Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/77 anonim ***** válasza:
52%

hm.

én is komédia szakon vagyok, már-már szégyellem bevallani, mert mindenki csak lenéz. pedig tényleg rohadtul érdekel(ne). viszont ahhoz, hogy ebben a szakmában jó álláshoz juss, térdelned kell... nekem meg ahhoz se gyomrom, se kedvem.


de ugródeszkának nagyon jó. ha valami mást, de biztosan dolgozni fogok.

ahogy az egyik fentebb válaszoló megírta, én sem vagyok cigány.

szerinted aki annyit küzd, és tanul, az majd elmegy munkanélkülire? hát nem hinném.

anyum is diplomás, nem volt melója, átképezte magát, és azóta is benne van a másik szakmájában. teszem hozzá sima érettségi elég lett volna hozzá, de ő nem finnyáskodott, h ilyen melót nem végez. ja, és még sikeres is.


szóval ha azon múlik akkor elmegyek egy telefonközpontba is, vagy üzletkötőnek, vagy akárminek, de biztos, hogy nem minimálbérért. annál azért ambíciózusabb vagyok, meg egyébként se nézzenek már hülyének, ennyi méltóság még szorult belém.

2010. júl. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/77 anonim ***** válasza:
52%
Ja és több mint valoszínű hogy lecsúszok pont az államiról...ugyhogy még azt se mondhatjátok hogy az állam tart el egyetemista éveim alatt mivel én fogom fízetni...
2010. júl. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/77 anonim ***** válasza:
73%
Miből van hiány? Mérnökből. Oké, most mindenki menjen mérnöknek, aztán 10 év múlva a közgazdász lesz kevés. A piac nem így működik. Majd felébredsz te is a kis álomvilágodból.
2010. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/77 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó előtti vagyok. Direkt írtam is, hogy ha fizetősön végzi vki, annak nem szól a válaszom.
2010. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/77 anonim ***** válasza:
15%

igenis azt gondolom, hogy elég szemét az az orvos, aki külföldre akar menni, hiszen rájuk tényleg szükség lenne ebben az országban! vastagon lexarom ha pár nyomi bölcsész kimegy angliába krumplit sütni, de amikor orvoshiány van, akkor maradjanak már legyenek szívesek a seg.gükön!


vagy nem kötelező orvosnak lenni. az egészségügy helyzete nem 2éve ilyen foshtalicska, hanem már legalább 10-15.


szóval azt hiszem jogomban áll haragudni az orvosokra.

2010. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/77 anonim ***** válasza:
Bocs, közben már írtak páran. Nah majd %-ok alapján kibogozhatjátok inkább:D
2010. júl. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:01


pontosan Veled értek egyet. ment is a plusz :) hihetetlen hogy nincs elég orvos, miközben közgázosból meg dunát lehet rekeszteni. mellesleg szerintem nem kerül annyival többe a Te képzésed, szerintem nagyjából egy plusz 20%al lehet számolni. Ennél többe szerintem nem kerül.

2010. júl. 4. 22:09
 28/77 anonim ***** válasza:
100%

72%-os: Én nem akarok külföldre menni majd.

Én is jogosnak tartom, hogy ha az állam fizeti a taníttatásom, akkor itt kell kamatoztatnom. De ez így akkor sem működik. Vagy mindenkire vonatkozzon, vagy senkire!!

Meg teremtsenek olyan feltételeket, hogy érdemes legyen maradni.

Lassan már az a pár hülye elvetemült ember sem adja be orvosira, mert látja mi a helyzet. 29 évesen még annyi keresete sincs, hogy HITELT vegyen fel. Ez azért így nem normális. És ilyenkor azt mondogatják, hogy mert milyen sokba kerültünk.

Hát basszus..ha annyira szükség van orvosra, akkor miért nem képeznek többet? Pl megszüntetnének pár olyan helyet, amire nincs igény, nem lehet vele elhelyezkedni, akkor lehetne bővítgetni az orvosira felvehetők számát is.


Arról nem is beszélve, hogy azt az 1 millió forintot félévente nem ránk költik ám. Hanem mondjuk a klinikák fenntartására. Az meg tudtommal minden ember érdeke...


Szóval jogos, hogy itt kell maradni, de akkor mindenki maradjon, aki támogatottan végzi az egyetemet. És teremtsenek normális körülményeket.

Sajnos aki nem dolgozik benne, az marhára nem láthatja ...

2010. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:08


ebben igazad van, de nem tudok haragudni az orvosra sem ha elmegy. Nem tudod tudod-e de az orvosin tanulóknak ahhoz hogy legyen gyakorlatuk fizetniük kell, méghozzá nem is keveset! Az orvostan hallgató majd kiigazít. Ez milyen már? tanulsz dolgozol és még fizess is azért, hogy dolgozhass? Mo. Ezek után nincs min csodálkozni ha inkább kimegy. Hozzáteszem ennek én sem örülök, hiszen magyar pénzből, a magyar lakosság számára tanították őket, nem azért hogy kint dolgozzanak...

2010. júl. 4. 22:13
 30/77 anonim ***** válasza:
81%
Csak tudod kedves kérdező az nem úgy megy ám, hogy te márpedig most orvos leszel, akkor is, ha világéletedben utáltad a bioszt és a kémiát. Az ilyenből lesznek a rossz orvosok. Az mennyivel jobb?
2010. júl. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!