Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Adott egy gomb, amit ha...

Adott egy gomb, amit ha megnyomsz kapsz több millió forintot, viszont egy ember meghal a világon, nem tudhatod ki. Megnyomnád?

Figyelt kérdés
2011. júl. 23. 23:20
 61/105 anonim ***** válasza:
nem az a lényeg film... vagy nemfilm.. hanem, HOGY én ölöm meg azzal hogy rá esik egy tégla vagy egy másik ember késeli meg :D
2011. júl. 24. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
jóhát jóhát JA :D
2011. júl. 24. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 son of satan ***** válasza:
80%

"A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:22" Abból építs házat, amit munkával megkeresel, nem más ember halálából. Ha meg ez nem megy, élj egy híd alatt.

2011. júl. 24. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 son of satan ***** válasza:
80%
"99 százaléka az embereknek idegesít" Ez lehet fordítottan is, nem igaz? Vagy talán te vagy a tökéletes ember egyedül a Földön?
2011. júl. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
0%
utolsó: jah. ;)
2011. júl. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
55%

"Abból építs házat, amit munkával megkeresel, nem más ember halálából. Ha meg ez nem megy, élj egy híd alatt."


Abból is fogok, okoska! Mint minden normális ember. Viszont én, erkölcsi nemesítő beszéd helyett, a kérdésre válaszoltam és meg is indokoltam, miért. Ha csupán gombnyomással elérhetném azt, amit max. 15-20 év munkával, akkor ám legyen, nem gondolnék bele, hogy ki halt meg és hol. Mert bizonyítsa be nekem bárki, hogy amiatt halt meg, mert megnyomtam. Akkor onnantól kezdve bárki halálhírét a saját tettemnek hinném? Frászt...

2011. júl. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
55%
*és ezt a híd-alattos-dumára értettem
2011. júl. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
100%
de tegyük fel, hogy te biztosra tudnád, hogy megöltél valakit.. az nem elég??
2011. júl. 24. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 A kérdező kommentje:
60 válasz! jééééj. Nyugodtan alszom.:D Köszi nektek: D
2011. júl. 24. 01:14
 70/105 anonim ***** válasza:
55%

"Az a gond, hogy nem 1000% hogy ezzel egy szenvedőt mentesz meg... Lehet hogy olyat ölsz meg ezzel, aki életvidám és tervezi a jövőjét, tanul, barátai vannak stb."


De én azt honnan a csudából tudnám? Ismerek a környéken nem egy olyat, aki fiatalon, minden előzmény nélkül halt meg. Megesik, akármilyen durva is. Én nem vagyok olyan, mint a buta lány a mesében, aki előre gyászolja a gyerekét, mert arra majd rá fog esni valami...

Én nem magyarázom be magamnak a legrosszabb verziót mindenből. Úgy állnék hozzá, aki meghalt a gombnyomás által, amúgy is meghalt volna, így volt megírva a sorsa. Mert én ebben hiszek, nem abban, hogy ez is lehet, meg az is. Tartom magam ahhoz minden körülmények között, hogy mindenki sorsa elrendeltetett, az én gombnyomkodásom nem dönt semmit a világ alakulásában, vagy ha igen, eleve bele volt kalkulálva az adott emberek élettörténetébe. Ennyi.

2011. júl. 24. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!