Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/77 anonim ***** válasza:
*amennyit
2010. júl. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/77 A kérdező kommentje:

hű de sokat írtatok. válaszolok mindegyikre :)


A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:11


igen van olyan is, hogy valaki diplomával szalag mellett áll. A véleményem az, hogy ha valakiben nincs meg a kellő elszántság/küzdeni akarás/rafinéria az élethez akkor az bizony ott is fog maradni. Én is ismertem olyan fiatal lányt aki nyomdai segédmunkásként dolgozott és nem is vágyott többre. Bár hozzáteszem ha valaki vidéki ott diplomásként diplomás munkára sokkal nehezebb szert tennie, mint mondjuk pesten

2010. júl. 5. 20:21
 63/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 01:13


a szakmunkásképzést az idióta oktatáspolitikusok szándékosan tönkretették mindenféle értelemben. A régi jól felépített képzőközpontokat bezárták/felszámolták és a szakmunkás becsületét is lenullázták. A szakmunkások közül a minőséget végzők jól kereshetnek, viszont a kontárok valóban rosszul. Mivel több a kontár, az a szemlélet terjedt el inkább, hgoy szakmunkával nem lehet jó pénzt keresni + még le is nézett meló. Bezzeg ha folyik a csap egyből milyen nagyra tartjuk őket mi...


Szóval ezek után nem csoda, ha egy értelmes és tehetséges fiatalnak esze ágába sincsen menni szakmunkát tanulni. Pedig az arányok hamarosan annyira fel fognak borulni, hogy többet fognak keresni. Csak idő kérdése.... Viszont az tény, hogy ilyen idiótákat gyűjtő oktatási intézménybe én sem szívesen járnék. Mellesleg megjegyzem régen bizonyos szakmunkás sulikba kifejezett kitüntetés volt járni! Ezt szerintem csak úgy lehetne visszacsinálni, ha megnyitnák a bezárt színvonalas központokat és csak értelmes tanulni/dolgozni akarókat vennének fel. Csábító ajánlatként jó ösztöndíjjal, majd munkalehetőséggel. És persze nyomatni kéne a médiában, hogy a szakmunkás nem lenézett státusz

2010. júl. 5. 20:27
 64/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:17


"

nem egy BME-VIK-es ismerősöm van, akinek egyáltalán nincs biztos tudása, azokat a dolgokat, amiket tényleg érteni kell, csak megjegyzi az adott vizsgára.

Az persze jobb, gondolom, mivel az nem "büfészak"...

"


nyílván mindenhol vannak lógosok. A VIK-et elég sokan elég sokáig végzik, de ennek azért az is az oka, hogy elég nehéz. Sokan dolgoznak mellette és meló mellett csinálni pláne nehezebb. Aki csak bulinak fogja fel, abból tuti nem lesz diplomás, mert annyira megf*ngatják hogy nem jut el a végéig. Sajnos VIK-re is jelentkeznek olyanok akik alkalmatlanok rá, de idővel rájönnek és nem csinálják csak azért hogy legyen papírjuk, mert ahhoz túl kemény.

2010. júl. 5. 20:31
 65/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 11:46


az andragógiával nincsen baj, pláne hogy egyre több felnőttet kell majd tanítani az idő előrehaladtával... és arányaiban ehhez egyre kevesebben fognak érteni. Egyébként ez pl. szerintem épphogy nem büfé és nem is értelmetlen szak, és amenynire tudom már most is van rá kereslet...

2010. júl. 5. 20:32
 66/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:35


amikor bepost-oltam a kérdést tudtam mi vár rám :) azon mondjuk csodálkozom, hogy kommunikáció/marketing szakosok még nem írtak...


engem mindenki véleménye érdekel legyen akár meleg/hideg, ezzel is tanulok és hátha megértem azt, amit eddig nem :)

2010. júl. 5. 20:35
 67/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:19


elárulod mi ez a szak?

2010. júl. 5. 20:36
 68/77 anonim ***** válasza:

az andragógia szakos vagyok

köszi kedves kérdező,te azon kevesek egyike vagy aki így gondolja:D

2010. júl. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/77 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért a hallgatókat szidják a kommentelők, amiért "elcseszik" állambácsi pénzét. Milyen jogon lehet ezt kijelenteni? Mitől lehet megállapítani, hogy egy adott szakma fontos-e? A műszakisokat nyugodtan támogathatja az állam, mert ők fontosak, míg a bölcsészeket nyugodtan le lehet szarni?

Ne azokat szidjátok, akik élnek az állam adta lehetőségekkel, hanem akkor már egyenesen az államot, hogy egyáltalán léteznek államilag támogatott BTK-s és egyéb "haszontalan" képzések...(ennyi erővel...) Komolyan annyira értelmetlen ez a vita...


"Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?"

Mert ez érdekli őket, és bizony, támogatja az állam, tehát nyugodt szívvel jelentkzenek.

Hogy mit kezdenek a papírjukkal? Lehet, hogy semmit. De ez nem is a te gondod. Tudod, ezeknek a hallgatók/nak a szülei ugyanúgy adóznak, mint másoké, nekik is joguk van az ingyenes tanuláshoz, és a francba is, had tanuljanak már olyat, amit szeretnének.

2010. júl. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/77 anonim ***** válasza:
50%

13.19-es exbölcsész vagyok, ősztől elméletileg pénzügy-számviteles. Lehet persze azzal jönni, hogy közgázosokból is túlképzés van, de ez a szak még mindig elég használható tudást ad. (És ha egyszer a biosz-fizika-kémia vonal nem fekszik annyira, mint kellene, sajnos nem lehetek nyugodt szívvel mérnök vagy orvos.)

Nekem fontos az, hogy 25 éves koromra ne a szüleim pénzéből éljek majd... És a McDonalds nem fizet túl sokat. Ugyanakkor egy pénzügy-számviteli diplomával még mindig lehetek később gazdasági téren tolmács vagy újságíró (mert a nyelvtanulás és az írás is elfogadhatóan megy). Ha nem, akkor meg félholtra keresem magam könyvvizsgálással és adószakértéssel. (Kop-kop-kop.) :) Szép remények...

2010. júl. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!