Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/77 anonim ***** válasza:
58%

Andragógia szakon végeztem nemrég.Becsülettel,nem "lógósan" csináltam.Bár ez a kritikusokat nem hatja meg:D

Sikerült képzési referensként elhelyezkednem.(tehát kb a végzettségemnek megfelelő helyen. 2 nyelvet beszélek erős középfokon és egyet alapfokon.Most mesterképzéssel akarom magam még piacképesebbé tenni..Várom a fevételi eredményét.

Terveim közt szerepel egy pályázatíró OKJ-s képzés elvégzése is.:)

Szóval jól vagyok:-)

bocs kicsit önéletrajz-"íze" lett a válaszomnak:)

2010. júl. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/77 anonim ***** válasza:
100%

Én a kérdezővel értek egyet, és csodálkozom,hogy ennyien nekitámadtok. Persze, savanyű a szőlő...

Sajnos az állam arra költ, amiből amúgy is egy rakat van. Évente több ezer jogász végez, mivel az állam inkább támogatja a jogászképzést, mert ez olcsó, mintsem az orvosok képzését. Egy orvos mire elvégzi az egyetemet, több, mint 15 millióba kerül az államnak! (eszközök stb. miatt) Egy jogász meg párszázezer! Kérdem én, mi a fontosabb, hát nem az egészség ? Na mindegy. :D

Írta itt valaki, hogy jogász akar lenni, csak nincs rá az államnak pénze:D Hát ekkora hülyeséget, ne haragudj, évente több ezer jogászt vesznek fel államilag támogatott helyre, akkor miért ne lenne pénze ?!

Szerintem sokan egyébként azért választják ezt a pályát, mert "divatos", kell az a + két betű a neve elé. Egyébként külföldön egy jogász nem is kap dr. címet.

2010. júl. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/77 A kérdező kommentje:

Ez a válasz 100%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:16


tippelhetek? Corvinus? :)

egyébként hozzáteszem nagyok sok szakon van iszonyat sok tanár feleslegesen tartva. Azt pl. tudom hogy az ELTE egyik kisebb nyelvi szakán (nem írom le melyik) valami 6-7 tanár tanít kb. 20-30 fős létszámú csoportot. És ezek a tanárok nem nagyon kutatnak lényegében semmit, csak jól elvannak. Fél évekre kimennek, és ezt persze az állam fizeti nekik. Ha csak 1-2 tanár lenne (ennyi hallgatóra bőven elég lenne) már rakat pénzt lehetne spórolni...

2010. júl. 5. 13:09
 54/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:11



"Felvi.hu-tól, statisztikai hivataltól biztos lehet szerezni mindenféle felmérést, milyen gyorsan helyezkednek el ezek az "értelmetlen bőcsészkamusok" ahhoz képest, amire számítunk."


ilyen statisztikáról én nem tudok, engem sem kérdeztek meg, mióta végeztem.

2010. júl. 5. 13:12
 55/77 anonim ***** válasza:

utolsónak: Nem hülyeséget írtam, mivel láttam a saját szememmel gyakorlaton, hogy mi megy az ügyészségen, tonnaszámra állnak a papírmunkák, és erre kevés hivatalban lévő ügyész van, egyszerűen nem győzik, és emellett persze semmi magánéletük nincs, mert az első a munka.

Az államnak lehet hogy van pénze felvenni a tanulókat jogász szakra, de elhelyezkedni, már nehézkes, mivel gyakorlatilag a főváros kivételével csak kihalásos alapon lehet bejutni jogász állásokra, meg persze protekcióval, meg ugye ehhez hozzájön most a válság is, ami továbbnehezíti az elhelyezkedési lehetőségeket. Amúgy meg igen igazad van abban, hogy sajnos divat lett a jogász képzés, és sokan csak a dr.címért, vagy muszájból csinálják, de aki szeretne szívből pl jogász lenni(ilyen elég kevés van) az mért ne menjen? Ha ügyes és kiemelkedik a többiek közül akkor fog állást találni úgyis.

2010. júl. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/77 anonim ***** válasza:

Leginkább a kérdező azon kommentjével értek egyet, amely szerint OK, tanuljon mindenki hobbiból olyat, ami érdekli - de ha ez a dolog a munkaerőpiacon nem hasznosítható, akkor ne erre fordítsa az államilag támogatott féléveit...

Én magam is voltam bölcsész. Voltam. 3 félév kellett hozzá, hogy rájöjjek, ez bizony időpocsékolás. Jelenleg újrafelvételizem, olyan szakra, amely érdekel is valamennyire, és remélhetőleg állást is kapok vele. Közben pedig magánszorgalomból tanulok azt, amire időm és amihez kedvem van (ehhez nem kell egyetem, elég a könyvtár meg az internet). Ha minden jól megy, később kombinálni fogom a kettőt...

2010. júl. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/77 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom mi a problémád, én filmszakra jelentkeztem (rendes filmszakra, és szabad bölcsészre is), mert engem EZ érdekel, és mást nem tudnék elképzelni magamnak. Ambíciózusnak mondanám magam, vannak kapcsolataim is, és remélhetőleg nem büfében fogom végezni. Erről ennyit. Szerintem minden szakon vannak link emberek, akik sz*rnak az egészre, na ők mennek büfézni. De ez nem csak kommédián van, ugyanúgy hallottam mérnökökről is, akik így végezték.
2010. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/77 anonim ***** válasza:
70%

"Írta itt valaki, hogy jogász akar lenni, csak nincs rá az államnak pénze:D"


Pedig ebben tényleg van igazság. Szükség lenne több jogászra, csak az államnak nincs kedve bért adni nekik.

Az orvosokkal is így van. Állandóan megy, hogy milyen kevés orvos van, aki van, az is 70 és a halál közt...

Nah és mi van?

800 orvos végez évente és kb. feleannyi rezidensi helyet hirdetnek meg. Hiába kellene orvos, nincs pénz rá.

2010. júl. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/77 anonim ***** válasza:
100%

Ennél több jogász minek kellene ? Nem értem, komolyan, így is rengeteg a munkanélküli jogász.

És évente végez kb 4ezer jogász, tehát igenis, hogy az állam ezt támogatja, nem pedig az orvosképzést!

2010. júl. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/77 anonim ***** válasza:
51%
Nem a képzésről beszéltem. Hanem ha megnézed, inden jogi ügy évekig húzódik. Egyszerűen nem alkalmaznak annyi jogászt, semnnyit kellene. Mert nincs pénz kifizetni a fizetésüket. Az orvosokkal ugyanígy van.
2010. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!