020. okt. 25. 18:24
 20/33 anonim ***** válasza:
49%
Persze, hogy nem vesznek fel, hiszen nem is vagy odavaló. Ha csak az elég indoknak, hogy valamit nem akarsz, fejlődni se akarsz, akkor teljesen alkalmatlan vagy ezekre a munkákra. Ládamosónak jó leszel.
2020. okt. 25. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!