Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:06


lehet hogy így lesz. akkor majd a mérnökin kell lecsökkenteni a létszámot és bővíteni mondjuk a filmesét. de ezen az alapon akár azt is mondhatnánk tanuljon mindenki építőmérnöknek, mert hátha X év múlva majd arra lesz szükség.... ez hülyeség. dinamikusan kéne szabályoznia az államnak az aktuális viszonyokhoz képest. illetve szerintem az embereknek maguknak is látni kéne, hogy minek van értelme és minek nincs. hobbiból ne járjunk már felsőoktatásba. azt mondják hogy mindenki életében 3-4 szakmára képes. hát akkor mindenki válassza ki ezek közül, ami értelmes és épp szükség van rá

2010. júl. 4. 22:17
 32/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:13


nyílván nem ezt mondom, bár mint tudjuk 2-essel is operálnak :)


azt mondom hogy most szerintem sokan azért választanak büfé szakot, mert úgy tűnik jó választás. de lehet hogy ezek közül X tök jó orvos lenne, és mondjuk filózott is annak idején ezen, de a végén mégis inkább a büfé szakot választotta. ezen pedig az állam tudna úgy változtatni, hogy ilyenkor ez az ember ne a büfét válassza, hanem az orvosit. egyszerűen csak a létszámokkal kéne variálni.

2010. júl. 4. 22:21
 33/77 A kérdező kommentje:
egyébként az is érdekes, ha megnézed a legtöbb szépségkirálynő választáson induló csaj hol tanul? na hol? és nem hiszem el, hogy ezekből pl. nem lehetne tök jó óvónő, tanító, vagy ilyesmi. Hiszem hogy ezek között van értelmes is, de mégis a büfét választja, mert "az a menő" vagy miért? na erre pl. nem találom a választ...
2010. júl. 4. 22:23
 34/77 anonim ***** válasza:
87%
Na most, hogy haszontalan, azt érthetjük többféleképpen is. Szerintem mindegyik szak hasznos, ha az ember profitál belőle. Itt mindenki először anyagira gondol, és sajnos a szellemi háttérbe szorul, pedig szellemileg is lehet profitálni. Én is kommos vagyok, és mellette magyaros. Eddig nagyon sok érdekes tárggyal találkoztam, ami tágította a látókörömet.(Hiába nevezik sokan tölteléktárgyaknak az alapozótárgyakat.) Most ugye mondhatjuk, hogy mit érünk el azzal, hogy csak észben lettünk gazdagabbak, ha nincs mit enni? Én szerintem semmi baj azzal, ha valakit érdekel egy mások által kamunak titulált szak. De mellé kell nyelvet tanulni, csinálni egy másik szakmát, hogy több lábon álljon az ember. Én próbálok a realitás talaján maradni, ezért nem csak egy szakra alapozok, hanem tanulok tőle eltérőt is. (Még a két bölcsész szak mellé szerzek egy OKJ-t is) Mellette pedig, hallgatok olyat is ami érdekel, és ha odateszi magát az ember sok újat tanulhat. De valahogy nem aggódok a túlképzésen, tudod miért? Mert a saját csoportomból, a 22 emberből talán csak 3-4 ambiciózus embert tudok említeni, a többi csak bulinak fogja fel, kettessel átcsúszik, le.rja. Őket valahogy nem tartom konkurenciának... Mérnöknek alkalmatlan lennék a képességeim és a világnézeteim miatt is, minek erőltessem? Helyette próbálok olyat, ami kedvemre való. Ha ezzel nem jön be az élet, tovább állok. De egy próbát megér.
2010. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/77 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosis vagyok. Egyelőre nem kell fizetnünk a rezidenskedésért, de tervezték már a dolgot. Mire én oda jutok, lehet már tényleg így lesz...


Kérdező: Egyébként nyilván azért tanul mindenki, mert alig van munka, meg ugye kényelmesebb is a diákélet:D Amíg suliba jár, addig kap csomó kedvezményt. Állambácsinak meg azért sokkal jobb azt hangoztatni, hogy milyen sok embernek van lehetősége tanulni, mint azt, hogy mennyi a munkanélküli.

Mert ha lecsökkentenék egy csomó helyen a keretszámokat, akkor azok az emberek, akik oda mentek volna szépen munkanélküliek lesznek.

2010. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/77 anonim ***** válasza:
80%
87%-os: De pont ezaz, hogy csomó ember átbulizza, de azért az állam fizeti neki. Feleslegesen fizetünk ki egy csomó pénzt.
2010. júl. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/77 A kérdező kommentje:

orvosis:

nekem egy orvosis haverom pont azt mondta, hogy neki fizetnie kellett volna a rezidenskedésért. ezért inkább kiment németbe, mert ott tárt karokkal fogadták. most visszajött, így ingyen meglett neki :) és itthon fog dolgozni.


hát ja, ezért kéne visszahozni a szakmunkásképzést, amit kedvenc államunknak sikerült totál tönkre vágnia...

2010. júl. 4. 22:27
 38/77 anonim ***** válasza:
68%

ez így van. basszus én 3 ponttal csúsztam le az államilag támogatott képzésről, fizetősön tanulom a közgazdász szakot, semmi kedvezményt nem kapok, se kolit semmit, és mit látok??? a részeges csop társak minden nap buliznak sz@rnak a tanulásra, míg én 4es vagyok ők a kettest alig érik el ... persze őket az állam támogatja... akk hol itt az igazság??

az orvosokat megértem több mint 10 évig tanulnak, semmi magánéletük, és 120 ezer ft körül van a fizetésük, és akk még csodálkoznak az emberek h elveszik a hálapénzt ...

egyébként a jogász is fizet azért h tanulhasson, egyetem után felkell fogadnia egy jogászt h tanítsa be, nemtudom mennyi pénzért és meddig, de uncsim is így volt

2010. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/77 anonim ***** válasza:
100%

na, ez milyen jó válasz, és sajnos igaz. a munkanélküliség "csökkentése" miatt. az egyetemisták, fősulisok többsége látens munkanélküli. mert valljuk be, elég sok "szakmát" el lehetne látni sima érettségivel is, de mi kitaláljuk a nemtommilyen szakmenedzsereket, mert az olyan jól hangzik.


múltkor pont ezen az oldalon olvastam, hogy a kiscsaj telefonos operátornak tanul. erre csak annyit mondok, h sima érettségivel egyetem mellett dolgoztam ilyet, és nem kellett hozzá faxt vernem még egy évig vmi hülye tanfolyamon. na meg hát ezzel a papírral tényleg nem lehet mást, csak s.egget törölni...


gondolom ti is emlékeztek, mikor kitolták a tankötelezettséget 18évre, ezzel is csökkentve a munkanélküliséget.

2010. júl. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:23


ennek örülök hogy tágul a látóköröd, de akkor ez a hobbid legyen, amit otthon (nem állami támogatással) is tudsz űzni. ez kb olyan, mintha én azt mondanám hogy hobbim a repülés, állambácsi képezzen ki pilótának. igaz, utána ugyan nem lesz melóm/vagy mást fogok csinálni, de fizessék ki a taníttatásom. Tudod mennyi egy pilóta képzés? Nagyjából annyi, mint egy egyetemi hallgató képzése: 1,5-2 millió. Akkor nekem is fizessék már a hobbim!

2010. júl. 4. 22:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!