Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/77 A kérdező kommentje:
erre csak azt tudom írni, amit már írtam: szeretnék kapni egy repülős jogsit, fizesse már ki állam bácsi, mert engem ez érdekel. az igaz, hogy haszontalan, DE ENGEM EZ ÉRDEKEL!
2010. júl. 5. 23:00
 72/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 94%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:18


mikor jöttél rá hogy a bölcsésszel semmit sem fogsz érni? amikor elkezdted, ez még nem volt látható vagy csak nem foglalkoztál a kérdéssel? nem rossz érzés egy felsőfokú diploma után úgy tanulni tovább, hogy tudod azt, hogy tul. képpen semmi használható tudásod sincs és majdnem az egészet előlről kell kezdeni? én ebbe bele őrülnék... X év szenvedés után tök előlről kezdeni az egészet...

2010. júl. 5. 23:03
 73/77 anonim ***** válasza:
100%

Az elején még abszolút nem láttam, hogy mi lesz ebből. Pontosabban, hogy mi nem lesz... :) Nyelvszakról van szó, méghozzá ritkább nyelvről, gazdasági tolmács-fordító szerettem volna lenni vele. Aztán kiderült, hogy ezzel a szakkal az életben nem leszek az. "Csak" másfél évet töltöttem el ott, tehát a BA felénél hagytam abba, plusz még egy félév, amíg nem tudok kezdeni magammal semmit, mert ugye februárban keresztfélévvel nem igazán indulnak képzések... Diák jelenleg nem vagyok, így diákmunkát sem vállalhatok, mást meg nem találok.

Persze, elég rossz érzés, hogy 2 évvel az érettségi után semmi újat nem tudok felmutatni, de ha elvégeztem volna, sem lenne jobb, mert (és ez közben derült ki) nem lett volna reális esélyem az elhelyezkedésre. Ráadásul így maradt áll. tám. félévem, ami, ha BA-diplomát szerzek, ilyen szintű képzésre elveszik.

2010. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/77 anonim ***** válasza:
48%

"erre csak azt tudom írni, amit már írtam: szeretnék kapni egy repülős jogsit, fizesse már ki állam bácsi, mert engem ez érdekel. az igaz, hogy haszontalan, DE ENGEM EZ ÉRDEKEL!"


Kérlek szépen, akkor írjál állambácsinak, de ne azokat szidjad, akiknek megadatott az, hogy ingyenesen lehetnek filozófusok vagy esztéták vagy akármi, szerinted haszontalannak titulált végzettségűek. Mert ez így, csak azt mutatja, hogy irigy vagy rájuk, nem azt, hogy mérges vagy, amiért el van cseszve az állam pénze. Hisz te is ugyanezt csinálnád, ha átvállalná a pénzt az állam, nem?? Akkor meg szállj már le a "büfészakosokról" ! Ha nem tudnak elhelyezkedni, az az ő bajuk, ha tényleg eleve úgy indultak neki, hogy háát, úgysem fogok tudni mit kezdeni ezzel a szakkal, de azért szereteném még cseszni az időt X évig, akkor kész, rácsesztek és meg is érdemlik. De csak miattuk még nem kéne leszólni azokat, akik tényleg szeretnének is kezdeni valamit a saját szakjukkal és nézzenek oda, még az állam is támogatja. Most komolyan, te mit csinálnál az ő helyükben, ha a "fontos" szakokhoz nincs affinitásuk??


Ez a repülős jogsis dolog pedig hót baromság, gondolom onnan van ez a frenetikus érved, mert hogy másoknak meg a filozofálgatás meg a média a hobbija. De míg mindenkinek meg van adva az oktatáshoz való jog, addig ezt nem lehet elmondani a drága hobbik ingyenessé tételéről. Ennyi erővel akkor szerinted MINDEN legyen ingyen? Nekem az a hobbim, hogy lemegyek Balatonra a nyáron egyszer-kétszer. Sőt, vannak akik a Riviérára. Akkor ezt is finanszíroznia kéne az államnak??

Nem egy utópiában élünk, a francba, nyeld már le.

2010. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/77 anonim ***** válasza:
50%

jaja, mintha a hallgatók tehetnének róla h az állam támogatja őket, és "költik" az állam pénzét ...

akinek megadatik, az jó h tanulja, egy bölcsész pl miért ne tanulhatna az állam pénzén, ha lehetősége van rá? hagyja az államilag támogatott féléveit, és vegyen fel hitelt, vagy fizesse a költségtérítéses félévként, azért mert ő lelkiismeretes, és nem akar ártani az államnak????

úristen .... írj be a parlamentbe ha ennyire zavar ez téged .... akik meg összeszedik a 350-480 pontot azért h tanulhassanak BÁRMIT azoknak meg minden elismerésem ...

aki bölcsész/jogász tökmindegy mi akar lenni, úgyis azt fogja tanulni, és ugyanúgy megszenved azért h felvegyék!

2010. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/77 A kérdező kommentje:
alapvetően a kérdést azért tettem fel, hogy megértsem azok gondolkodásmódját, akik ilyen helyen tanulnak. Ez az "állambácsi pénzét költik" menet közben alakult ki, a kérdésem eredetileg nem erre irányult volna. Az biztos hogy én nagyon rosszul érezném magam, ha tudnám azt, hogy olyat tanulok amiből később nem tudok megélni. És csodálkozom azon, hogy mást ez nem zavar. Ennyi. Vagy hogy az nem zavarja hogy megküzdött egy valamilyen diplomáért (keményen), és utána rohadtul nem tudja hasznosítani.
2010. júl. 6. 22:29
 77/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:16


"

aki bölcsész/jogász tökmindegy mi akar lenni, úgyis azt fogja tanulni, és ugyanúgy megszenved azért h felvegyék!

"


hát ez az. megszenved azért, hogy felvegyék, megszenved azért hogy bent maradjon, megszenved azért hogy lediplomázzon, majd elmegy valami tök mást dolgozni... A diplomáért én is megszenvedtem elég keményen, sokszor éjjel 2ig fent voltam, és reggel 7kor kezdődött elölről a nap. viszont legalább abban dolgozom amit tanultam, tehát nem volt tök haszontalan. viszont ezt tuti nem tudtam volna végigcsinálni ha tudom hogy a végén semmire nem megyek vele...

2010. júl. 6. 22:32
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!