Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért tanulnak sokan büfé/hasz...

Miért tanulnak sokan büfé/haszontalan szakon? Utána mit kezdenek a használhatatlan papírral?

Figyelt kérdés
Elég sokan járnak kamu szakokra (kommunikáció, média, stb...) vagy olyanra, amivel tök egyértelműen nem lehet normális melót kapni a túlképzettség miatt (közgáz, jog, bölcsész). Akik idejelentkeznek miért teszik, és ha elvégezték milyen munkát csinálnak? Nem fordul meg a fejükben hogy értelmetlenül töltenek 5-6-7 évet az egyetemen/főiskolán?
2010. júl. 4. 21:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/77 anonim ***** válasza:
71%

Engem speciel a jog érdekel(ne), és nemrég voltam ügyészségi gyakorlaton(jogi asszisztensnek tanulok), ahol azt mondta az ügyésznő, hogy lenne a jogászokra is szükség, de az a baj, hogy mivel rossz helyzetben van az ország, így nincs pénz felvenni plusz embert, így aki ott dolgozik kb dupla melója van, reggeltől estig dolgozik, és nincs magánélete, és még nem is fizetik meg, szal elgondolkodtató a helyzet, ezért se tudom, hogy menjek-e jogi szakra.

A másik hogy barátom építőmérnöknek tanult most végzett ötös diplomával. Mindenki mondja, hogy olyan jó a mérnöki szak el lehet vele helyezkedni, hát közlöm, hogy nem nagyon, mivel a válság miatt munka nincs, kb sorra mennek tönkre az építóipari cégek, és még pesten se nagyon van meló. Jó mondjuk sikerült elhelyezkednie, de egyáltalán nem diplomásnak járó fizetést kap, de azért még örülnie kell, hogy van egyáltalán munkája...

Szal ez olyan hogy hiába mondják, hogy vmi hiányszak, mert még abban sem érdemes elhelyezkedni, mert diploma nélkül is szinte többet lehet keresni, max csak jól hangzik, hogy diplomás.Félreértés ne essék tisztelem becsülöm aki végigcsinálta a saját szakát és diplomát szerzett, de azért az milyen már, hogy általában nem fizetik meg azt a jó pár éves tanulást?Ezt elég igazságtalannak tartom, ezért elgondolkoztam én is azon, hogy menjek-e egyetemre.

2010. júl. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:43


sajnos van ilyen, de most válság van.... 2-3 év, és szerintem megint beindul az építőipar, addig kell kihúzni valahogy. a másik, hogy mivel pályakezdő így nehezebben kap munkát. de ilyenkor kell bevállalni a "szórólaposnál is kevesebbet keresek" változatot és később lehet feljebb menni a ranglétrán. mondom mégegyszer én SEM! diplomás bérrel kezdtem annak idején

2010. júl. 4. 22:50
 43/77 A kérdező kommentje:
én a jogról lebeszélnélek, bár az is igaz, hogy a jogot én utálom... szerintem írd le hogy mi érdekel, mit tudnál csinálni, mihez van tehetséged. a lényeg hogy legalább 3-4 tök eltérőt is feljegyezz! ma már szerintem szakmunkásként is lehet elég jól keresni, mert egyre kevesebb jó szakmunkás van! forgasd végig a pályaválasztási tanácsadót. ha már itt tartunk. mint fentebb írtam érdekel a repülés. mégsem a rep. műszakira mentem, mert akkor most nem lenne munkám. inkább a piacképesebb mérnöki irányt választottam... cserébe tul. képpen végleg feladtam az álmomat. viszont valamit valamiért. így sem érzem rosszul magam, szeretem amit csinálok, de azért mégsem az álom melóm.
2010. júl. 4. 22:56
 44/77 anonim ***** válasza:
100%
Látom, komoly vita bontakozott ki azon, hogy mennyi pénzt fizet ki az állam a hallgatókra. Az egyik nagy magyarországi egyetem pénzügyeit intézem (szándékosan nem írom le, hogy melyikét), de jobb ha tudjátok, hogy nem a diákok kerülnek olyan sokba és lényegesen olcsóbban is ki lehetne hozni mindezt. Tudjátok kb. 2-3 évente új 2 milliós perzsa szőnyeget veszünk a rektori hivatalba, a tanszékeken 500ezer Ft-ba kerülő kávéfőzők vannak és az emberek fele semmihez sem ért, jó ha 2-3 órát dolgozik egy nap, azt is úgy, hogy megmondják pontosan mit kell csinálnia, mivel magától nem képes rá. A fejeseknek minden költségét az állam fizeti, még a reggeli kakaós csigát is, meg a nyaralást a családdal, stb. A tanárokat puszira fizetik (azaz sógor/koma/jóbarát alapon). Gyakorlatilag az a tanár, aki az egyetem alkalmazottja, nagyon nem jár jól, alig keres valamit. Akinek viszont ismeretsége van, őrületes összegeket kaszál (megbízási szerződéssel), több milliót félévente. Persze ebből még adózik is, de úgyis brutál összeg. Sajnos ez a magyar valóság. Szóval legyetek nyugodtak, nem a hallgatókra megy el a sok pénzt, hanem erre a bazi nagy állami pénznyelő gépezetre.
2010. júl. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/77 anonim ***** válasza:
100%
Na de miért mindig arra kell fogni, hogy az állambácsi fizet? És az én szüleimtől mennyi pénzt vesz el az állambácsi? Amit egész életükben robotolnak, azt nem kapják tisztán, nevetséges összegekért dolgoznak. Abból a pénzből tudnánk fizetni a taníttatásomat is...
2010. júl. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/77 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:29


ez így van, csak az a nem mindegy, hogy az állambácsi mire is költi azt a pénzt. ugyanis van X, és kb 10X-et kéne/lehetne elkölteni értelmes dolgokra... valahogy szét kell osztani, és lehetőleg jól

2010. júl. 5. 00:07
 47/77 anonim ***** válasza:
100%

...Apám szórakoztatóelektronikai eszközöket gyártó multinacionális cégnél dolgozik (főiskolai/egyetemi végzettsége neki ugyan nincs), de látott már a szalagon, ahol dolgozik, mérnöki diplomás embert és szakmájában állástalan fiatal óvodapedagógust. - Mit csinálnak? Állnak a szalag mellett, egymással szemben, kezükben csavarozógép, markukban csavar (bár a "marokból csavarozás" tiltott, és volt, akit kivágtak érte, hiszen van másik állástalan mérnök/bőőcsész/jogász/kommunikációs), és percenként X darabon kell dolgozniuk, mint valami robot.


Aki komolyan gondolja, elhivatott, bármit tanul, nem tölt el értelmetlenül X évet a felsőoktatásban. Aki küzd, életrevaló, majd' megszakad, előbb-utóbb sikeres lesz. A léhűtők meg mutogatják a papírjukat és egészen mást csinálnak.

Az egy dolog, hogy egyik ismerősöm azzal kérkedik, hogy alacsony pontokkal bezzeg úgyis felveszik, az apukája fizeti neki a pszichológiát, médiát, majd sztárújságíró lesz belőle - de... nem lesz az. Majd megfullad a pénztől és a lustaságtól.


Kamu szakok nincsenek, legföljebb olyan helyek, ahol sokan tanulnak ugyanazt.


Felvi.hu-tól, statisztikai hivataltól biztos lehet szerezni mindenféle felmérést, milyen gyorsan helyezkednek el ezek az "értelmetlen bőcsészkamusok" ahhoz képest, amire számítunk. Ez van.

Kérdezd őket, fejben senki sem tart ennyi adatot.


Én pl. azért szeretnék bőőcsész lenni, mert 1) nincs érzékem a reáltárgyakhoz, ezt már ezernyi felmérés és 12 év, főleg az utóbbi 6 kiderítette. 2) a tanáraim szerint jó képességeim vannak nyelvtanulás és magyar nyelv/irodalom területén, sokra vihetném 3) szeretném a magyar kultúrát megismertetni más kultúrákkal, és fordítva. szeretném azt csinálni, amit szeretek, amihez értek, amiben jó szakember lehetek és segíthetek az országomnak, ha másképp nem, hát kíváncsiságon alapuló magándiplomata lépésekkel. ennyi.

2010. júl. 5. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/77 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igazad van, szakmunkásként is jó esélye van az embernek, stb.

De akkor nem értem, ezeket miért nem népszerűsítik? Miért van az, hogy ha elmegyek az asztalosokat nevelő középiskolába a városban, az a "gyűjtő", oda járnak mindazok, akiket üldöz a rendőrség, olyan modoruk van, hogy atyaég... Márpedig lehetne szó egy kifogástalan iskoláról, egyszerű de nagyszerű szakiskoláról. Kéne a reklám! Az, hogy így is lehet kreatívkodni, stb.

2010. júl. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/77 anonim ***** válasza:

kedves utolsó, igazad van. tudod az a baj h lenézik azokat akik szakmunkásképzőbe járnak, ismerek két festőt---Hát elkezdték kérdezni mit tanulok ... mondtam közgazdaságtant egy egyetemen.... megszólal az egyik: ahhoz kell érettségi? mondom nem árt ... fényezni kezdte azokat akiknek érettségijük van hogy okosak (?) akkor én a szemébe extrabrutálokos lehetek ...

Nincs bajom ezekkel az emberekkel sem, mert nyilván jó szakemberek, én képtelen lennék festeni, barkácsolni stb ... de kb ilyen a magyarországi színvonal, és ennyire ítélik el a szakmunkásban tanult embereket, és sajnos kevesen is vannak akik értene a szakterületükön kívül máshoz is ... (vagy pl egy szobafestő, aki iszik reggeltől estig, úgy dolgozik, v akár építkezésen)...

aki meg pl diplomás ember lenne, de érdekli vmelyik szakmunkás dolog, nem merne elmenni, nehogy lenézzék meg hogy milyen társaságba kerülhet... és tényleg az oktatás színvonalát kéne emelni, de nem csak itt, hanem én spec beszüntetném a fizetős felsőoktatásba való bekerülést, mert nevetségesnek tartom hogy eddig 160ponttól(tavaly) simán bekerülhetett BÁRKI akinek pénze van, ezekből lesznek a jövő diplomásai, nembaj az ha buta, majd vizsgákon alkalmazzuk a korrupciót(mert az én egyetememen állítólag sok tanár lefizethető), és megvan oldva ... hát szép :)

Az OKJ-s meg kész katasztrófa, olyan szakokat találok a neten, amiről azt gondolnám h a mesében sincs, illetve olyan dolgokat tanítanak, amiket más is simán megtudna csinálni OKJ-s papír nélkül.. (ez most vmelyik válaszról jutott eszembe, ahol írták a telefonos bigyót, h a kiscsaj minek tanult...) 23 éves kortól meg az OKJnak is szép ára van ... fele kb sz*rt sem ér...

Ha meg eleve tudja az állam, hogy jogászokból túl képzés van, akkor könyörgöm ne tegye a fizetős ponthatárt 163ra (tavaly az én sulimba kb annyi volt), hanem akkor csináljon egy levelező képzést pl 370es ponttal, a nappali meg legyen 410, és megvan oldva, aki TÉNYLEG jogász akar lenni, az középsuliba hajtani fog h az lehessen, és nem fog neki gondot okozni a ponthatár! Egyértelműen így, kevesebb lesz a jogászok száma, példának okáért írhattam volna más szakot is, mert sok helyen ugyanez a helyzet... bár ugye ilyen dolgot meg tenni nehézkes, mert az állam/suli sok pénztől esne így el... (:


kicsit sokat írtam, negyed órája keltem kb szval sorry hha értelmetlen lett kicsit az írásom:D szép reggelt mindenkinek (:

2010. júl. 5. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/77 anonim ***** válasza:
50%

Utolsónak: igen, szerintem is röhejesek a ponthatárok, de sajnos be kell látnunk, hogy az egyetem érdeke azt követeli, hogy minél alacsonyabb legyen (főleg költségtérítésesen), hiszen akkor többen fognak fizetni. Az persze igaz, hogy a ponthatárok a jelentkezők pontszámaitól függ, de ezt valamilyen szinten ki lehet küszöbölni azzal, hogy nem ilyen őrült magas irányszámot határoznak meg. (Főleg, ha a piacnak tényleg nincs szüksége ennyi diplomásra) De sajnos -mint mindenhol- a pénz beszél.


Egyébként én is bölcsésznek jelentkeztem, angol szakra, amit azért nem lehet büfészaknak titulálni szerintem. Viszont én úgy vagyok vele, hogy egyértelműen egy szakra sem lehet ezt mondani. Vannak szakok, melynek bizonyos hallgatói b*sznak az egészre, a vizsgákat kibekkelik és így kapnak diplomát. De ez nem csak a BTK-sokra vonatkozik vagy a KomMédiásokra, nekem pl. nem egy BME-VIK-es ismerősöm van, akinek egyáltalán nincs biztos tudása, azokat a dolgokat, amiket tényleg érteni kell, csak megjegyzi az adott vizsgára.

Az persze jobb, gondolom, mivel az nem "büfészak"...

2010. júl. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!