Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/77 anonim ***** válasza:
48%
Azért nem teljesen úgy van ez, kedves kérdező. Ha valaki igazán jó és tehetséges a szakmájában, akkor az el fog tudni helyezkedni vele. Legyen közgazdász, jogász vagy akár művész.
2010. júl. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/77 A kérdező kommentje:
ucsó: ok, de akkor utána ne legyél munkanélküli! Ha csak takarítói állás lesz, akkor vállald el azt is, és ne gyere nekem azzal, hogy "diplomásként nincs munkád és tartson el az állam"
2010. júl. 4. 21:44
 13/77 A kérdező kommentje:
bocs, az előző megjegyzésem a filmeshez szólt... csak olyan gyorsan jönnek a válaszok, hogy mire megírom már bejön 1-2 :)
2010. júl. 4. 21:45
 14/77 anonim ***** válasza:
46%
Köszönöm, de ezen a részen már túl vagyok. Ma már saját cégem van (amúgy közgazdászként végeztem) és nem tart el senki. Amúgy most jelentkeztem kommunikáció szakra. Nem azért mert abból akarok élni, hanem mert érdekel és bőven van pénzem a tandíjra, így meg is tehetem. Ne aggódj, én nem a te adódból élek! ;-)
2010. júl. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/77 anonim ***** válasza:
52%

A filmes vagyok...


Elöszőr is nem vagyok ci..ány hogy az állam tartson el.

Másodszor pedig aki akar mindig talál munkát mindig.

2010. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:45


ennek örülök. csak mert sokszor tapasztalatom hogy az ilyen szakokon végzettekből lesznek a pályakezdő munkanélküliek, amely szókapcsolatot egyébként nem is értem. hogy lehet valaki pályakezdőként munkanélküli? ha bármilyen gagyi is a meló csinálni kell, és majd jutsz feljebb... amikor én elkezdtem dolgozni, kevesebbet kerestem mint egy szórólapos.

2010. júl. 4. 21:50
 17/77 anonim ***** válasza:
35%
igaz, nem láttam még diplomás takarítót, se Mc donaldsban dolgozót .... szval ennyi :)
2010. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 75%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 21:47


ez eddig ok. csak én azt nem értem, hogy akkor miért nem végzel olyan szakot amiből biztosan meg is fogsz tudni élni, és közben hobbiként tanulod azt, ami érdekel? most beleölsz egy csomó időt/energiát, és a végén tanulhatsz meg valami tök mást csak azért, hogy melód legyen... én ezt nem teljesen értem, bár tudom hogy hülye vagyok... :)

2010. júl. 4. 21:55
 19/77 anonim ***** válasza:
85%

Érdekes kérdés. Sajnálom, hogy ennyien neked támadtak:)


Én úgy gondolom mindenféle végzettségű emberre szükség van. Jogászra, filmesztétára és filozófusra is csak úgy, mint mérnökre és orvosra. Csak nem ennyire. Ha nincs rájuk kereslet, akkor csak annyin képezzenek, amennyi biztosan el tud helyezkedni.

Lehet kicsit megugranak a ponthatárok, de legalább olyan kerül be, aki tényleg akarja és oda való.


Persze ha vki fizetősön végzi, annak lelke rajta, abba semmi beleszólásom nem lehet.

De tény, hogy az állam pénzén tök feleslegesen képezünk ennyi embert. Egyszerűen nincs piac, ami felszívja.


Engem igazából csak az zavar, hogy folyamatosan azt hallgatom, hogy milyen sok pénzt költ rám az állam (orvosira járok). És hogy mekkora szemét az összes olyan orvos, aki külföldre akar menni.


De azt nem említi senki, hogy kiképezünk több ezer bölcsészt, akiknek a fele sem tud elhelyezkedni. Lehet az ő tandíjuk nem 1 millió félévente, csak párszáz ezer, de mondjuk míg orvosból képeznek évente 800-1000-et, addig bölcsészből jóval többet.

Ha összeadjuk az összes olyan ember tandíját, akik nem a szakmájukban helyezkednek el, vagy kimennek külföldre, akkor szerintem az orvosokra szánt pénz igencsak eltörpül.


Oké, hogy mindenki tanuljon amit szeretne. Én maximálisan megértem, hogy nem akar mindenki mérnök lenni, csak azért, mert most arra van kereslet. De akkor tényleg teljesítsen jól, dolgozzon meg a bekerülésért. És annyi vegyenek fel, amennyire az államnak szüksége van.

2010. júl. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/77 anonim ***** válasza:
52%

Filmes vok...

Igazából kihagytam a lényeget.

De így talán majd érted.

Én egyetemen akarom tanítani azt amit nekem tanítanak majd a "büfé" szakomon.

Vagy az alapképzés után elemgyek dolgozni.

Még nem döntöttem el de van még több variáció is...

A lényeg hogy elöbb vegyenek fel :D

18 nap múlva kiderül minden -.-"

2010. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!